Skandali i Panamasë, nisin hetime në mbarë botën

April 5, 2016 09:31

Skandali i Panamasë, nisin hetime në mbarë botën

Autoritetet në të gjithë botën janë vënë nën trysni për të vepruar, pasi një numër i madh dokumentesh të publikuara nga mediat perëndimore, zbuluan se si të pasurit dhe të fuqishmit përdorin parajsat fiskale për të fshehur paratë e tyre.

Një numër hetimesh kanë nisur që prej zbulimeve të para në orët e vona të së dielës, mes të tjerëve, nga autoritetet austriake, holandeze dhe australiane.

 

Zyra e tatimeve në Australi deklaroi se do të verë në shënjestër mbi 800 klientë të pasur të kancelarisë në “Mossack Fonseca” në Panama për mundësinë e evazionit fiskal.

April 5, 2016 09:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim