“Skenar për destabilitet”, Opozita sulmon policinë: Shkëputu nga ndikimi i Ramës!

February 12, 2019 16:26

“Skenar për destabilitet”, Opozita sulmon policinë: Shkëputu nga ndikimi i Ramës!

Në dy deklarata të njëpasnjëshme, PD dhe LSI kanë sulmuar Policinë e Shtetit dhe qeverinë Rama.

Ka qenë Gazmend Bardhi i pari që duke iu referuar njoftimit të policisë për tubimin e 16 shkurtit, u shpreh për mediat se Rama i rrethuar nga zhgënjimi po përhap panik nëpërmjet policisë duke planifikuar një skenar kriminal.

“Edi Rama i vetmuar shfaqi sot gjithë pasigurinë e tij, kur urdhëroi policinë e Shtetit të përhapë panik lidhur me protestën e 16 shkurtit. Skenari për të përdorur policinë si vegël politike është kriminal” – tha Bardhi.

Ndërkohë nuk ka vonuar edhe një deklaratë e ngjashme nga LSI. Deputeti Endrit Brahimllari u shpreh se policia duhet të shkëputet nga ndikimi i Ramës.

Sipas LSI, policia duhet t’i godasë çdo ditë elementët kriminalë dhe jo të ndërhyjë në organizimin e protestës.

Më herët, Policia e Shtetit u bëri apel forcave politike të angazhuara për tubimin e datës 16 shkurt që të shmangin retorikat, të cilat nxisin veprime kundër rendit e qetësisë publike.

Po ashtu Policia ndau me publikun shqetësimin për përfshirjen në tubim të individëve me precedentë penalë apo të nxitur nga aktorë të tretë, të cilët synojnë krijimin e një klime destabiliteti në Shqipëri.

o.j/dita

February 12, 2019 16:26
Komento

11 Komente

 1. Xha Teme February 12, 17:13

  Talebanet pede-raste duan te bejne dhune. Shteti duhet tu tregoje dhembet e Ligjit gjithe poshtersirave antishqiptare te mbledhur ne gjirizin e SHQUP-it. Koken ne morsete talebaneve te Vicidolit

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro February 12, 21:53

   Ku je o trimi i maleve Xha Teme, si je me prostaten , aje lagur ndopak nga brekete??????????!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
  • nik February 13, 06:00

   Te shporret edvin trapi nga Tirana dhe shqiperia. Ai plehre eshte jo vetem hajdut po dhe shkaterruesi dhe vrasesi i shpreses se shqipetareve.

   Perpara Lulezim basha dhe opozita.

   Me 16 shkurt institucionet e shtertit do ti kalojne popullit dhe te largohet nga andej ndyresora edi rama dhe shpurra e tij e ndyre e hajduteve qe ka instaluar neper institucione.

   Pushteti dhe institucionet jane dhe i takojne popullit i cili do te marre fatet e veta ne dore me 16 shkurt per ti hapur rruge zgjedhjeve te reja te parakohshme te lira dhe te ndershme larg ndikimit te kallam deshtakut hajdut kriminel.

   Reply to this comment
   • tani February 13, 15:58

    Ti rruash topet Rames o shoku arushes qe zbrite ne qytet me sepate drush dhe duke zaptuar tokat e tjereve u bere me makine brenda javes.

    Reply to this comment
 2. Raul February 12, 17:22

  Ky Edhjet Brahimkari do të jetë në protestë në krah me Kryeperbindeshin e Shqipërisë Sali Lusha me antitank në dorë sipër tankut sepse janë në aleancën e madhe për të marë me dhunë pushtetin legjitim të Edi Ramës

  Reply to this comment
 3. Hajduti me bllok me ne dore, President i Shqiperise. February 12, 17:59

  Mos e rruani per kurva qe do te jene ne “proteste’ si Sali Lushaj ku para viteve ’90 hapej bythesh ne Degen e Brendeshme ne Tropoje, apo Erzen Brek-grisuri, Sait Dallapi, kelyshi Kuliqi e plot bythe-qire te tjere.
  17 Shkurti e nesermja e “protestes” do te jete nje dite e zakoneshme pune per Qeverine e dale nga Vota Popullore.
  “Protesta” do te kete mbeshtetjen e Like Bllokut dhe baxhella Monika Cizmja bashke me kriminelin e pandeshkuar Lul Shalengjiturin do te hane siperhere mutin e rradhes dhe karin e Edi Rames.

  Reply to this comment
 4. TLN February 12, 20:02

  Te dhjefsha shtetin ligjor. Ne proteste do jene po ata kriminele qe kane plagosur police e vandalizuar objektet qeveritare ne protestat e meparshme. Ne cdo vend perendimor keta bastarde do ishin ne burg per perseritje krimi. Ne Shqiperi keta jane rrugeve gati te plagosin police e te vandalizojne perseri.

  Reply to this comment
 5. Vatra February 12, 22:13

  E more Ilir Meta na u shite patriot duke i bër karshillak sa Nanos e sa Ramës shkon e lidhë aleancë me PD e shkon e i futesh në bythë të Salihit qëllimi i juaj si familje qenka vetëm pushteti pse nuk largohesh nga pozita kur e din se me ndihmen e Rames u zgjodhe president

  Reply to this comment
 6. nik February 13, 05:58

  Te shporret edvin trapi nga Tirana dhe shqiperia. Ai plehre eshte jo vetem hajdut po dhe shkaterruesi dhe vrasesi i shpreses se shqipetareve.

  Perpara Lulezim basha dhe opozita.

  Me 16 shkurt institucionet e shtertit do ti kalojne popullit dhe te largohet nga andej ndyresora edi rama dhe shpurra e tij e ndyre e hajduteve qe ka instaluar neper institucione.

  Reply to this comment
 7. alphade February 13, 11:01

  Nik ! Se pari te shporret Saliu yt se ka 28 vjet qe Shqiperise i vjen ere shurre plaku. Sa per Kryeministrin aktual,ka kohe ! Edhe atij do t’i vije radha por fillimisht
  duhet zhdukur banda mafioze,hajne,kruminale e Vicido-
  lasit…! Tash per tash kjo eshte e keqja me e madhe e
  Shqiperise.,,!

  Reply to this comment
 8. Eri February 13, 14:19

  Jane mesuar ta kene policine te Pd-se horrat kur ishin ne pushtet dhe tani kujtojne se policia eshte e Rames.Policia eshte e shtetit o rrumpallista,nuk eshte e Rames.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*