Skandali i dopingut në Peshëngritje, jep dorëheqjen presidenti i Federatës

January 19, 2018 15:56

Skandali i dopingut në Peshëngritje, jep dorëheqjen presidenti i Federatës

 

Presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjoza ka dhënë dorëheqjen pak minuta më parë, për shkak të ngjarjeve të fundit, ku nënkampionia e botës Romela Begaj rezultoi pozitive.

Ky është rast i përsëritur për Federatën Shqiptare të Peshëngritjes, e cila rrezikon një pezullim të rëndë.

Në këtë situatë, Federata shqiptare rrezikon një dënim deri në përjashtim për disa vite, gjithsesi për momentin të vetmin njoftim që bën të ditur zyrtarisht Federata Shqiptare e Peshëngritjes është largimi nga detyra i Elez Gjozës, e në vend të tij, i komanduar deri në përfundim të kampionatit europian për të rinj, që do të zhvillohet në Shqipëri, do të jetë Gudar Beqiraj.

January 19, 2018 15:56
Komento

3 Komente

 1. fshatari pafshat January 19, 17:28

  Ore po e dini se kush eshte ki Elez Gjoza, kryetar i bashkise nr. 2 Tirane? Ish shofer i Maqo Lakrorit ne ministrine e Arsimit, ku dhe u diplomua si analfabet funksional dhe mori pastaj perpjete ne shkallaren e karrieres meritokratike te Partise Cocialiste.

  Elez Gjoza me thone
  Shok kam Edin ne Tirone
  Ne Parti familjen Meta
  Presidentit tugnatieta
  Nga droga vdes
  Edhe e verteta
  O atdhe te qifja udhet
  Bere mbret te paudhet
  Te hurit e te litarit
  Vetes i bere varrin.

  Reply to this comment
 2. demo January 19, 17:31

  Bravo!Nga ky gjest le te mesojne politikanet,qe jane kapur me ze dhe figure te korruptuar.Te japin doreheqjen!

  Reply to this comment
 3. Izeti January 19, 20:01

  Sidomos Idhulli I ketij burrit te mencem qe ka dhene dorheqjen duhet te marre shembull ,,,,,, d.m.th.,, Like baba me.40 hajdute,,,,,,,,,,,,,Ky buri eshte ushtari I Likes dhe Mones I shkreti

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin