16 shkurti, nga rrethimi i Kryeministrisë tek djegia e mandateve

February 11, 2019 16:55

16 shkurti, nga rrethimi i Kryeministrisë tek djegia e mandateve

Lulzim Basha kërkon prej qytetarëve në turet e takimeve nëpër rrethe pjesëmarrjen në protestën e thirrur për më 16 shkurt në Tiranë.

Kryetari i PD vlerëson se ai vetë i ka konsumuar fjalimet e tij dhe e sigurtë është që të shtunën e 16 shkurtit nuk do të ketë fjalime, të paktën jo prej tij. Por çfarë do të ndodhë ditën e protestës?

Deputetët dhe drejtuesit e tjerë të PD-së do të jenë mes njerëzve dhe mungesa e fjalimeve nuk e përjashton mundësinë që protesta të jetë e zhurmshme. Lulzim Basha thotë se dhuna si mjet për të larguar Edi Ramën përjashtohet nga Partia Demokratike, por jo nga populli.

Zëra nga Partia Demokratike pohojnë, se të shtunën synohet rrethimi i Kryeministrisë nga protestuesit dhe nëse protesta do të jetë masive aq sa ç’janë pritshmëritë e demokratëve, të dielën mund të ndodhë vendimi ekstrem i heqjes dorë nga mandatet e të gjithë deputetëve të PD-së.

Ky është njëri prej skenarëve, që kushtëzohet nga numri i pjesëmarrësve në shesh ditën e protestës. Nëse ky skenar nuk realizohet ‘Plani B’ është gati.

Partia Demokratike mund të vendosë thirrjen e protestave periodike në Tiranë dhe organizimin e protestave të vazhdueshme nëpër rrethe, pa përjashtuar bllokimin e rrugëve, si formë të mosbindjes civile. / Referuar Gazetës Si

o.j/dita

 

February 11, 2019 16:55
Komento

15 Komente

 1. Sander Prosi February 11, 17:09

  Pune ka per sot e per neser…!
  Por kujdes mandatet! Mos i dorezoni…
  Lereni popullin qe ta rrezoi….

  Reply to this comment
  • eni February 12, 01:47

   Largimi i edi rames nga pushteti eshte shpetim per shqiperine dhe cdo shqipetar te ndershem dhe patriot.
   Edi rama nuk ben gje tjeter nga pese vjete qe eshte kryeminister me vota te vjedhura e ka shenderruar katin e poshtem te kryeministrise ne studio pikture ku nuk ben gje tjeter vetem piktuart e tij ne vend qe te punoje per ate qe njerezit e kane votuar.
   shenderroi shqiperine ne nje kolumbi te hashashit me ne krye ate saimir tahiri.
   Ministri tjeter i mbrendeshem ishte Fatmir Xhafa i cili nga ana e tij kishte pasur nje vella te denuar ne Itali 8 vjet per trafik droge.
   Bemat e edi rames dhe shkaterrimi dhe skamja dhe vrasja e shpreses qe ai ka mbjellur ne shqiperi nga pese vjete nuk kane te numeruara.

   Me mijera jane shqipetaret qe largohen cdo vit nga shqiperia dhe mund te konsiderohet se keta pese vite jane eksodi me i madh i shqipetareve pas atij te vitit 1990.
   Ne shqiperi edi rama ka krijuar nje parajse per oligarket te cileve u jep 20 milione euro per nje kilometer rruge ne nje kohe qe shqipetaret pjesea me e madhe 80% mezi mbyllin muajin dhe shohin emigracionin te vetmen shprese.

   Prandaj me 16 shkurt partia demokratike dhe populli opozitar por jo vetem cdo shqipetar qe don shqiperine ka shancin qe te largoje nga pushteti kete qeverisje antikombetare , kete kryeminister qe vetem per interesat e popullit shqipetar nuk mendon.
   Ky mendon qe ti jape toke grekut per varreza ose det, mendon ti jape toke kosovare serbise.

   Nga ana tjeter ka krijuar nje qeveri me cuperlina dhe me njerez pa identitet dhe pa pike kontributi duke shkuar deri aty sa te shantazhoje presidentin e republikes vetem qe te plotesoije deshirat e tij duke emeruar minister te jashtem nje cunak pa asnje kontribut dhe pervoje ne diplomaci dhe aq me teper qe nuk ka qene shqipetar i republikes se shqiperise kur populli ka votuar zgjedhjet e fundit

   Reply to this comment
 2. tur kadriu February 11, 17:22

  …po ju te gazetes dita do te dilni ne proteste !?…

  Reply to this comment
  • Protestuesi tjetr February 11, 17:33

   po ju te gazetes dita do te dilni ne proteste !?…
   Shikoni sondazhin…
   http://www.sondazhe.online

   Reply to this comment
   • “PO” e madhe February 11, 17:58

    Jam i sigurte qe po, sidomos kryeredaktori dhe lapangjozi Bedri Osmanlliu, mos harroni edhe Fatosin e Partise. Rrezojeni Ramen O “Dita”, Saliu do ju prese gojehapur, por jo Bashuqi se i ka ngelur hatri me ju, u kujtuat shume vone, pamvaresisht se po e expozoni si Kryeministrin e ardhshem te “kryengritjes popullore”, Lulushi nuk e do kete forme por ai smund te kundershtoje fuqine e madhe popullore. Ngordhte Saliu dhe tradhetaret, me mire shpejte se vone. Mos u merzisni ju te Dites se tani e tutje do keni L.Bashen qe do ju degjoje dhe keqtrajtoje, me falni trajtoje, tradhtari shtrydhet dhe hidhet, por per juve ka perjashtim, Bedriun do e promovojne tek RD (ZP) e Partise.

    Reply to this comment
    • Bureto February 11, 19:13

     Thirrjet e opozitës janë një kopje e shëmtuar e opizitës së socialistëve e co. në janar 2011. Ajo dihet si përfundoi, me gjak, dmth pushteti ekzekutoi qytetarë të pafajshëm nga turma, veprim ky që është cilësuar kriminal. Precedenti duhet t’i shërbejë organeve ligj zbatuese që t’i paraprijë shkeljes së kushtetutës dhe ligjit. Thirrjet e drejtyesit të opizitës janë të dënushme ligjërisht si thirrje për dhunë e destabilizim të rendit publik. Nëse duan të lënë mandatet bujrum, kjo është punë e tyre, bile do të bëjnë mirë, se s’kanë ç’i duhen parlamentit, ashtu si e shfrytëzojnë atë. Por, mu për këtë, nuk ua mban, sepse vetëm humbasin. Nuk do ta bëjnë, këto janë veçse thirrje të dëshpëruara, që miratohen nga një minorancë që çdo ditë që kalon sa vjen dhe mpaket. Është kjo që i alarmon. Por edhe proresta e studentëve që nuk i qasi as tek pragu. Ndaj kanë një muaj që i luten, gadi-gadi, i përgjërohen miletit të grumbullohen në 16 shkurt në Tiranë, aty përballë kryeminustrisë. Të paktën t’u mbushet njëherë syri se, nga protestat e mëparshme, iu ka bërë ai bakër. Nuk fitohet pushteti me militantët, askush dhe askund as nl Shqipëri dhe as në botë nuk e ka realizuar. Me popullin po. Po ky nuk e ka harruar se kush janë. E dinë dhe ata, dhe është kjo që i dëshpëron.

     Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 February 11, 17:30

  lërini të bëjnë se nuk kanë asnjë mbështetje këta ndyrësira të teatrit të drejtuar nga palloshi i tironës!!
  këta janë vetëm artistë figurativë dhe të vetmin rrol që kanë është ai që ju jep palloshi!!as berisha nuk ka më vlerë!!dhe ai drejtohet nga palloshi!!pagesën e ka më të mirë se kur ishte në pushtet!!mbi të gjitha askush nuk e akuzon më për tërë ndyrësitë që bëhen prej 6 vitesh!!
  akuzojnë palloshin dhe ai bën sikur akuzon berioshën!!

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic February 11, 17:53

  KUSH JAN KETA KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!

  Partia demokratike qe me daljen ne skenen politike e deri me sote asnje alternative nuk u ka dhen shqiptarve perpos dhunen e ushtruar deri edhe ne gjakosjen disa here te popullates shqiptare,
  Nuk e dij se c`fare jen keta rrace njerzore qe nuk thellohen asnjeher se c`fare deme kolosale I kan ber shqiperise dhe vazhdoj te flasin sukur keta ka “zbritur “nga Marsi dhe sote perher te pare po degjojne dhe po komunikojne me shqiptaret.
  A thua ti se keta deri me sote nuk I njehe askush kur dihet mire qe shqiptaret po I mbajn ne kurriz qe 28 vjet me radhe.!
  Me qe keta nuk po thellohen ne kriminalitetin e tyre qe I kan bere vendit edhe ne po ua numrojem edhe nje here . dhe kush te jet burre aty. Qe ne fakte vete burre shteti aty nuk ka pasure dhe ase nuk asnjeher qe te ballafaqohen me vetevet e tyre mbi bazen e ketyre fakteve te pa kontestueshme. Dhe te nxjherrin perfundimet e tyre. Une edhe nje her po ua ballafaqoi keto fakte si me poshte.!
  1, JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! Me 2 Prill te viti 1992 vrate 4-ter vete ne Shkoder. Nje nder ta edhe kryetari I levizjes demokratike ne Shkoder Arben Broci. Deri me sote edhe perse kan qene per 16 vjet ne pushtet nuk ka arriture te zbardhin te verteten e kesa vrasje. Populli I shkodres gishtin e ke drejtuar tek udheheqja e Partise Demokratike e kryesishte e kryesishte tek Sali Rame Berisha.!
  2.:JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! ku Sali Berishes do te aplikohet perseri ligji I luftes se Klasave. U hoqen specialistet me te mire dhe u vendosen injorantet dhe te pa aftite vetem thjeshte se ishin militante te Partise Demokratike. Kjo e detyroi trurin e kombit te marre rruget e arratise.
  3. JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!.ku drejtesia shqiptare do te behet nga kursantet e Pleppave duke hequr juristet me te mire. Pra sote penalitete japin kursantet e plapave.!
  4. JA C`FARE U SOLLEN SHQIPTARVE KETA QE KERKOJ TE MARRIN PUSHTET ME DHUNE ‘shprehja E duam shqiperin si gjith e Evropa.Bukure shume po ju ne Stasburge per reformen ne drejtesi desh u rrahet me grushta duke kundershtuar reformen qe Evropa dhe Amerika ua beri se per ju ase qe behej fjale, A mendoni se sa antievropian jeni more ku edhe sote edhe perse u be VITINGU ju kerkoni ta rrezoni me njemije marifete te ndyra.?
  5.JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!mendoni se nga ju doli fatkeqesia jone Kombetar duke ngritur skamat Piramidale dhe duke I sjellur populli tone fatkeqesi ne Ekonomi qe rrenua te teren, dhe moret me qindra e mijra, jete, njerzore ku edhe sote e kesaje dite pasojat e juaj nuk munde te n dalohen ase te paramendohen se c`fare i bête ketij populli te mjere. Nen kembet tuja , nen thirrjet tuje jane mijra fatkeqe te vrare , te vjeter dhe te rije qe dergjen ne dhe te zi vetem nga qellimi I mbrapshte I juaj per ta shkermocure shqiperine.
  6 JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! .. Dergimin nga qeveria juaj e dy mige per te goditur popullin e Jugut te shqiperise. Po keto akoma nuk I dini.? Ku i keni dy aviatoret qe edhe sote juen ne azil politike , Aviatore qe shpetuan popullin e Jugut te shqiperise duke mose zbature vendimin e Berishes per goditjen e popullit te Jugut..
  7. JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! Perse beni sikure harron , apo sikure nuke dini asgje se cfare ka ndodhur. Si munde te vije ndermen kure qeveria juaj, lideri shpirteor I juaj qe edhe sote e keni perzeme I dergoi Nafte serbise. Nafte e cila vrau vllejzerit tane ne Kosov, te cilet donin lirin dhe pa varsin e tyre nga bisha serbe. Si thon ase kete nuk e dini.? Ja po ua kujtojme .
  8 JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! Po Remzi Hoxha perse u zhduk besoi edhe per ket ju duhet te keni degjuar. A mendoni te nderuar , se nen kembet tiuja jane shume te zhdukure pa Nam e nishan sice eshte I shdukur Remzi Hoxha, U zhduk Trabicka, e shume te tjer si keto. E ja pra ju dhjetoriste, gjaku I tyre eshte nen kembet tuja mekatare e te cileve juve kerkoni ti therrisni per t u akomeduar perseri ne “Pushtet”(large qofte.! Ku sote ju kerkoni te merrni pushtet me dhuen.!
  9.JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! . Aqe shume flete lideri I juaj per Kosoven. Po perse ky lideri juaj burgosi drejtuesit e ushtrise Clirimtare te Kosoves.? Pra ishte burgosur Heroi yne kombetar Adem Jashari si dhe Hashim Thaci e plote te tjere. A mendoni se ndofta edhe juve keni pergjegjesi per keto ne mos te pakte te keni ndergjegje te vrare, lidhur me c`fare ben qeveritert tuja qe edhe sote kerkoni ti riktheni ne Pushte me dhune per ti bere te zazat edhe me te madha kombit tone.
  10. JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! si vajti puna tek juve nuke e di. A keni degjuar qe Partia Juaje dhe lideri I juaj ne vitin 1992-1994 penguan pajtimin kombetar. Me protekstin e turpeshem se nuk ka pajtim me “Komunistet” Pore per ironin e fatite tone keta fare lideresh refuzuan edhe samitin e Diaspores. Ja pra qe edhe pas 26 vjetesh keta vazhdojne te jen ne te njetat pozite antikombetare.! Koha ka ardhur qe ne viti 1990 qe shqiptaret te flasin me nje ze pore vazhdojne ta pengojne kate liderit tuja qe juve akoma nuk e din se punen e kujte bejne ata e ju kerkoni ti ktheni me dhume me pushtet TURP ejste teper krimiale.!
  11.JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! mendoni hiq se ne kohen e qeverisjes se Berishes kishte ne shqiperi dhe hapsiren shqiptare 10 abetare . Duke u perpjekur per te shkatrruar drejteshkrimin shqiptare te vendosure me aqe munde e djerse edhe me gjake bile. Po kjo nuk ju konvergon fare.? Sote nen drejtimin e Partise socialiste, fale tyre kemi nje abetar te njehsuar.!Ky eshte nje sukses I madhe E turpshme per ju pjesmarres kure juve flisni per Universitete. I pate se sa falco ishin ato.? Po heqja e tyre eshte nje fitore per eliten e re shqiptare.? Juve duhet ta dini , mir se ka te rinje shqiptare qe nuk e kan para me sy fare Universitetin dhe me para moren shkollat dhe me para zune edhe vendet e punes ndersa studentet me nota te shkelqyera rrijne rrugave. Edhe per kete keni goje te thirrni kunder Ministrise se Arsimit.! Evrpopa I jep note Arsimit Shqiptar ndersa juve I therrisni, falco e duam shqiperin si e gjith Evropa. Ballafaqohuni.!
  12.JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!. Si mendoni juve se vertet I sollet vendit lumturi.? Po a mendoni se per te fituar para liderit tuaj u rrafshuan tre fshatra ne Tirane nga shperthimi ne Gerdec. U dogjen per se gjalli 26 veta nga te cilet edhe femije. E kushe u denua per kete.? Askushe fare . Juve vazhdoi te therrisni per liderit tuaj pore ne kembet tuja eshte era e shkrumit te shpirtrave te pjekure per se gjalli. E ju vazhdoni te beni Parad.Ase ndergjegje te vrare nuk rreflektoni.! Ata jane moshataret tuaj qe u shkrumbuan per se gjalli.
  13 JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!.Po me UCK-ne c`fare patet. Perse ate e cilesuat si organizate terroriste. Narko trafikante dhe kure e pate qe fitoi u veshte atye me te turpshme si trafikuese organesh. Ne vende qe te survejoni vendet ku gjenden mijra shqiptare te Kosoves te shdukur liderit tuaj survejuan dhe shpifen per luften e Lavdishme te ushtris Clirimtare te Kosoves. Si thoni juve julavderon kjo.Lutemi ballafaqoheni me keto qe nje qytetar I thjesh po ju penalizon.!
  14 JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!Dhe keni te “drejte “ te flisni per vjedhjen e votes. Asnjeher nuk keni fituar me drejtesi. Ne vitin 1996 juve I grabitet votat ne syte e te gjith botes .Bota u penalizoi.Berisha ne flaken qe e ndezi ne shqiperi u vetzgjodhe izgjidhej Presidente.Ja ku jeni. Ballafaqohuni.Sote e drejta e votes e shte ven ne baza te shenosha dhe monetermi eshte ne duart te sigurta duke garanture zgjedhje te rregullta, te lira dhe te nderdhme.Me kete kerkese juve kerkoni ta shkatrrini sistemnmin zgjedhiore qe te perfitoni juve, duke vjedhur si gjithnje votat.!
  15.JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!ate bulevarde ku juve protestuat jane kater veta te vrare bga dora gjelkatare e PDse me Sali E Lul Bashen ne krye. Nuk e dije se si nuk e degjoni gjemimen e atyre djemve qe u vrane me duar ne xhepa. Edhe perseri juve keroni pushtet.? Thirreni pak ndergjegjes, Kudo ku shkeln I, juve dhjetoriste, shkelni mbi viktimat 26 vjecare qe I shkaktuar ketij populli. Ne njeren dore keni mvajtur flaken per ta vra e djegur shqiperin ndersa nga ana tjeter hipokrizia e juaj nuk ka fude duke thirrur per lir e demokraci. Sote juev drejtoheni nga tradhetar dhe nga tradheti “patriotike” Besoi keni degjuar per ket ku Tradhetia Patriotike ka trenditur boten gjat luftes se dyte botriore ndesa sote ne paqe kjo tradheti trenditi ter shqiptaret.
  16.JA.KUSH JAN KETA QE KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.! Sjellja e janullatesit ne kry te Kishes Autoqefale Shqiptare duke I hequar kishes son autoqefalin dhe nduke e ven nen huqmin e kishes Greke.?
  1. Per ta sabotuar ceshtjen ton Kombetare dhe per ti dhen Greqise shanse kunder vendit tone Berisha solli Janullatesin ne shqiperi . Ne zbatim te planit Ogurzi Berisha ne takim me Micitacesin realizoi 8 kerkesa te Greqise pa bere asnje kushtezim mer shqiptaret e Camerise te cilet edhe perse jan me shume se Minoriteti Grek ne shqiperi Berisha dhe PD nuk bene asnje kerekes per kete ceshtje. Ata realizuar 8 pikate si me poshte:
  1. Sjellja e Janullateseit ne shqiperi, me mandate per ne krye te kishes Autoqefale shqiptare dike I hequr kishes son Autoqefaline.!
  2. Pranuan dhe realizuan ngritjen e varrezeve Greke ne shqiperi ,Ky absurditet ku edhe ne ishim ne lufte me Italin dhe kata kerkojn ngritjen e varrezave jashte c`do arsyetimi llogjik.
  3. Nuk hoqen ligjinm e Luftese.
  4. Lejoi ngritjen e shkollave Greke ne shqiperi edhe ne ato njesi administrative qe nuk kishte minoritet Grek.
  5. Lejuan dhe realizuan rregjistrimin e popullsise me vetedeklarime, duke beret e mundur qe te rritete artificialishte numri I minoritetti grek ne shqiperi me shqiptaret ton autoktone.
  6. Lejuan dhe realizuan me vetdeklarimin per ceshtjen e fetare ku edhe ketu rriten atificialishte ceshtjen fetare ne favore te kristianizmit.
  7. Pranuan dhe realizuan dhenjen e 355 milje det Greqise ne kundershtim me aktet kushtetuese shqiptare
  Ju te nderuar QYtetare te shqiperise , Ju ndjekse qorra te Partise Demokratike,lexojni disa here keto qe une kam shkrojtuur dhe me thuani. Cila nga keto qe une kam shkruar nuk jan te vereteta.
  Ballafaqojeni veten tuaj me keto realitate te gjalla, Ballafaqojni duart tuja te pastra me duart e ketyre qe I kan lyer me gjak deri ne fyte dhe kerkojne te marrin akoma pushtet me dhune.
  Ballafaqohuni me eren e mishit te femijebe te Gerdecit qe u dogjen nga keta kriminel femijet duke lojtur ne oborrin e tyre dhe sota ata nuk jetojne me.
  Ballafaqohuni me 21 Janarin e vitit 2011-te.
  Ballafaqohuni me te gjith c`fare shkrova me larte dhe ne se keto nuk jan te verteta keni te drejten te me kundershtoni me fakte dhe jo me genjeshtar.
  Ne keto kushte do te ballafaqohun dhe duhet pa tjeter te distancohuni pasi duar tuja nuk jan te lyra me GJAK. ATY NE ATE MITING TE DHUNSHEM DUHET TE SHKOJEN VETEM ATA QE DUART E TYRE I KAN TE LYRA ME GJAK.
  ATA QE I KA DUARTE E PASTRA JOOOOOOOOO!
  Aliu nga Selenic.
  11.02.2019.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 12, 09:28

   ali
   “KUSH JAN KETA KERKOJNE TE RRETHOJNE KRYEMINISTRINE.!”
   nuk e lexova këtë shkrim që e ke shkruar nën efektin e një paniku qëkanë injektuar!!
   lëri ali lëri!!lëri ta rrethojnë,se nuk bëjnë gjë!!tërë këto që përhap rama,ai palloshi i djallëzuar i tironës,nuk janë gjë tjetër veçse panik i kotë!panik që shërben si ngjitës për tiu mbajtur ju naivëve ngjitur pas vetes!!jo se i duheni për sot!jo ali,jo!!
   e bën për zgjedhjet e ardhëshme,e bën që ju të mos keni kohë të mendoni për atë që ai po ju bën e po na bën të gjithë shqiptarëve!
   ali,luli të ha munë,por paniku i ushqyer nga grabitësi i radhës ta bëjnë lulin si një hijenë që po pret të të çajë!!jo ali jo!!dhëmbët e lulit ti i sheh me të vërtetë,por jo se do të të shqyejë!!
   jo ali jooooo!!
   është tu u zgërdhi me ty!!
   e ka zënë të qeshurat për frikën që ke ti!!
   e kanë zënë të qeshurat se si keni rënë në kurthin e palloshit piktor të famshëm!!
   luli nuk ka nevojë të vijë në pushtet!!fiton më shumë duke i bërë shërbime sundimit të ramës!!

   Reply to this comment
 5. ETHEM LALAJ February 11, 17:54

  KAN HARRUAR TE THON SE DO BLEJNE DISA BRISQE XHILET…DHE SIDOMOS SHKUMEN E SHTRENJTE.
  -KETO DI TE BEJE LULI ME URDHER TE SALIKRIMINELIT TE SHEKULLIT 21.
  -DHE RAMA DUHET TE SHKOI PER VIZITE NE K I N É.
  -DHE BRAÇE DO MARRI NE DORE SITUATEN.
  -UNE DO SHKOJ NE PROTESTE TE MBAJ SEHIR..POR ME POTRETIN E HEKURAN DEDES TE VRARE NGA L U L I NE 21 JANAR.
  -KESHTU KAM BERE GJITHMON SAHER VINTE SALIU NE QYTETIN TONE.
  -KESHTU VEPRONIN SHUME TE TJERE SINUNE.DHE SALISTET THONIN” SA SHUME E DUAN SALIUN,PD-NE.
  -DHE ME 17.02.PD DO FLEJ GJUME PER 6 MUAJ.
  -DHE MAXHORANCA DO FUTET NE ZGJEDHJE VETMAS.
  -SE KESHTU JU THA LULIT NE 2017,FUTU NE ZGJEDHJE…NDRYSHE RAMA DO I MARRI 140 DEPUTET.
  -DHE LULI PASI MORI 7×7 MINISTRA E DREJTORE DHE 13 MILJON EURO TE PALLATIT NE VLORE..I HUMBI ME TURP ZGJEDHJET.DHE TASHME THOT…U VODHEN ZGJEDHHET..DHE POPULLI DO I VERI HURIN PERSERI.

  Reply to this comment
 6. fteri February 11, 19:35

  1)Në protestë 16 prillit 2019 flitet për hallet e popullit ,betohet Luli,Saliu dhe Munika për popullin ,por popullin pikërisht jan ata që e kan vra e kan vjedhur e kan mashtruar e kan masakruar deri në thelbin e qënësisë tyre shqipërinë.

  2)Në këtë protestë betohen se e bëjnë për të kthyer pushtetin e popullit ,pikrisht a’jan këta gjakëpirsa Sali ,Lulëzim ,Munika e Ilirë Floriri pikrisht këta qi i hipën në zverk më shumë se dy dekada populli, e lanë në varfëri ekstreme .Vetë vodhën dhe u bënë me pasuri prrallore, jetojnë si sheik kan vila ,makina luksi dhe para me thasë.

  3)Lulë Basha shetit nga një qytet në tjetrin dëgjojm fjalime “prekse” nga ky orator dhe nga militantë të ndryshëm të PD-së ose njerëz të pa kënaqur nga qeveria e E.Ramës (që në të vërtet po punon dhe është më i miri kryeministër pas 90-tës,ky po bënë shtet ).

  4) Po të mos e nihnim L.Bashën dhe Munikën me kopet e tyre prej ujqërish grabiqar , të ndodhte mrekullia të vinin nga një planet tjetër me mision shpëtimi , populli së bashku edhe unë do ti besonim kësajë opozezës tonë ,por kjo nuk ndodh kurrë .

  Vendi L.Bashës,S.Berishës,M.Kryemadhit së bashku me Ilir Floririt është vetëm Burgu.Populli nuk është në protestë të kriminelve që abuzuan me karriken e pushtetit ,ai nuk futet në këtë protestë me thirrjet e tyre ,me gjithse i lodhur për mungesa e fjalës së mbajtur,kështu ka qënë dhe kështu do të jetë edhe në të ardhmen ne votime.!!! .

  Reply to this comment
 7. Adih February 11, 19:38

  o Bashe ,populli e ka kuptuar ,kur protestat behen me dirizhente partiake ,eshte peme pa kokrra . Protesta jane ato te Studentave ,u ngriten pa dirizhues ,dhe me shkurt u ngriten kondra te gjithe klases politike te ketij tranzicioni post komunist .Ne qofte se keni frike nga SPAK ,o Lul Basha ,ben mire te kerkoni azil politik
  Te KIMI ne KORENE e VERIUT
  te jeni te sigurte se
  KIMI do JA U BEJE LETRAT E PUNES:

  E per te tjerat mos u lodhni kot o Lulzim

  Reply to this comment
 8. Pallavra February 11, 20:22

  Kjo qeveri rrezohet me vote te lire jo me demonstrata. Beni greva dhe protesta dhe vini kushte per ulje cmimesh dhe jo ikje qeverie qe eshte e zgjedhur nga populli ne kushte demokracie.

  Reply to this comment
 9. Sali February 12, 21:01

  Eni, ne se je femer, je nje rrot kurve, ne se je mashkull je nje rrot gomari.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*