Zhduket një pajisje policore që përdorej për operacionet sekrete

August 1, 2019 22:10

Zhduket një pajisje policore që përdorej për operacionet sekrete

Pas skandalit të pajisjes, “IMSI-Catcher”, dosje e cila u mbyll për shkak të afateve hetimore, një pajisje tjetër speciale është zhdukur në policinë e shtetit.

Aparatura speciale është blerë në nëntor 2014 dhe duhej përdorur për survejim, nga grupi operacional special që përbëhet nga agjente civilë dhe që marrin pjesë në aksione sekrete, për evidentimin e personave me probleme me ligjin dhe më pas arrestimin e tyre.

Mungesa e pajisjes u evidentua gjatë një kontrolli dhe menjëherë materialet iu referuan prokurorisë së kryeqytetit – sipas kanalit TCH.

l.h/ dita

August 1, 2019 22:10
Komento

13 Komente

 1. alphade August 1, 22:41

  Keto paisje i kane vjedhur specialistet e kesaj fushe: Saliu-
  Meta-Basha dhe vemja e tyre , Salianji ! Kaq te thjeshta ja-
  ne gjerat…..

  Reply to this comment
  • Hosteni August 2, 00:25

   Jo qe dua te mbroj ata plehrat qe ke permendur, po ne se eshte ashtu perse nuk i denoncon ne Prokurori ?! Ose me mire te Platforma Shqiperia qe duam.

   Reply to this comment
  • Syrja Qarri August 2, 00:27

   Ti je koqe apo te detyrojne te besh si koqe.
   Pajisja eshte blere, perdorej dhe i ka humbur policise.
   Me te vertete qe per te qene pjese e Ripjelljes i duhet thene pirdhu mendjes ( ose kur nuk e ke patur kurre).

   Reply to this comment
   • Qehajai i bajraktarit te Vicidolit August 2, 18:18

    Mire more Syrja , po a nuk ishin dhe nuk jane ende prokuroret e Saliut qe vodhen dhe shiten videopergjimet e prokurorise , edhe pse eshte ne krye nje tjter K/prokurore ! E verteta eshte , qe Saliu nuk eshte xhveshur ende nga pushteti , sepse i ka hedhur thelle rrenjet e tij te krimit , me shprese se do ta perjetesonte sundimin ?! A nuk ulerin ai deri ne kupe te qiellit , kur te emeruarit prej tij shkarkohen ?! A nuk i vuri zjarrin parlamentit ai dhe Iliri bashke , kur shkarkuan Adcriatik Dhallen , edhe pse e kishte plotesuar mandatin ? Erzen Brecanet jane ende te pranishem ne strukturat e policise dhe te shtetit . Gati nje e treta e punonjesve te drejtesise kane qene nga Tropoja dhe te rrethit familjar e miqesor te bajraktarit dhe nuk po munden dot ti heqin as me vetingun dhe kembenguljen e nderkombetareve ! ! !

    Reply to this comment
  • Autogol me rafishate August 2, 06:59

   Shikoni sa kollaj gjehen hajdutet…?

   Them se hetuesia duhet ta marre si “deshmitar okular” rilindjotin me nofken alphade. edhe nese ajo supozon ka te beje me nje shpifes ordiner.

   Reply to this comment
  • Autogol August 2, 07:07

   E shikoni sa te thjeshta jane gjerat? Hajdutet pothuajse u gjeten!

   Hetuesia duhet te marre tani urgjentisht si deshmitar rilindjotin alphade, edhe nese ajo supozon se ka te bebe me nje shpifes ordiner qe i ka shpetuar nga duart sekretarit te pare te psiqiatrise.

   Reply to this comment
 2. Lili August 2, 09:02

  Jo pajisjet kjo qeveri ia ka dhuruar krimineleve qe te kene mundesi ma lehtesisht me sfiduar shtetin e forcat e policise qe halla nuk e dine se shteti i tyre eshte vu ne sherbim te maffiase e kujtojne te shkretit se po punojne per popullin!
  Ashtu si me radaret qe u fiksjin dje nga mimi, apo helikopteret qe transportojshin ´lenden’ edhe sot valixhet diplomatike me turli hallabak me pashaport diplomatik, pergjimet iu shkojne ma perpara maffiozeve sesa qeveritareve!
  Ne nje bote normale per nje skandal te tille ministri fluturon! N’albanistan Njishi gradon ministrin per sherbimim qe i ka ba maffiase se tij!

  Reply to this comment
 3. Dn August 2, 09:05

  Sa njereze kane akses ne keto pajisje teper sekrete?!!
  Kjo tregon se sa shpesh eshte perdore pajisja mbasi duhet me prit kontrolin per me pa se mungon pajisja!!!!
  O minister , cka kontroloni?

  Reply to this comment
 4. Duan apo nuk duan mijt e kenetave dhe mizat e kalit, Drejtesia do te BEHET. August 2, 11:19

  Ceshte mor kjo “cidi” mbyllet dosja per shkak te afateve hetimore! Kjo nje cudi, jo por nje praktike e ndjekur nga prokurore e gjykates te binjakezuar me boten e krimit e korrupsionit ne te tre pushtetet. Qe do te thote nje marri e shkuar marrise nje bashkefajesi, qe nuku duhet injoruar e financuar, por denoncuar, hetuar dhe ndeshkuar me tere fuqine e ligjeve. Vetem ne kete menyre i sherben vetes, famljes e popullit. Heshtja ndaj ketije fenomeni antinjerzore e ligjore dot te thote bashkefajesi.

  Reply to this comment
 5. Mark U.K August 2, 14:07

  Si ka mundesi Si pas gjasht vitesh qeverisje ka idioter Qe thon prap fajin e ka Berisha.

  Reply to this comment
 6. spata August 2, 14:48

  Eshte nje paisje qe mire kane bere qe ekan zdukur .Ka nje mungese te theksuar te kospiracjonit dhe e devijushme ne pergjime .Prova me e mire eshte kur jemi ndeshur gjate pergjimeve qe bejne .Jo qe nuk kane cilesi por dhe kan futur firiken e pergjimeve ne popull. Ne shume telefonata qe jane pergjuar biseduesit kan kuptuar qe pergjohen . Kjo shkelje e rende ne demokraci ,ku kospiracjoni eshte i lexueshem ,ka me shume te keqija sesa vete pergjimi .

  Reply to this comment
 7. sapa August 2, 17:12

  Neqoftese i paskan vjedhur Salinjte cfare bene ripjedhesat fjeten gjume?

  Reply to this comment
 8. Po , Po August 2, 18:07

  Litari eshte fare pak per keta bandite te politikes dhe policise ! Kjo eshte , as me pak e as me shume , simotra e skandalit te guvernatorit Fullani ! Ministri Lleshaj , ose duhet ta zbuloje ne kohe rekord dhe t`ia dorzoje drejtesise , ose eshte brenda ne tave , ashtu si Fullani i felliqur !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim