Skandali i CEZ, gjykata pranon kërkesën për të vijuar hetimet

December 15, 2017 12:57

Skandali i CEZ, gjykata pranon kërkesën për të vijuar hetimet

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e Kuvendit dhe të ish-juristit të OSHEE, Romeo Kara për të mosmbyllur hetimet për dosjen e privatizimit të OSHEE te kompania çeke, CEZ.

Me këtë vendim të gjykatës, hetimet për megaaferën do vijojnë.

Kara iu drejtua tre ditë më parë me një kërkesë gjykatës për të vijuar hetimet pasi po arkivohej një nga prej skandaleve më të mëdha në vend.

Kërkesa u depozitua pas vendimit të Prokurorisë për të mbyllur dosjen e privatizimit.

December 15, 2017 12:57
Komento

5 Komente

 1. sopiqoti December 15, 15:34

  Ne kete afere koruptive strehohen peshqet e medhej.Patjeter duhet riaktivizuar hetimi dhe gjykimi per tie nxjerre ne shesh te verteten.

  Reply to this comment
 2. Arber Iliri December 15, 17:59

  Lajm i mire per hapat e reformes, hajdutet po njejne friken e drejtesise.

  Reply to this comment
 3. Liro December 15, 18:53

  Xen Sypeshkaqeni po mbulon koken me tangat e Karmines.

  Reply to this comment
 4. MH December 15, 19:14

  I baj thirrje z. Romeo Kara te kete teper kujdes nga bishat ne gjendje asgjesimit.Babe e bire jane lakej teper te flliqur te pa karater dhe cdo veprim ato mund te bajne krime.
  Te admiroj ne rrespekt te zabtimit te drejtesise njisioj sikur te ishe i gjakut tim.

  Reply to this comment
 5. Qytetari durrsak December 16, 04:56

  Z. Karaj, Ju pergezoj per kurajon tende qytetare per te denoncuar aferen me brutale dhe me te shemtuar te familjes Berisha, ate te CEZ. Shembulli Juaj duhet te jete force veprimi dhe besimi per cdo shqiptar te ndershem dhe patriot, per te luftuar korrupsionin dhe per vendosjen e drejtesise nepermjet ligjit, ate drejtesi qe po kerkojme te vendosim ne Shqiperi. Pa ndeshkimin e familjes Berisha nuk mund te perparohet per drejtesine shqiptare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*