Skandali i lobimit të PD, Balla: Të thirret Basha, kjo çështje cënon Sigurinë Kombëtare

March 9, 2018 20:39

Skandali i lobimit të PD, Balla: Të thirret Basha, kjo çështje cënon Sigurinë Kombëtare

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas dëshmisë në Prokurori të Arben Ristanit lidhur me skandalin e Lobimit të PD-së në SHBA nga biznesmenë rusë.

Balla duke vlerësuar vënien në lëvizje të Prokurorisë për këtë çështje, deklaron se Lulzim  Basha duhet të japë shpjegime të qarta, pasi kjo nuk është më një çështje që i përket vetëm drejtësisë në aspektin financiar, por është një çështje që cënon drejtpërsëdrejti Sigurinë Kombëtare.

Statusi i plotë i Taulant Ballës:

Lajm i mirë që Prokuroria është vënë në lëvizje, por presim të thërrasë Lulzim Bashën. Sepse të mjaftohesh me Arben Ristanin është si t’i kërkosh kamarierit të dehur llogari për pijet e futura kontrabandë në lokal.

Kjo është një çështje që mban brenda një akt të rëndë, me implikime negative edhe në aspekte të sigurisë kombëtare. Lulzim Basha duhet të japë shpjegime të qarta, pasi kjo nuk është më një çështje që i përket vetëm drejtësisë në aspektin financiar, por cënon drejtpërsëdrejti sigurinë kombëtare.

o.j/dita

March 9, 2018 20:39
Komento

9 Komente

 1. Z/K March 9, 20:56

  Thirreni Bashen se per din e iman ka me u fut ne cader e nuk gjalle prej saj.

  Reply to this comment
 2. intelektuali March 9, 21:20

  SHIKONI SE KUSH FLET?

  Kapobanda e Kokaines se Xibrakes qe kishte emeruar nipin e Enverit si administrator

  PO KU I FSHEHE “PESHQIT E MEDHENJ” TE XIBRAKES O KAPOBANDA TAULANT BALLA?

  sepse:

  Sa here qe Rilindja ndjehet LIKSH dhe del para publikut me BYTHEN enveriste fare jashte, hedh ne media kompromate si ushqim per cakenjte e zgjebosur qe presin kocka gjuhejashte si ne Kohen e Qepes te Enverit kur shqyptaret po vdisnin nga uria dhe nga mjerimi, por qe i kishin “Hale ne sy” Imperialistet nga Perendimi dhe Social-Imperialistet nga Lindja.

  PO PSE NUK FLASIN VETE DASH-I DHE SHBA ZYRTARE PER KETE LOBIM O ENVERISTA TE MJERE?

  por:

  Deri tani nuk e kane hapur gojen fare dhe nuk kane thene asnje fjale bashke me ambasadorin e nerum Lu?

  Reply to this comment
  • TLN March 9, 22:27

   Per cfare flet per enverista o debil. PD sapo u pagua nga Rusia vendi simbol i komunizmit. U pagua nga agjente te KGB-se sherbetoret me te zellshem te komunizmit ne gjithe boten e ti akuzon Ballen per Enverist. As Enveri vet nuk ka marre kaq para nga Rusia dhe nuk u be vegel e Ruseve si ju funderrinat PeDerriste.Anti-shqiptare te qelbur. Eshte e turpshme qe vellezerit tane kosovare i kane bere Bashen e Berishen keta dy agjente serbo-ruse qytetare nderi.

   Reply to this comment
   • intelektuali March 9, 23:02

    Beji te fala Sajme Qorrit qe REZILIN e Xibrakes te Kapobandes Taulant Balla e shpalli si FITORJE te Partise se Punes te Edvinit,

    por:

    Mund t’i besh te fala edhe Karagjozit, PARTIZAN te Enverit, Edi Rama qe sipas gjasave eshte porositesi i “Miellit per Partizanet e Enverit” me bananet nga Kolumbia e Eskobarit,

    por:

    Sa here del ne publik para Botes BYTHEHJASHTE ne aferat e tij mafioze te droges dhe kokaines, ky Edi PARTIZANI hedh ne media me shumice kompromate si ato te Enverit ne Kohen e Qepes te Partise se Punes

    prandaj:

    Sihko se mos debili je ti qe Edvini ju ka hedhur trute e gamorit enverist dhe ju ka mbyllur syte qe te mos shikoni te verteten ashiqare,

    sepse:

    PSE NUK FLET SHBA DHE AMBASADORI LU PER KETE AFERE SPIUNESH ENVERISTE?

    por:

    Degjojme vetem kungujt koketrashe injorante te Edvinit qe urdherojne FBI-ne dhe CIA-n amerikane qe te hetoje Lulzim Bashen si KOQE dhe BOLE idiote enveriste?

    HE PRA KUSH ESHTE DEBILI KETU?

    Reply to this comment
   • intelektuali March 9, 23:02

    Beji te fala Sajme Qorrit qe REZILIN e Xibrakes te Kapobandes Taulant Balla e shpalli si FITORJE te Partise se Punes te Edvinit,

    por:

    Mund t’i besh te fala edhe Karagjozit, PARTIZAN te Enverit, Edi Rama qe sipas gjasave eshte porositesi i “Miellit per Partizanet e Enverit” me bananet nga Kolumbia e Eskobarit,

    por:

    Sa here del ne publik para Botes BYTHEJASHTE ne aferat e tij mafioze te droges dhe kokaines, ky Edi PARTIZANI hedh ne media me shumice kompromate si ato te Enverit ne Kohen e Qepes te Partise se Punes

    prandaj:

    Sihko se mos debili je ti qe Edvini ju ka hedhur trute e gamorit enverist dhe ju ka mbyllur syte qe te mos shikoni te verteten ashiqare,

    sepse:

    PSE NUK FLET SHBA DHE AMBASADORI LU PER KETE AFERE SPIUNESH ENVERISTE?

    por:

    Degjojme vetem kungujt koketrashe injorante te Edvinit qe urdherojne FBI-ne dhe CIA-n amerikane qe te hetoje Lulzim Bashen si KOQE dhe BOLE idiote enveriste?

    HE PRA KUSH ESHTE DEBILI KETU?

    Reply to this comment
    • TLN March 10, 17:49

     O IntelektHale ke shkruar nje mal me idiotesira por asnje fjale perse Basha pranoi parate e komunisteve te KGB per te lobuar ne Washington?

     Reply to this comment
   • KOZi March 9, 23:37

    Vertete i besoni juve keto sa thote Balla. A mendoni se Balla ka marre leje tek Ambasada Ruse per te shpallur sa me siper. Po te ishte ndryshe si ka mundesi qe ambasadori rus me kete qeveri kaq anti-ruse pranon te rrije ne zyre. Minimumi ne shenje proteste do shpallej ambasada e mbyllur perkohesisht per aresye remonti…..tung

    Reply to this comment
    • TLN March 10, 17:54

     Or taj cfare leshin ke shkruar? Shqiperia eshte anetare e NATO-s dhe nuk ka pse pyet ruset. Basha u kap duke marre parate e Putinit dhe genjeu. Kjo cenon sigurine kombetare pasi politika ruse eshte anti-shqiptare dhe anti-NATO.

     Reply to this comment
   • Beni UA March 10, 19:19

    Ti mender TLN nuk je gje tjeter vece jen nje puntor operative (Pioner i Edverit) i Rilinjes mavi qe nga bodrumet e selise se Ales PS poston komente per cdo shkrim dhe te cdo gazet online.ti je vec nje “Kastravec”Social-Komunist i ifektuar e qelbur nga “Skolomonja”

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?