Avniu kryeministër, Kaçi zëvendës… Historia e mikut të lojtur të Islamit që magjepsi gjithë median e Tiranës

January 19, 2016 21:42

Avniu kryeministër, Kaçi zëvendës… Historia e mikut të lojtur të Islamit që magjepsi gjithë median e Tiranës

Disa ditë më parë të gjitha mediat në Tiranë botuan një shkrim me titull Drama e Shqipërisë marrë nga Huffington Post me autor Jaime Monford.

Ky person ka shëtitur në Shqipëri disa muaj më parë dhe ka vendosur kontakte me një listë të gjatë personalitetesh publike, që i keni në e-malet e mëposhtme.

A është vërtet ai autor i shkrimit në HP?

Kur shikon sa budalla është ky tipi dhe si e kishte bërë shkrimin, e kupton lehtë se shkrimin në Huffington ja ka bërë Islami, raporton Tema.

Më poshtë po botojmë pjesë nga emali që i ka dërguar Islamit pas botimit të shkrimit, ku dhe e fton të bëhet zëvendëskryeministër i qeverisë së tij në shtetin e ri të Balkanlandit, që ai mendon të krijojë ku kryeministër do ishte… Avni Ponari.

E-maili:

“I nderuar Dr. Islami

 Dua t’iu inkurajoj per t’u perballur me nje vendim te veshtire: te hiqni dore nga jeta politike per t’iu bashkuar post-politikes. Shpesh me kane thene qe ju jeni njeri me inteligjence te jashtezakonshme, ndaj dhe iniciativa juaj per te me kontaktuar, se bashku me interesin e sinqerte ne projektin tim, me shtyne mua t’ju nominoj si zv/kryeminister te Shqiperise ne kete rend te ri boteror.

 Per te me deshmuar qe inteligjenca juaj eshte realisht kaq e pakufishme, siç me tregojne, do duhet qe te jepni doreheqjen nga jeta aktuale politike. Perfshirja juaj ende ne kete model politik te vjeteruar, te cilit i ka dale boja me kohe, vetem sa e demton reputacionin e larte tuajin dhe eshte nje sinjal qe ju nuk jeni me njeriu brilant i dikurshem.

A do ti bashkoheni ju ketij rendi te ri post-politik te qeverisjes globale? Ky eshte nje vendim i veshtire per te cilin do te kete pasoja brenda dhe jashte Shqiperise.

Unë nuk jam i frikesuar te bej perpara. Ju duhet te perballeni me konkurrencen dhe ta pranoni qe sistemet e lindura jane te destinuara qe nje dite te zbehen, kalben dhe me pas te zhduken. Ju jeni ende ne kohe t’i bashkoheni modelit fitues;

Oferta ime eshte e hapur dhe per kete mund te deshmojne te gjithe te personat e perfshire ne email”.  

January 19, 2016 21:42
Komento

8 Komente

 1. Elidon Usa January 19, 22:21

  Hahahahaaaa 🙂

  Reply to this comment
 2. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. January 20, 00:31

  Kaci i Zi i gjate 1,2 m, me gjithe duart perpjete, nuk mund te largohet nga plolitika pa mbajtur fjalen e dhene: Do t’i thyej kafken kriminelit Sali. Afer qofte mos na arratiset perseri se femer duke lyer buzet me te kuq e duke veshur kepucet me taka 17 cm te larta dhe me pardesyne gruas se tij, doli ne ilegalitet jashte shtetit, qe te mos e kapte perbindeshi i Vici-doli-t, Sali Bajga..

  Reply to this comment
 3. Paqesori January 20, 03:07

  Z. Ponari ,eshte nje njeri i nderuar ne punen dhe dhe familjen e tij te shkelqyer, qe cdo gje e realizoi me mencuri dhe djerse ! Vetem te deshtuarit ne jeten e tyre komentojne me mllef per kedo !

  Reply to this comment
 4. Paqesori January 20, 03:09

  U kap koment i përsëritur; duket sikur e keni thënë një herë këtë!……E kam thene , apo e kam shkruar….po nuk e shoh gjekundi !

  Reply to this comment
 5. xhimi January 20, 09:41

  y eshte nje cope gomari dhe nuk e kuptoj si mund ti japesh vemendje mediatike ketij personi mashtrues. beni nje search ne internet dhe do ta shikoni qe ky etiketohhet si mbreti i “spam”-it

  Reply to this comment
 6. gimi January 20, 10:19

  ky i shkreti nuk ishte mire nga trute…imagjinonte gjera absurde

  Reply to this comment
 7. shkodrani January 20, 10:21

  po mire do ishte te kishte kryeminister Avniun Shqiperia se ai di si behet ekonomia e biznesi po keta palacot qe na drejtojne dine vetem te vjedhin

  Reply to this comment
 8. rina January 20, 11:19

  po pra po, lajme idiote! nje njeri qe punon aq fort si Ponari, 20 vjet ne biznes, ne regull me ligje e me taksa…ti hape pune vetes e ti futet politikes? pffff

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*