Skandal në RTSH, drejtori i orkestrës rreh orkestrantin

January 2, 2018 18:35

Skandal në RTSH, drejtori i orkestrës rreh orkestrantin

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në datën 26, në ambientet e RTSH. Mësohet se rreth orës 11 ka pasur një përplasje fizike mes Drejtorit të Orkestrës në RTSH  Sokol Toto dhe orkestrantit Briken Burgija.

Ngjarja ka ndodhur dhe në prani të disa dëshmitarëve dhe drejtorit të RTSH-së., Thoma Gëllçi.

Sipas informacioneve drejtori i orkestrës ka ushtruar dhunë mbi muzikantin Burgjia, dhe pas kësaj ai është pezulluar nga puna.

Në lidhje me këtë ngjarje “Panorama” kontaktoi me orkestrantit Briken Burgija, i cili tregoi se ngjarja është e vërtet. Ai na tregoi se drejtoi e kishte qëlluar me kokë në hundë, pas një debati që kishte pasur më të.

Reagimi i plotë

Ngjarja është më se e vërtete. Unë kam kërkuar leje si të gjithë dhe aty ka nisur një debat mes njëri-tjetrin, duke kaluar deri në dhunë fizike.

Drejtori më ka goditur me kokë në hundë, brenda ambienteve të RTSH.

Është natyrë që konfliktohet, me të gjithë , ka pasur gjithmonë probleme.

January 2, 2018 18:35
Komento

4 Komente

 1. dikur ne epoken e injorances kur shpellari shpalli Perandorine e Injorances , kudo ne poste u vune burgaxhinje me 4 klase shkolle January 2, 22:36

  sa te cmendur ka ajo bote ,
  te shkretet s’e kuptojn dot !

  si eshte e mundur ,qe nji i tille te mbaj nji poste te tille ?!
  ne ate vend ,me kafshet ,kane kap gjithe institucionet .

  eshte Demokracia e kafsheve lol .
  me kafsha kap postin me te larte .
  me shkerdhata ,qe ka vjedh me shume shtetin ,
  behet president !!!
  cmendurine e marrezine ne ate vend , nuk ka makineri thellesie qe ta mase .
  luje mor sumen venit

  Reply to this comment
 2. MH January 3, 03:10

  Problemi asht i zgjidheshem.
  Te gjithe orkestrantet te lejne karriget nen drejtimin e drejtorit.

  Reply to this comment
 3. tomorraku January 3, 15:04

  Edhe sa mesazhe duhet t’i shkojne qeverise per kete RTSH a TVSH qe nuk dihet akoma si e ka emertimin qe te bindet qe duhet pastruar me rrenje dh e jo me “operacione “te pjeseshme , sepse po na rjep edhe ne pensionisteve me ate 100lekshin e permuajshem qe paguajme edhe pse nuk na jep asgje pervec atyre pamjeve te shemtuara te zenkave apo cirkun e perjavshem parlamentar ; dhe kulmi ! mban akoma emertimin publik , per te xhvatur nga cdo familje shqiptare ate 100 lekeshin! . Mbylleni fare se edhe keshtu nuk e durojme dot sna duket sikur eshte bere “pron” e atij Demit me ca dema e mushqerra te tjere !

  Reply to this comment
 4. info analitike January 3, 18:24

  Shoke militante nese nuk e keni marre vesh kjo eshte RTSH-ja e rilindur. Harruat se u debuan Shpetim Saraci, Edmond Zhulali dhe David Tukiqi qe ishin profesioniste e njerez te mire per tu vendosur keta gazepet e drurit e te dhunes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*