Skandali në jetimore, “arrest me burg” për kujdestaren 40-vjeçare

July 9, 2015 15:30

Skandali në jetimore, “arrest me burg” për kujdestaren 40-vjeçare

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për kujdestaren e Shtëpisë së Fëmijës, Edvana Sulaj, e cila u filmua teksa ushtronte dhunë ndaj një fëmijë të mitur jetim.

Viedo-skandali që tronditi opinionin publik, detyroi Ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi KLosi të shkarkojë drejtoreshën e jetimores, Anjezë Gjeluci disa kujdestarë të tjerë.

Tashmë 40-vjeçarja Sulaj, e cila u ndalua para dy ditësh nga policia, duhet të qëndrojë në burg, pasi akuzohet për “keqtrajtim të miturish”.

July 9, 2015 15:30
Komento

3 Komente

 1. Pjeter July 9, 22:46

  Sa i trishtuar ndiehem per kete rast! Megjithese mund te kete qene nje rast spontan. Ne duhet te dime se akoma ekzistojne shume raste te tilla ne Shqiperi. Kjo si pasoje e mentalitetit te trasheguar por edhe se tek ne verejme me keqardhje se ka filluar te ndiehet perbuzje per jetimet apo per personat qe jane ndryshe si p.Sh personat me aftesi te kufizuar. Shoqeria jone e shekullit xxi duhet te largohet per here e me shume nga keto fenomene shkaterrimtare per demokracine dhe per vete shoqerine.

  Reply to this comment
 2. Pjeter July 9, 22:49

  shume i trishtrar.

  Reply to this comment
 3. URIMI July 10, 19:40

  jo jo ne burg,po ne nje shtepi publike 10 vjet duhet te punoj kjo <>

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*