Skandali me fshehjen e parave në Panama, në listë edhe 2 kompani shqiptare

April 4, 2016 09:30

Skandali me fshehjen e parave në Panama, në listë edhe 2 kompani shqiptare

Nga Shqipëria rezulton se ka dy kompani, 3 përfitues dhe 22 pronarë aksionesh në parajsën fiskale të zbuluar në Panama.

Nëse i hedh një sy hartës se publikuar ku janë  38,000 kompanite e zbuluara, shikon se Shqiperia figuron me dy kompani, 3 perfitues dhe 22 pronare aksionesh.

Ende nuk jane bërë publik emrat, por nën dyshim janë me siguri një kompani e madhe nafte që ka zyrat në parajsa fiskale dhe kompania e një ish- politikani.

April 4, 2016 09:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*