Skandali seksual / Xhaferi: Eshtë shantazh, nuk dorëhiqem

March 31, 2016 13:00

Skandali seksual / Xhaferi: Eshtë shantazh, nuk dorëhiqem

Zv.Kryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi, ekskluzivisht për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal, ka folur për audio-incizimet e fundit që u publikuan në rrjetet sociale, poashtu edhe për dorëheqjen e tij të mundëshme nga posti i zv.Kryeministrit.

Xhaferi ka përgënjeshtruar fuqishëm zërat se ai do të largohet nga posti i zv.Kryeministrit.

“Nuk është e vërtetë, ato janë spekulime mediatike. Unë mbetem në postin e zv.Kryeministrit, ndërsa lajmet e fundit janë spekulime të cilët ju kontribojnë qarqeve të caktuara”, ka deklaruar ekskluzivisht për Zhurnal, Xhaferi.

Ai foli edhe për audio-incizimet e fundit që u publikuan në rrjetet sociale në Maqedoni. Sipas tij këto janë shantazhe dhe kërcënime nga qarqe të caktuara antishqiptare.

“Audio-incizimet janë të pavërteta dhe janë të inskenuara nga njerëz të cilët shantazhojnë funksionarët e BDI-së”, ka deklaruar ai duke shtuar se BDI-ja ka ngritë iniciativë në prokurori që të zbardhë të vërtetën për materialet kompromituese.

March 31, 2016 13:00
Komento

2 Komente

 1. anticensurë 25642654 March 31, 13:10

  “ka ngritë iniciativë në prokurori që të zbardhë të vërtetën për materialet kompromituese.”
  bjereni këtej ka ne se jua vërtetojmë menjëherë që është montazh!!
  kemi eksperiencë me metën!!

  Reply to this comment
 2. intelektuali March 31, 15:00

  MUSA NGA BDI-JA DHE NGA MAQEDONIA NJESOJ SI LIKE FLORIRI NGA SHQYPNIA KA GJITHMONE TE DREJTE.

  Po a eshte ky fenomen mohimi dhe pergenjeshtrimi tipik shqyptar? Mesiguri qe jo,

  sepse:

  Ku media e kapi Presidentin Bill Klinton me penisin perpjete ne gojen e sekretares se tij Monika Bukuroshja ne nje kohe qe po jepte urdherat per sulmin mbi Irakun Armik, edhe ky hamshor si Musa Yne i mohoi te gjitha duke thene se jane insinuata, njashti sic i shpetoi Like Floriri videos se Drtian Priftit kur kollofiste ryshfetin e korrupsionit qe e pa gjithe Bota me ze dhe me figure, por qe Gjykata dhe Prokuroria albaneze e nxorri te pafajshen edhe Liken e florinjte edhe fakriin e filmimit Dritan Prifti. Po kush kishte faj atehere per gjitha ate zallmahi qe tundi themelet e shtetit dhe pushtetit?

  Edi Rama u pergjigj me vone kritikeve te tij per mosveprim, me fillozofi njesoj si nastradini:

  EDHE JU KENI TE DREJTE!

  sepse:

  Une Likem nga ARMIK e kam bere MIK dhe ALEAT

  prandaj:

  EDHE MUSA NGA BDI-JA DHE NGA MAQEDONIA KA TE DREJTE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*