Skenari i opozitës: Nesër protesta, të enjten bllokojnë parlamentin

May 15, 2018 12:41

Skenari i opozitës: Nesër protesta, të enjten bllokojnë parlamentin

Zbardhet skenari i opozitës që synon largimin e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Nën drejtimin e Lulzim Bashës, opozita zhvilloi sot një takim në selinë blu, ku të pranishëm ishin Kryemadhi, Mediu, Ndoka dhe Dashamir Shehi.

Sipas mediave nesër opozita do të zhvillojë një protestë para Ministrisë së Brendshme duke kërkuar largimin me çdo kusht të Fatmir Xhafajt.

Ndërsa ditën e enjte do të bllokohet parlamenti, ashtu sikur ndodhi edhe një javë më parë. Aksionet opozita i ka nisur që ditën e sotme, pasi i gjithë grupi i PD është paraqitur në komisionet parlamentare duke bllokuar punimet.

Opozita kërkon largimin e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, pasi e akuzojnë se ka mbrojtur vëllanë e tij, Agron Xhafaj, i cili është i dënuar nga drejtësia italiane me 7.2 vite për trafik droge.

Partia Demokratike publikoi dje një përgjim ku pretendon se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit bisedon me një trafikant droge dhe e orienton atë se ku duhet të gjente lëndë narkotike për ta trafikuar drejt Italisë.

Një ditë më parë vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj kishte depozituar kallëzim penal për tre zyrtarët e PD, Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe Gazmend Bardhi duke i akuzuar se kanë sajuar prova. Agron Xhafaj pretendon se në asnjë moment zëri që është dëgjuar në përgjimin e publikuar dje nuk është i tij.

Demokratët pretendojnë gjithashtu se Xhafaj ka ndryshuar nenin 491 për ekstradimet, pikërisht për të mos lejuar dorëzimin te autoritetet italiane të vëllait të tij.

o.j/dita

May 15, 2018 12:41
Komento

34 Komente

 1. historia perseritet May 15, 12:56

  Shume me pak se sa Rama ne opozite qe per nje video Meta-Prifti beri thirrje per ta bere “si ne Tunizi”. Ku ka opozite ne bote qe te mos sulet mbi nje minister te brendeshem me vella trafikant droge?

  Reply to this comment
 2. Skenari eshte i nxitur nga Tutoret e Huaj qe menaxhojne n+´bandat e krimit ne Shqiperi May 15, 13:13

  Skenaret e bandave pd lsi kane nji prapavije
  te atyre Mafiozeve Nderkombetare ,(si Podesta etj )
  qe kta i pompojne me Miljonat e vjedhura Shqiperise ,

  me pretendimin per ti prurer kta perseri ne pushtet !

  Mbasi me zhrumen ne Medie te videos se manipuluar dhe lehjet per te strukur Pushtat dhe Xhafen pas ne pozicion mbrojtjeje e fituar keshtu terren per ti mbajtur ne Shah hajvanet pacifiste ne Pushtet ,

  minojne keshtu me kaosin qe prodhojne integrimin ne Be te Shqiperise me nji zhurme te tille stopjn ose frenojn ne nji far ,enyre Reformen ne Drejtesi ,qisn ofsajt Vetting-un pasi arbirtin e kane paguar ,
  lene ne hije
  Deshmitarin e Krimeve te kryekriminelit salih Berisha ,
  duke
  veporuar ne kte vend , si nji organizate terroriste e ngjashme me ate te Isis ,
  qe ushtron ne cdo cast Terror ne shoqeri e popullsi .

  Shteti duhet te mos japi leje per demostrime ,per kauza antishqiptare dhe te dali nga breket e tij te qelbura e hyje ne vrymen e perdeasteve ,nqs sdo qe Bota ta shndroje kte vend ne nji Siri .

  Reply to this comment
 3. AM May 15, 13:21

  po te kete probleme me drejtesine ai biri i botes c’pune ka i vellai. Ketu behet fjale qe te mbaje pergjegjsi ky per punet e vellait. Keta nuk dine me se ku te kapen. Gjyqe si te Enverit.

  Reply to this comment
  • dashamires May 15, 13:35

   Jo mor shoku se Enveri per vellain ne burg te degdiste ne internim. Sot nuk po kerkon njeri internim per Mirin e Xhafes por ama dhe te vazhdoje si minister i brendeshem e te flase per trafiqe droge kur ka vellackon nje trafikant droge eshte vertet jashte c’do koncepti ne Europe te pakten.

   Reply to this comment
   • Gjykata alla e nji shtetti te Sherihatit ; Je i arrestuar se ke pi kafe me nji kushuri Mafioze !!!!!!!!!!!!!!!! May 15, 13:58

    Kujt llogjike i shkojne kto bla bla bla ,si me qen Shqiperia nen ligjet e Afganistanit .
    Arrestohesh se ke pir kafe me nji kushuri Mafioze .
    Shkarkohesh se ke nji vlla te denuar ne itali .

    Ne cilin vend te Botes njifen kto Praktika te bazuara ne Ligjin e Shtetit ?!

    Njeriu eshte individual ,ka nji jete personale ,dhe se ka te lidhur me jeten e vllait motres etj ,
    Nqs vllai jot ,del sot e vret njeri ne rruge , Ligji denon ate si kriminel e jo ty ,sepse ke lidhje gjaku me te .

    Pergjegjesia Ligjore eshte individuale e jo kolektive ne kte Bote .
    Nji Minister i Brendshem do flasi kunder cdo arti krimineli e trafikanti edhe nqs familjare te tij denohen nga Ligji .
    Ku qendron lidhja Ligjore ktu ?
    Vllai i nji Ministri APO fisi tij nuk jane prone e tij ,qe cdo veprim i tyte te penalizojne te Zone ,te Zotin .

    Kjo loje skandaloze qe i afron kryekrimineli salih Berisha atij shteti kaqol ,i ngjan Shtetit te Sherihatit e asnji Modeli funxionimi Ligji e Gjakate e Prokurorije te Vendeve te Civilizuara .

    Si nuk kan turp kta Pushtetare qe i lejone vehtes kte perdhunim qe ju ben Gjykata e Plepave Dilomuar ne Shpellen e Vicidolit nji Shtetti qe pretendon Europen ?!!

    Reply to this comment
 4. nga Sk May 15, 13:23

  “Historia pers…”
  Ja ke futur si kau peles.

  Kur te vertetohet fol. E mban mend liken dhe …me ze e figure?

  Kurse ato lojra me “doreheqje” pywet salen dhe luten.. ose edhe gjyqtaret qe sot po dalin skifo

  Reply to this comment
 5. megi May 15, 13:33

  Ca turpi eshte bere ky na i ka kthyer partin ne turp te botes. Ah ca gabimi ke bere me kte bashen o sali

  Reply to this comment
 6. Nicko May 15, 13:34

  Ore ju kemi votuar qe te jepni alternativ me te mire gjoja per qeverisje jo per te bllokuar vendin

  Reply to this comment
 7. referendum per denimin e sali kriminelit May 15, 13:45

  keta e kane mendjen tek shkatrrimi,tek bllokimi,tek vjedhja e vrasjet.
  si mund te quhet nje parti demokratike kur e filluan me shkatrrimin e vendit me vjedhjen e pronave te pronareve te vetrtete,me strehimin e sigurimsave e komunisteve ne gjirin e saj,me vrasjet qe nuk kane te numeruar……
  keta po mobilizojne gjithe llumin e brendshem dhe te jashtem per nje lufte vellavrasese….keta vetem gjaku i gezon si vampira qe jane.
  keta po veprojne si armiqte e dikurshem ballisto zogist qe u mbeshteten nga greket e serbet,por tani nuk hidhen me me parashuta por vijne si fazllici ne shtepine e berishovicit e lulicit

  Reply to this comment
  • Perse Pushtat e Qeverrise bejne shurdh Memecin vs bandes se kriminelit te sjhpelles ! May 15, 14:29

   ke te drejte i nderuar ,
   por
   fajin e kane Puuuuuuuuuushtat Qeverritare
   qe bejne shurdh Memecin sepse jane pjes e nji Loje te Ndyre politike qe kann kap ne gracke popullin
   dhe tallen .

   Si nuk i ka ber nji pyetje qofte ne Parlament
   kryemisnistri Shqiptare ose nji Minister i tij i Brendeshem APO i jashtem ,njeri vetem para lumit te akuzave e shpifjeve qe leshon cdo dite salih mut Berisha si medieve edhe ne Parlament nga kto qe shkruan ti ,
   veprimtarine e ksaj PseudoPartie qe verpon si nji bande kriminelesh ne cod rast ?

   Si mer si drejtojne njiher pyetjen berishes bashes ;

   Se si e kuptojne ata Shtetin Ligjore e Ligjin qe sot lehin medieve qe te zbatohet per MB ,
   kur ata vet nuk jane perballur me Ligjin e Drejtesine
   as kur vrane ne Gerdec 28-shqiptare gra femij pleq e hodhen ne ere nji fshat te tere ,

   dhe tjetra ;

   Kush dha Urdhrin e ekzekutimit para kryeministrise
   ne 21-Janare te 4- protestueseve ?

   Kush ?

   Berisha APO basha ?

   Dhe pserse nuk dha njeri prej tyre doreheqjen !

   Pra ka aq shume prova e fakte qe mundet ti mbulojne me mute si berishen edhe bashen etj meten ,

   nqs Pushtat e Qeverrise do mbanin qendrimin e duhur ne politike dhe sherbenin ktij populli e Shqiperise .

   Por Duan vetem votat e popullit dhe mijlonat qe fitojne pa ne gop te semse te shkoj Shqiperie dhe ky popull .

   Jane thjeshte mashtrues e shkerdhata asgje qe ndonjerin mundet te genjej mendja ne ate vend .

   Reply to this comment
 8. petro May 15, 14:05

  Veza qe keni bere u ka plasur ne fytyre e u ka nxier syte rrugaceve te p,d,

  Reply to this comment
 9. Mala May 15, 15:16

  Nuik shkohet ne Evrope me kriminelet e PS.Por! Ne Evrope shkohet me kriminelet Ordiner te PD si Salihu,Basha Rist ani,Paloka,Vokshi,Alibeja dhe opozit es, Mehdiu e Kryemadhi me burrin Kryhajduti Meta.

  Reply to this comment
 10. jeti May 15, 15:20

  Ca turpi eshte bere ky na i ka kthyer partin ne turp te botes. Ah ca gabimi ke bere me kte bashen o sali

  Reply to this comment
 11. Bashkimi May 15, 15:20

  Ore ju kemi votuar qe te jepni alternativ me te mire gjoja per qeverisje jo per te bllokuar vendin.

  Reply to this comment
 12. Kaçi i zi May 15, 15:48

  Bllokojini negociatat bllokojini. Ky ishte zotimi juaj per mbeshtetje? Ju q.. racen.

  Reply to this comment
 13. Visi May 15, 15:58

  Kjo bushtra e lsi te mos harroj bllokun i like floririt. Ta nxjre neser ne demostrat tia japi lulit.

  Reply to this comment
 14. Fidel Kastro May 15, 16:51

  Xhaxhi Enver do ta kishte lulezuar Shqiperine , por nuk e lane armiqte e jashtem e te brendshem

  Reply to this comment
 15. Lushnjari May 15, 17:06

  Jam shume dakord te largohet ku hetusi I kohes se Enverit legeni Xhafa.Vec me nje kusht qe te gjithe keta te tjeret keta te pd se duke filluar nga luli e deri te mona e lsi duhet ti vihen prangat ose plumbin ne goje o ju qifsha robte e shpise.Ne fund embelsiren Sali Noka nganje karikatore ne goje ketyre kurvave.

  Reply to this comment
 16. përball dy klasa të mëdha armike !.... May 15, 17:49

  Protesta e opozitës , PD-së,S.Berisha ( L.Bashës ),Munika K(Ilir Meta),dhe vrasësit të gërdecit F.Mediu për bllokim të parlamentit është pjesë e strategjisë të sofistikuar të këtyre kriminelve ,për bllokim të Wetingut ,bllokim të gjyqit ku do dalë në shesh provat e reja të vrasjes së A.Hajdarit nga S.Berisha .

  *****Bllokim të pranimit të shqipërisë dhe hapje të negociatave me BE-në.
  Asnjë nuk e di se sa para ka sot S.Berisha ,Ilir Meta , L.Basha, sasia e parave që rrjedhin nga “minjerat ” e prostitucionit trafiqeve doganore që lulëzuan në kohën e largëqoftit S.Berisha ,shitjes së fëmijve, vrasjeve me pagesë,dhe mijrave krime të zeza që PËRPIU e vodhi dhe zhduku tërë pasurinë e 45 vjetve të shqiptarve të vënë me mundë ,gjak e sakrifica.

  Sa para të B.SH-së u grabitën nga Fullani që kërcyen në presidencë me të dhe prokurorin Dhallën e krimit që e lanë të lirë hajdutin ?…,

  Sa përfitoi S.Berisha ,Ilir Meta nga mafja në pyet e minjerat e kromit e të bakrit në shqipëri ,nga vjedhja e e përvetsimi floririt të krrabës në shqipëri ?

  Mjafton të shikosh numrin e madhë të ndërtimeve të vilave e pallateve të SHkelzen Berishës, I lir Metës, F.Nokës, dhe pasuritë e pa fund gjatë gjithë bregëdetit dhe vendeve turistike malore.

  Mbushja e kriminelve me makina e mjete supërluksoze ,për të kuptuar se sa luftë duhet të bëjë S.Berisha,L.Basha,Munika K,dhe mbas perdes Ilir Meta,kundër shtetit ligjor dhe wetingut .Se këta jan kontigjenti i vërtet i lidhur me krimin ,që vetëm prangat i presin.

  Shqipëtar : Mos u gënjeni të gjithë jan të korruptuar e të përlyer,por më shumë jan ata që ULURIJNË në parlament, betohen se jan të ndershëm e të pastërt !…

  S.Berisha,L.Basha,Munika K,( Ilir Meta ) Jan këta borgjez të ri ,një grup i vogël kriminal ,që sot bllokojnë parlamentin, jan palca e konsoliduar e tradhëtisë kombëtare .

  Vendi tyre është vetëm burgu dhe sekuestrimi i pasurisë,rrugë tjetër nuk ka.

  Reply to this comment
 17. Parlamenti duel me familjet mafioze kriminale ! May 15, 17:54

  Protesta e opozitës , PD-së,S.Berisha ( L.Bashës ),Munika K(Ilir Meta),dhe vrasësit të gërdecit F.Mediu për bllokim të parlamentit është pjesë e strategjisë të sofistikuar të këtyre kriminelve ,për bllokim të Wetingut ,bllokim të gjyqit ku do dalë në shesh provat e reja të vrasjes së A.Hajdarit nga S.Berisha .

  *****Bllokim të pranimit të shqipërisë dhe hapje të negociatave me BE-në.
  Asnjë nuk e di se sa para ka sot S.Berisha ,Ilir Meta , L.Basha, sasia e parave që rrjedhin nga “minjerat ” e prostitucionit trafiqeve doganore që lulëzuan në kohën e largëqoftit S.Berisha ,shitjes së fëmijve, vrasjeve me pagesë,dhe mijrave krime të zeza që PËRPIU e vodhi dhe zhduku tërë pasurinë e 45 vjetve të shqiptarve të vënë me mundë ,gjak e sakrifica.

  Sa para të B.SH-së u grabitën nga Fullani që kërcyen në presidencë me të dhe prokurorin Dhallën e krimit që e lanë të lirë hajdutin ?…,

  Sa përfitoi S.Berisha ,Ilir Meta nga mafja në pyet e minjerat e kromit e të bakrit dhe naftës së ballshit në shqipëri .sa përfituan nga vjedhja dhe përvetsimi floririt të krrabës në shqipëri ?

  Mjafton të shikosh numrin e madhë të ndërtimeve të vilave e pallateve të SHkelzen Berishës, I lir Metës, F.Nokës, dhe pasuritë e pa fund gjatë gjithë bregëdetit dhe vendeve turistike malore.

  Mbushja e kriminelve me makina e mjete supërluksoze ,për të kuptuar se sa luftë duhet të bëjë S.Berisha,L.Basha,Munika K,dhe mbas perdes Ilir Meta,kundër shtetit ligjor dhe wetingut .Se këta jan kontigjenti i vërtet i lidhur me krimin ,që vetëm prangat i presin.

  Shqipëtar : Mos u gënjeni të gjithë jan të korruptuar e të përlyer,por më shumë jan ata që ULURIJNË në parlament, betohen se jan të ndershëm e të pastërt !…

  S.Berisha,L.Basha,Munika K,( Ilir Meta ) Jan këta borgjez të ri ,një grup i vogël kriminal ,që sot bllokojnë parlamentin, jan palca e konsoliduar e tradhëtisë kombëtare .

  Vendi tyre është vetëm burgu dhe sekuestrimi i pasurisë,rrugë tjetër nuk ka.

  Reply to this comment
 18. Alban Dega May 15, 18:46

  NGA LUFTA VEC LARGOHET ….

  Qe eshte i lindur tradhetor !
  Kush burre e nuk frigohet
  Po vdes… po vdes
  Si nje deshmor !
  … Fatmir Xhafa eshte ministri i Brendshem me i suksesshem dhe me i mire qe ka deri sot Shqiperia !
  Fatmir Xhafa eshte arkitekti juridik , luftetari e mbrojtesi i paepur i Reformes e Vetingut ne Drejtesi dhe polici dy shtyllat dhe vete fytyra e shtetit!
  Emri, veprimtaria dhe perkushtimi i tij ndaj ketyre reformave jetike per te sotmen dhe te ardhmen e Shqiperise eshte aresyeja kryesore e sulmeve, shpifjeve, mashtrimeve, falsifikimeve dhe krimeve te armiqeve me te medhenj e me te eger,
  e krypeshqeve Sali Like Lul Mul Cizme … e krejt “ Bandes se Gangstereve “ dhe “ Mafias krejt jashte kontrollit “ politike e biologjike qe jane objekti dhe subjekti kryesor i ketyre Reformave shpetimtare per shqiptaret dhe Shqiperine kunder pandeshkueshmerise dhe paprekshmerise se tyre ala Luigji i 14- te “ Lgji jam une !
  Lufta dhe intrigat, komplotet dhe destabilizimi politik i Shqiperise ne bashkepunim me Beogradin , Athinen e Nenen e tyre Rusine eshte lufte per jete a vdekje, eshte lufta per koken sic e ka deklaruar ketu e 13 vjet me pare Sali Berisha dhe Banda e tij e Gangstereve te hurit e te litarit!
  Tek Fatmir Xhafa, tek Erion Veliaj dhe tek Kryeministri i duhur i Shqiperise qe duam ata shohin armiqte per vdekje dhe fundin pa lavdi te politikes rrenimtare te atdherrenimit dhe atdheshitese se tyre!
  Cmenduria e Sali Berishes shkon deri aty sa ne syte e gjithe shqiptareve dhe nderkombetareve tha se do ta vriste kryeministrin Edi Rama me snajperet e tij , sic vrau kater protestues fakira, krejt te pafajshem me 21 janar 2011 , kur pa u thare akoma gjaku i tyre ne Bulevardin “ Deshmoret e Kombit” deklaroi se do te kishte vrare edhe 300 te tjere, ndersa ambasadori amerikan ne Tirane Arvizu e shpalli “ burre shteti “ per kete akt te mirefillte genocidi te denje per Gjykaten e Hages !
  Ndaj vigjilence !
  Syceltesi !

  Reply to this comment
 19. Alban May 15, 18:47

  KRYEGJYKATESIT SUPREME

  KUR VRASESIT DHE KRYEKUSARET BEJNE KRYEGJYKATESIT SUPREME TE SHQIPERISE !?

  – VRASESIT SERIALE TE MBI 10 000 SHQIPTAREVE ….
  – KRYEKRIMINELET E “BANDES SE GANGSTEREVE “….
  – KRYEHAJNAT ME CIZME TE DHJETERA MILIARDE DOLLAREVE TE SHQIPTAREVE
  …. TE SALI LIKE LUL CIZMES
  1- BRAKTISIN KUVENDIN SE GJOJA NUK MUND TE RRININ NE NJE SALLE ME NJE TE PERFOLUR NGA MAFIA E NARKOTRAFIKUT SI SAIMIR TAHIRI ( !? ) , KUR VETE ATA JANE TE KAPUR NE FLAGRANCE ME ZE E ME FIGURE DUKE VRARE E DUKE VJEDHUR JO VETEM SHQIPTARET POR PIKESEPARI SHQIPERINE!
  2- ORGANIZOJNE MITINGJE ENVERISTE ALA “ARMIQTE NE LITAR” KUNDER SAIMIR TAHIRIT QE ESHTE NE HETIM
  3- BEJNE KRYEGJYKATESIN DHE KRYEPROKUHORIN ALA SALEH RAMOLLAH KARAXHICI E LUL PUTIN FAZLICI, ALA MONA FLORI CIZMJA, ALA FLAMUR NOKA STANISHICI E CORP. KUR VETE ATA DHE BANDA E TYRE DUHET TE ISHIN PREJ VITESH E DEKADASH NE PRANGA PER KUSARI E VRASTARI ALA 97, 98, GERDEC 15 MARS 08, 21 JANAR 11….!
  ZOT RUAJNA MENDET E KRESE !

  Reply to this comment
 20. Alban Dega May 15, 18:48

  Me pak fjale

  KRYEGJYKATESIT SUPREME

  KUR VRASESIT DHE KRYEKUSARET BEJNE KRYEGJYKATESIT SUPREME TE SHQIPERISE !?

  – VRASESIT SERIALE TE MBI 10 000 SHQIPTAREVE ….
  – KRYEKRIMINELET E “BANDES SE GANGSTEREVE “….
  – KRYEHAJNAT ME CIZME TE DHJETERA MILIARDE DOLLAREVE TE SHQIPTAREVE
  …. TE SALI LIKE LUL CIZMES
  1- BRAKTISIN KUVENDIN SE GJOJA NUK MUND TE RRININ NE NJE SALLE ME NJE TE PERFOLUR NGA MAFIA E NARKOTRAFIKUT SI SAIMIR TAHIRI ( !? ) , KUR VETE ATA JANE TE KAPUR NE FLAGRANCE ME ZE E ME FIGURE DUKE VRARE E DUKE VJEDHUR JO VETEM SHQIPTARET POR PIKESEPARI SHQIPERINE!
  2- ORGANIZOJNE MITINGJE ENVERISTE ALA “ARMIQTE NE LITAR” KUNDER SAIMIR TAHIRIT QE ESHTE NE HETIM
  3- BEJNE KRYEGJYKATESIN DHE KRYEPROKUHORIN ALA SALEH RAMOLLAH KARAXHICI E LUL PUTIN FAZLICI, ALA MONA FLORI CIZMJA, ALA FLAMUR NOKA STANISHICI E CORP. KUR VETE ATA DHE BANDA E TYRE DUHET TE ISHIN PREJ VITESH E DEKADASH NE PRANGA PER KUSARI E VRASTARI ALA 97, 98, GERDEC 15 MARS 08, 21 JANAR 11….!
  ZOT RUAJNA MENDET E KRESE !

  Reply to this comment
 21. Po si mund te rrije si nje kelysh i ndyre pas b..ythes se bashes (berishes) dhe te rroje, me gjith' dinjtetin e duhur???? May 15, 19:26

  More; ne ka ndonje moralist me integritet ne shqiperi, eshte i lutur te shpelaj nga fytyra e shqiptareve , ket’ mediun; mostren me te pa fytyte te karakterit te …njeriut .

  Reply to this comment
 22. Jimi May 15, 20:21

  Historikisht ju tjeter gje nuk dini te beni?!
  Per kete vend eshte shum kuptimplot miti i “Kalase se Rozafes” me te cilin ne shqiptaret pa te drejte mburremi!?
  Shqiptaret jane te destinuar ashtu si Sizifi te rrokullisin gurin deri ne maje te malit, icili perseri rrokulliset poshte sapo Sizifi kthen krahet Ate qe nje pjese e shqiptareve me mund e me djerse e nderton diten, pjesa tjeter e shqiptareve e prish naten!?

  Reply to this comment
 23. FORSTER May 15, 23:51

  Zoterinj komentues te gjithe keni te drejte fain e ka K/ministry I Shqiperise qe eshte kethyer ne nji “KLLOUN CIRKU”ku PD+LSI bejne ligjin dhe ky k/ministry mban sehir,kjo tregon se ne SHqiperi komandon PD+LSI kurse PS ju ben freski ketyre te dyjave.

  Reply to this comment
 24. Alban May 16, 03:45

  From: Alban Dega
  Date: April 22, 2018 at 9:17:20 AM EDT

  A MUND TE DREJTOJE NJE PARTÍ DEMOKRATIKE NJE VRASES DHE KRYEKUSAR QE KA VJEDHUR SHTEPINE E FAMILJEN E VET POLITIKE TE PAKTEN TRI HERE DUKE I MARRE UDHEHEQJEN E SAJ E VETE ATE !?

  From : Alban Dega
  Dated on January 5, 2018 at 2:42:21 AM EDT.

  Mendime me e mbi fakte fakte

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit amerikan “ ne pragdimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?

  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia kjo Mafia !?

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  5- e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven e Lulezim Fazlicin
  6- Mafia e bllokut me 62 prej 84 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  7- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s
  8- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  9- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  10-mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  11- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  12- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, post qe nuk ia leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.

  Kapoja Berisha dhe qehajai Basha- hajna edhe te shtepise se vet

  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi “derisa ti jape ymer ai lart”, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te fshehin gjurmet, te prishin edhe me provat e deshmite, te stervjedhin perseri edhe vet vjedhjen !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !

  Lanet !

  Populli duhet te dale ne sheshe me kushtrimin:
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !
  Eshte koha te paguan deri ne qindarken e fundit kusarine dhe vjedhjen masive te ketyre hajduteve me cizme e pa asnje skrupull, te ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve, te ketyre vrasesve serial te popullit e Shqiperise !
  Lanet !

  Reply to this comment
 25. Alban May 16, 03:49

  From: Alban Dega
  Date: May 19, 2016 at 8:48:13 AM EDT

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  i Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar i nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Adriatik Palla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate vizites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Arben Imami, Genc Pollo Kuqalashi na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet mbi Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem..

  Reply to this comment
 26. Alban Dega May 16, 03:52

  CON NJE KASHTE E DALIN GJASHTE !

  E U DEL KREJT SUMA JASHTE !

  A E DHE TI DHE SALI KADAFI DOREHEQJEN :
  1-KUR EKZEKUTUAT PA GJYQ KATER PROTESTUES TE PAFAJSHEM NE BULEVARDIN “ DEESHMORET E KOMBIT” ME 21 JANAR 2011!?
  2-KUR PLAGOSET DHJETRA E RREMBYET, TORTURUAT QINDRA TE TJERE NE TE NJEJTEN DITE !?
  3-KUR VODHET VOTAT E 8 MAJIT 2011 NE SYTE E DHQIPTAREVE DHE NDERKOMBETAREVE !?
  4-KUR GJYKATA KUSHTETUESE U KAPI NE FLAGRANCE ATDHESHITJEN E OTRANTES TEK KALI I TROJES !?
  5-KUR VODHET ME ZE E FIGURE VOTAT E PARTISE SUAJ, E FAMILJES DHE SHTEPISE SUAJ POLITIKE 3 HERE RRADHAZI NE 2013, ME 23 KORRIK 2017 DHE PARA DHJETE DITESH !?
  6-KUR VODHET 230 + 283 MILIONE EURO TE AUTOSTRADES SE KOMBIT DHE FALSIKOVE E MASHTROVE ME RAPORTIN MJEKESOR TE RREME PER TI SHPETUAR BURGUT !?….
  KUR JE I DHJERE NGA KOKA TEK KEMBET MOS E NGREJ KOKEN, THOTE SOVRANI !
  PO SOVRANI YNE THOTE:
  CON NJE KASHTE E DALIN GJASHTE!
  E U DEL KREJT SUMA JASHTE !

  Reply to this comment
 27. ALBAN DEGA May 16, 03:55

  —–Original Message—–
  From: Alban Dega
  Sent: Tue, Apr 6 , 2018 2:31 pm

  Mendime me gjuhen e fakteve

  LUFTA CIVILE” E PUTINIT DHE “MOSBINDJA CIVILE” E SALADINIT

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Flake per flake

  Vetem 12 ore pasi ” Sputniku ” i RIA-s, GRU-se dy bijave te ish- KGB-se sovjetike te Vladimir Putinit dha njoftimin kobezi per “fillimin e luftes civile ne Shqiperi” , kryekryetari de facto i PDSH- se, Sali Berisha, qehajai i tij Lulezim Basha, i akuzuar dhe nen hetim per lidhje te fshehta e afera korruptive me nje kompani ruse te Putinit dhe bashkeshortja e Presidentit te Republikes dhe kryetarja e partise se tij LSI “ Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti me shume te drejte deputeti i PS-se Ulsi Manja ne News 24, shpallen si me komande e flake per flake fillimin e ” mosbindjes civile” ne Shqiperi.
  Me teper se nje sinkron kohor ngjason me nje sinkron politik midis opozites se hallakatur e laramane
  shqiptare dhe Kremlinit, i cili ka filluar nje ofensive te eger per shtimin e influences ruse ne rajonin e Ballkanit,
  ku Shqiperia dhe shqiptaret kane nje pozite kyce per rajonin e trazuar gjithnje nga Moska e Shen Peterburgu.
  E ndodhur perballe kritikave te vazhdueshme e ne rritje te aleateve tane strategjike SHBA-se dhe BE-se, kjo
  opozite po i drejton gjithnje jo vetem syte por edhe zemren drejt Beogradit dhe nenes se tij, Kremlinit .
  Per te rivendosur sundimin e saj e sidomos per ti shpetuar uraganit te Reformes ne Drejtesi e
  Vetingut dhe ligjit ajo eshte e gateshme te beje aleance edhe me djallin e “ Perandorine e Djallit “, per te shpetuar koken e rrezikuar nga kusaria dhe korrupsioni masiv, qe po i dalin cdo dite me shume petet ne syte jo vetem te shqiptareve, por edhe nderkombetareve.
  Behet fjale jo per nje rastesi, por per projekte e plane te reja ruse kunder shqiptareve si popull e si komb me orientim drejt Evropes Perendimore dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes si aleati yne kryesor
  strategjik dhe miku me i madh ne Bote.
  Nuk eshte hera e pare qe ndodhe nje dukuri e tille e nje politike e djallezore e Moskes kunder shqiptareve
  si populli dhe kunder Kosoves e Shqiperise si shtete te pavarura, me sy e zemer tek Washingtoni e Brukseli !

  Plani Brezhnjev dhe “ shpetimtari i dyfishte” Tito

  Qe Rusia, BRSS-ja, e perseri sot Rusia historikisht ka qene nje armik i betuar e shqiptareve nuk ka asnje dyshim por ka shume deshmi te pakundershtueshme duke filluar nga copetimi i saj e aneksimi i gati gjysmes se territorit dhe gjysmes se popullsise se saj dhe i sakatimit ne kater shtete.
  Rusia ka qene jo vetem aktori kryesor, por edhe regjizori i Golgotes shqiptare qysh para 150 vjetesh e
  deri sot, qe nga Traktati i Berlinit, Konferenca e Londres e deri me sot ne favor te bijeve te saj sllave serbo- malazias e maqedone.
  Keto synime aneksioniste i shprehu hapur edhe pa maska vete Nikita Hrushovi kur i deklaroi Enver Hoxhes gjate vizites se tij ne Pashaliman, ku ndodhej e vetmja baze ushtarako- detare sivjetike ne Mesdhe , duke deklaruar se “ prej ketu e kam mbare Mesdheun ne pellembe te dores nga Gjibraltari deri ne Detin e Kuq “ .
  Nese ka nje akt te madh atdhetar e shpetimtar per Shqiperine pas Pavaresise e LNC-se, ai eshte vendimi
  i liderit shqiptar Enver Hoxha per mbylljen e asaj baze dhe perzenien me bisht ne shale te flotes sovjetike
  nga territori i Shqiperise. Ky akt e shpetoi Shqiperine nga blick-krig rus per pushtimin e saj.
  Vetem 5- 6 vjet mbas ketij vendimi ishte pasardhesi i Hrushovit ne krye te BS dhe PK te tij, Leonida Brezhnjev qe i kerkoi ish-Presidentit te Jugosllavise Josif Broz Tito , qe ti hapte shteg kalimi Ushtrise se Kuqe qe nepermjet territorit te saj te sulmonte dhe pushtonte Shqiperine.
  Titoja jo vetem e kundershtoi prere kete projekt makaber antishqiptar, por edhe e njoftoi menjehere
  liderin shqiptar Enver Hoxha per kete rrezik.

  Dy zogj me nje gur !

  Natyrisht lideri jugosllav nuk e mori kete vendim nga dashuria e madhe qe kishte per Enver Hoxhen,
  por se pari kishte frike se Ushtria e Kuqe para se te futej ne Shqiperi mund ta pushtonte vete Jugosllavine dhe
  te vendoste hegjemonine serbe ne mbare vendin duke i Hewitt edhe karriken liderit historik jugosllav, Tito qe arriti ta mbaje bashke kete shtet te arnuar keq qe u zbraze si nje kocan misri pak vite pas vdekjes se tij.
  Me siguri politikani i mprehte kroato- jugosllav do te jete konsultuar dhe keshilluar edhe nga anglo-amerikanet qe te njoftonte qeverine shqiptare per planet ogurzeza sovjetike.
  Si dhelper plake qe ishte Josif Broz Tito goditi dy zogj me nje gur.
  Tito kreu nje akt miqesor ndaj Shqiperise por mbi te gjitha i dha nje goditje nokauti nacional- shovinizmit dhe klanit filorus serb, qe po komplotonte dhe rrezikonte vete sundimin e tij nepermjet Aleksander Rankovicit .
  Ai e shkarkoi Rankovicin dhe njekohesisht
  ndermori nje sere hapash per zgjerimin e te drejtave te shqiptareve nepermjet Autonomise se Kosoves duke
  vendosur Fadil Hoxhen ne poziten e trete te udheheqjes politike dhe shteterore te Jugosllavise.
  Jo vetem pse ai kishte zbuluar dhe e kishte informuar me kohe Titon per pergjuesit e Rankovicit ne
  zyrat, vilat e deri ne krevatin bashkeshortor te Titos.
  Jane te rralle lideret qe e kane perdorur taktiken anglosanksone “To kill two birds with one stone”,
  pra te vrasish dy zogj me nje gur si Churchili dhe Titoja, shpetimtar i dyfishte i Jugosllavise dhe Shqiperise nga nje rrezik i madh e serioz per momentin…
  Por ariu rus nuk do hiqte dore nga politika dhe veprimtaria antishqiptare e mbi dhe e nedheshme !

  Deri ne majat e kupoles komuniste te Tiranes

  Agjentura e vjeter ruse ne Shqiperi ka qene teper e fuqishme dhe aktive. Skalioni i pare i saj ka
  qene gjithnje ne veprim qysh me ardhjen e misionin te pare ushtarak sovjetik ne vend. Ai u perforcua me tej
  me rekrutimin e studenteve shqiptare ne BS nga femrat e bukura ruse, te pergatirua qe ne moshe shume te
  re ne shkollat me te mira e speciale te KGB-se.
  Prania e madhe e specialisteve sovjetike ne fabrikat, hekurudhat, ne ushtri, ne Sigurimin e Shtetit e kudo krijoi hapesira te reja dhe me te medha per kete veprimtari.
  Shume prej ish- studenteve ne BS u vendosen ne piste kyce te politikes, mbrojtjes, sigurise, ekonomise,
  shendetesise, aresimit, artit e kultures. Pothuajse e gjithe jeta e vendit u sovjetizua.
  Shume prej tyre arriten deri ne majat e qeverisjes dhe jetes politike shqiptare. Mehmet Shehu, minister e
  Brendshem dhe me vone kryeminister ishte shkolluar ne Akademine Frunze, pasuesi i tij Kadri Hazbiu,
  Ramiz Alia, Foto Cami, Sofokli Lazri, Agim Popa etj. ishin ne pozita kyce te qeverise dhe PPSH-se.
  Ramiz Alia do ti ngjiste nje nga nje shkallet e udheheqjes deri sa mberriti ne krye te PPSH-se dhe shtetit shqiptar. Foto Cami do te ishte krahu i djathte i tij ne krye te ideologjise bashke me kehsilltarin e tij Sofo Lazrin e Agim Popen, si drejtor i Drejtorise se Jashteme te KQ te PPSH-se.
  Fakti qe gjuha ruse mbeti gjuhe kryesore e huaj nga klasa e peste e 7- 8 vjecares deri ne Universitet
  edhe 25 vjet mbas prishjes se madhe tregon se fijet e Moskes ishin te thella ne cdo fushe te jetes shqiptare,
  Po ashtu per 30 vjet me radhe propaganda shqiptare perdorte te njejtat shabllone e standarte si TASS dhe
  “Pravda” ndaj SHBA-se dhe Bashkimit Evropian deshmon qarte per doren e KGB-se dhe GRU-se sovjetike ne politiken shqiptare…

  Nga keq ne keq e me keq

  Prishja e marredhenieve edhe me Kinen per aresye ideologjike kur duhet te forconim edhe me
  miqesine me te pas hapjes se saj drejt SHBA-se dhe Perendimit, pas fillimit te modernizimeve te saj, izolimi nga Perendimi, sektore keta qe i mbulonte pikerisht Ramiz Alia jane deshmi logjike e bindese
  te kapjes se tij me teper se shpirterore qe heret nga ruset… Ka edhe me !
  Hapja e Shqiperise dhe rivendosja e marredhenieve edhe me Rusine , krijuan kushte dhe
  hapesira te reja per lidhje te drejteperdrejta me agjenturen e vjeter, qe ishte mbajtur gjalle, nepermjet
  ambasadave te shteteve lindore si RDGJ, Polonia, Cekosllavakia, Hungaria e sidomos nga bija e
  perkedhelur e saj Serbia.
  Asaj i shtohen edhe rekrute te rinje e mjafte agresive,
  Forca e agjentures ruse ne Tirane u shfaq me permasat e saj te verteta nepermjet
  propagandes dhe organizimit djellezor te te gjitha skalioneve te vjetra e te reja gjate protestave
  kunder vendosjes dhe eliminimit te Armeve Kimike siriane ne Shqiperi, qe per pak coi ne permbysjen e
  qeverise Rama-Meta.
  Shkendijen e kesaj levizje e hodhi nje gazete province e humbur ruse . sikur SHBA do tu
  paguanrte nje shume qesharake prej vetem 1:3 milione dollare qeverise shqiptare per kete veprim,
  cka ishte nje genjeshter e mashtrim ala KGB. Nje Fake New tipik rus!
  Protesta e Shoqerise civile ala Sazan Guri para ambasades amerikane ne Tirane dhe
  para Kryeministrise ishte suksesi me i madh dhe deshmia se agjentura ruse i kishte ndezur te
  gjithe moltoret e saj te vjeter e te rinj ne Tirane,

  Ogur apo skenar i ri antishqiptar i Putinit !?

  Kjo veprimtari antishqiptare ka depertuar deri ne majat e opozites se shpartalluar nga korrupsioni , nga pandeshkueshmeria dhe paprkshemeria qe “Banda e Gangstereve ” dhe ” Mafia krejt jashte kontrollit e Sali berishes i krijoi vetvetes per 13 vjet sundim te tij, , Salikracise ala Luigji i 14-te ” Ligji jam une !”
  Pak dite pas “Cadres” berishiste te Lulezim Bashes ne qender te Tiranes Lulezim Basha njoftoi per ardhjen e “instruktoreve ukrinas” dhe shpalli “modelin Maqedon” si ruugen dhe qellimin e tij per permbysjen e qeverise te zgjedhur ne rruge demokratike e plebishitare Rama- Meta dhe “themelimin e Republikes se Re”
  Ky sihariq u dha vetem pak ore mbas takimit te fshehte te Bashes me ambasadorin
  rus dhe ndofta edhe me “instruktoret ukrainas: te Vladimir Putinit , RIA-s dhe GRU-se ruse.
  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne.
  Shpejtesia me te cilen Sali Berisha e Lulezim Basha, Ilir Meta e Monika Kryemadhi,
  Flamur Noka e Edmond Spaho , krejt kupola e PD-se iu pergjigjen ” fillimit te luftes civile
  ne Shqiperi” te Sputnik Putinit me ” Mosbindjen civile” te tyre eshte nje deshmi domethenese e
  lidhjeve te tyre me Mosken.

  “Perandoria e Djallit” dhe Djalli i Vicidolit-Fatkeqesia e Shqiperise !

  Nuk mund te pritet asgje tjeter nga nena e cdo fatkeqesie kombetare shqiptare ne
  historine tash e e 150 vjecare te Shqiperise..
  Nuk mund te pritet asgje me e mire nga kjo “Bande Gangsteresh”, fatkeqesia me e
  madhe e shqiptareve dhe Shqiperise ne hisotrine mbi 105 vjecare te shtetit te pavarur shqiptar!
  Per karrike e per pushtet, Sali Berisha vrau jo vetem Arbenin e Azemin por eshte gati
  te vrase edhe Shkelzenin e mijera shqiptare te tjere!
  Pse!? Sepse Sali Berisha duhet te kercenonte , bente shantazh e udheqhiqte PD-ne e opoziten e hallakatur shqiptare nga qelite e burgut!
  Jo sot ! Po sot e te pakten 20 vjet, qe me shtetrrethinmin e 97-es, qe me shterrenimin
  e urdherat e tij per te perdorur arme kimike e napalm kunder popullit te vet!?
  E sa a sa here te tjera me pas,
  Si Sali Berisha e Banda e Gangstereve te tij politike e familjare, mediatike e financiare… eshte babai i cdo fatkeqesie te shqiptareve ashtu sikurse edhe Rusia eshte nena e te gjitha te keqijave, pabesive, padrejtesive, copetimit e sakatimit te trojeve shqiptare ne Ballkan.
  Si “Perandoria e Djallit” – Rusia edhe vete djalli i Vicidolit dhe mbare Shqiperise- Sali Berisha jane fatkeqesia e shqiptareve dhe shtetit te tyre!
  Ndaj vigjilence perballe Ariut rus dhe Djallit te Vicidolit !
  Syceltesi

  Reply to this comment
 28. Alban May 16, 03:58

  From: Alban Dega
  Date: April 5, 2018 at 1:44:51 AM EDT

  MOS U BENI MISH PER TOPIN E KUSAREVE DHE VRASESVE TUAJ

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kronike e shkurter e trazirave te 29 prillit 1992 ne Los Anxhelos

  Me 3 mars 1991, e denuari i liruar nga burgu me falje te nje pjese te denimit nje afro-amerikan me emrin Rodney King u orvat ti iki policise duke ngare makinen me shpejtesi te madhe ne rruget e Los Anxhelosit. Ai ishte i dehur ose droguar dhe nuk iu bind urdherit te policise per te ndaluar, para se te dorezohej. Kater policet e revoltuar dhe rrezikuar e rrahin ate ate keqazi megjithese ishte i paarmatosur. Nje kalimtar i rastit e filmon per 89 sekonda skenen, e cila shfaqet ne televizionet e Los Anxhelosit dhe mbare SHBA-se. Pak ore mbrapa nisin protestat qe kthehen trazira te dhuneshme ne mbare Los Anxhelos. Protestuesit sulmojne dhe plackisin shume dyqane dhe ndertesa ne qendren e qytetit dhe u vene zjarrin qindra prej tyre,
  Me 29 prill 1992 juria prej 12 vetash vendos te liroje 4 oficeret nga te gjitha akuzat pervec nje akuze per sulm ndaj oficerit Powell. Ky vendim coi ne shperthimin masiv te protestave qe u kthyen ne trazirat qytetare me te renda ne hisotrine e SHBA-se per shekullin e 20-te. Reagimi i policise u vonua. Protestuesit rrahin dhjetra shofere. Nje shofer i bardhe kamioni nxirret me dhune nga kamioni dhe rrihet per vdekje nga tre afroamerikane. Zjarri dhe flaka perhapet gjithandej.
  Me kerkese te kryetarit te Bashkise se Los Anxhelosit , Guvernatori i Kalifornise Pete Wilson dergon Garden Kombetare dhe shpall shteterrethimin. Ne oret e hershme te mengjezit qindar zjarre mbuluan qytetin. Dhjetra qytetare u vrane. Qindra te tjere u plagosen nga banadat e hajduteve dhe krimineleve qe shfytezuan situaten per grabitje, plackitje, djegje, plagosje e vrasje, Pronaret koreane dhe aziatike te dyqaneve , biznesve dhe restoranteve ne lagjet afro-amerikane mbrojne bizneset e tyre, duke perdorur edhe armet ne vetmbrojtje te ligjshme. Dhuna e terrori kishte dale jashte kontrollit dhe vazhdoi edhe per 24 ore te tjera. U bllokua trafiku dhe autostradat kombetare perreth qytetit. Tashme ishin shkelur rede dhe rrezikohej stabiliteti i SHBA-se.
  Me 1 maj 1992 Presidenti amerikan Xhorxh H. Bush urdheron ushtrine dhe agjencite ligjzbatuese federale te nderhyjne. Brenda 3 oresh u rivendos rendi e qetesia, ne mbare qytetin duke lene mbrapa 60 te vrare, mbi 2 000 te plagosur, 7 000 te arrestuar dhe rreth 1 miliarde dollare demtime te pasurise qytetare e publike dhe 3 000 ndertesa ne tym e flake. Dy oficeret e policise denohen me 2.5 vjet burg per shkeljen e te drejtave kushtetuese te Rodney King dhe perdorim te tepruar force per shkak te ngjyres, sipas ligjit federa, ndersa dy te tjere u shpallen te pafajshem. Mbi 5 000 protestues te dhunshem, hajdute, vrases, shites drogash u denuan me afate burgimi prej 1 vit deri me vdekje sipas shkalles se krimit.

  Protesta e drejte dhe kalimi ne krim !

  Kam ndjekur drejteperserdrejti protesten ne disa televizione njekohesisht…80 per qind e protestuesve qene paqesore, qytetare, demokrate. Qene ata qe preken nga tarifa: banore te Kukesit, Tropojes, Hasit, Prizrenit, Gjakoves…. Nuk ishja mes tyre, por edhe une ishja me ta me zemer e shpirt se kerkesa e tyre.
  Protesta e Kalimashit kunder tarifave te rruges se kombit ishte proteste qytetare krejt e ligjshme dhe e drejte deri ne castin qe filloi guri dhe druri kunder policise.
  Perdorimi i dhunes fizike kunder policise dhe ruajtesve te rendit, demtimi i prones private dhe publike eshte shkelje e rende, dhunim i ligjit, shkurt krim.
  Deri kur filluan shufrat e hekurit dhe vareja, bidonat me benzine dhe rrenimi i prones private dhe publike ne piken e kontrollit te kalimit te makinave, protesta ishte e drejte, por rruga e gabuar si nga ata edhe nga qeveria Rama.
  Nuk po flas per kusaret e kamikazet e Sali Berishes qe vodhen mbi 500 milione jo 230 milione te saj nga ajo autostrade qe nuk eshte aspak autostrade por udhe 1 kalimeshe ne dhjetra kilometer te saj, per secilin prej te cileve jane paguar 22.666.666,66… dollare. Mos harroni se edhe interesi 12: 99 per qind ne vit i kredise tregtare te Boles se Berishes paguhet nga shqiptaret jo nga hajdutet me cizme te saj qe i nxoren perseri ne prite viktimat e tyre.

  Nje mesim per Edi Ramen e co… Jeni te majte !

  Edhe per rritjen 25 cent te tarifes se udhetimit me mjete transporti publik jo vetem ketu ne Nju Jork apo Beverly Hillsin e shtetit te Nju Jorkut, ku jetoj, behen takime dhe diskutime me qytetaret dhe pushtetin vendor. Jo vetem per tarifat por edhe per orarin e qarkullimit te tyre.
  Qeveria Rama dhe ministrat e tij ne vend qe te konsultohen me qytetaret konsultohen dhe marrin vendime vetem me oligarket. Nuk eshte gabim ! Eshte faj, qe duhet ndrequr nje minute e me pare. Vota e nje lypsari eshte e barabarte me voten e nje miliarderi Zoti Rama! Ne Shqiperi jane ndofta tre kater miliardere ne Leke por jane mbi 2 milione votues me halle e nevoja ne rritje per nje jete me te mire.
  E mos te harrosh as ti, as kryetari i Bashkise se Tiranes Erion Veliaj e aq me pak ministrat, deputetet e se majtes se eshte me shume ne nderin e tyre te shfaqen duke vizituar nje familje ne nevoje e pa strehe se te shfaqeni vend e vend neper ekrane ne familje “bejleresh” me sofra plot e 5 here ne dite duke mbjelle peme apo ushqyer nevojtaret!
  Jeni te majte ! Merita e detyra eshte te largoni nevojtaret nga supat e vraferise e jo tu mbushni pijatat me supa varferie. Kjo eshte detyra dhe misioni qe u ka besuar sovrani! Eshte shume me kollaj te parandalosh semundjen se te detyrohesh te perdorish ilace per diganozen e gabuar… Kushtojne me shume dhe kane efekte anesore! Meqe sovrani ta besoj timonin grahja ne rrugen e drejte e te shenjte e ne sherbim te tij.

  Kamikazet e Berishes dhe regjizoret e “luftes … mosbindjes civile”

  Me pak se 10 per qind qene kamikaze te Berishes, Bashes, Nokes, Kryemadhit… mercenare te “Bandes se Gangstereve “ dhe “Mafias krejt jashte kontrollit” te politikes atdheshitese e atdherrenuese kunder shqiptareve dhe Shqiperise, operative shqipfoles te UDB-es serbe dora e zeze e Beogradit e Moskes ne Kukes, Tropoje, Has e kryesisht ne Tirane.
  Hajdute me pervoje te gjate mbi 50 vjecare, vrases, plackites, zhvates, gjobaxhi… qe ishin regjizoret politike te dhunes qe nxisnin dhunen dhe qe organizuar sjelljen e shufrave te hekurit e varete, benzinen, zjarrin dhe hekurin e dhunes e terrorit sic kane vepruar ne keto 27 vjet. Te vetquajturit “ pishtare te demokracise” qe me demokraci kuptojne salikracine, kusarine dhe korrupsionin, pandeshkueshmerine dhe paprekshmerine, krimin e organizuar nuk ishin aspak ne vijen e pare te vareve e zjarrit , te tymit e flakeve ne Kalimash !
  Regjizoret me Flamur Noken dhe operative e UDB-es se Beogradit dhe RIA-s se Putinit ishin ne prapaskene. Hidhnin gurin duke fshehur duart e kokat ne Benza me Land Rovers me targa deputetesh e duke dhene udhezime e urdhera zjarri e varesh me I-phone X e Galaxi Note 9 … njemije dollaresh…
  Deshtuan synimet e tyre per te vrare e plagosur midis protestuesve qe zjarri i Kalimashit te perfshinte krejt Shqiperine!….
  Kishin harruar se Edi Rama mund te kete njemije e nje te meta por nuk eshte vrases serial si Sali Berisha e banda e tij qe i vrau shqiptaret e Shqiperine te pakten 13 here ne 13 vjet ! U dogj edhe skenari i Sputnikut te Putinit per fillimin e luftes civile ne Shqiperi qe filloi vetem ne titullin e lajmit te saj te rreme, Fake News
  Bema e zezona antishqiptare pa fund te nje kryebanditi

  Ishin keta qe i vune varete dhe zjarrin prones private dhe publike ne Kalimash, Ishte dora e zeze e zjarrvenesve politike dhe te Shqiperise jo sot por tash e 27 vjet me:
  1- “Kuoten Zero” qe rrenoi krejt industrine, bujqesine, arsimin – ekonomine
  shqiptare
  2- “Cekun e Bardhe qe vrau shpirtin e punes te shqiptareve
  3- Shkeljen e ambardos se naftes e armeve per terroristet e UDB-es , paramiliaret e bamditet e Milloshevicit dhe vampiret e Ruandes
  4- Mbytjen ne torura e zhdukjen e kufomes se atdhetarit Remzi Hoxha,
  5- Piramidat vrastare te 10 000 shqiptareve te 97-es dhe vjedhjen ose djegjen e kater 4 miliarde dollareve te shqiptareve
  6- Grushtin serbo- salisto- fashist te shtetit te 14 shtatorit 1998 ne kulmin e genocidit serb ne Kosove,
  7- Vjedhjen 500 milione euroshe te “autostrades se kusarise se kombit”,
  8- Hedhjen ne ere te 150 milione dollareve te Bankes Boterore ne Bregdetin e Jugut te Shqiperi nga shenderri i Sali Berishes, Jamarber Malltezi me korrupsionin e pangopesine e tij
  9- “Tokat e Helmatisura” te Porto Palermos te nipit te shefit te UDB-es serbe Stanishic Damir Fazlic, ne bashkepunim me Lulezim Bashen, Argita Berishen qe ia hoqi 100 milione dollare investime per bonusin e suksesit te garantuar
  nga i jati i saj kryeminister, Sali Berisha

  Nga fatkeqesite ne katrahura……

  10- CEZ-in 650 milionesh te Xenit te garantuarpo ashtu nga babai i tij kryeministri Sali Berisha dhe qeveria e tredhur prej tij ,
  11- Masakren e tmerrshme antishqiptare e antiamerikane te Gerdecit me 26 viktima, qindra te sakatuar dhe nje fshat te rrenuar deri nene themele
  12- ARMO-n e Taci- Oil qe i shkaktoi nje humbje prej 650 milione eurove te garantuara nga superfuqia ekonomike e Botes qeveria kineze te ofertes qe beri nje kompani kineze per privatizimin e saj
  13- Me Rapiscanin famekqe me nje humbje prej 250 milione dollaresh
  14- Me Interkoneksionin Kosove- Shqiperi, e financuar nga banka e fuqishme gjermane qe e sabotoi nipi i Beogradit ne bashkepunim me UDB-en serbe
  15- Me marreveshjen atdheshitese te Otrantos te Lulezim Berishes qe u kap ne flagrance nga atdhetari Myslim Pashai dhe Gjykata Kushtetuese e Shqiperise
  16- Me ekzekutimin pa vendim gjykate ligjore dhe ne shkelje flagrante te Kushtetues se Shqiperise qe ndalon denimin me vdekje te 4 protestuesve te pafajshem, plagosjen e dhjetera, rrembimin, torturimin e qindra te tjereve nga policia, FNSH-ja dhe “falangat e murrme” te Sali Berishes.
  17- Me dhjetera lejet abusive, te falsifikuara e korruptuara te hidocentraleve e rrenimit dhe vrasjes se Valbones, Vjoses e dhjetra perlave te natyres shqiptare Dora e zeze dhe e zgjatur e Beogradit dhe Moskes ne “luften civile” ne Shqiperi ne Veri e ne Jug te vendit… Ka edhe me !

  Dora e zeze e Beogradit dhe Moskes ne “luften civile” ne Shqiperi

  Eshte nje mal me krime te renda te ”Bandes se Gangstereve “ dhe “Mafias jashte kontrollit” te Sali Berishes, Lulezim Bashes, Bujar Nishanit, Edi Palokarit, Fatmir Mediut, Genc Rulit, Genc Pollos, Aldo Bumcit, Enkeled Alibeajt, Ilir Metes, Monika Kryemadhit, Petrit Vasilit e co.
  Te vetdijshem per bemat e krimet e tyre pa fund, kjo bande e Mafia eshte hedhur ne veprime e akte deri ne terror jo vetem psikologjik e verbal, por edhe thirrje te hapura per “revolucion”, per permbysje me dhune te qeverise , per “mosbindje civile” ( “mosbindje dytetare”) deri ne bllokim te rrugeve kryesore automobilistike dhe paralizim te mbare te jetes ekonomike, financiare, ushqimore, shendetesore, arsimore te shtetit.
  Zedhenesi me i zellshem i kesaj politike rrenuese eshte kreu i “Bandes se Gangstereve” e Il Capo dei Capi, kapoja e “Mafias krejt jashte kontrollit”, Sali Berisha dhe kamikazet e tij me antishqiptare, Lulezim Basha e Flamur Stanishici, Edi Palokari e Monika Kryemadhi, Petrit Vasili e co.
  Duke iu pergjigjur flake per flake dhe mjenehere ogurit te zi te Kremlinit, Sputnikut Putinist per “ fillimin e luftes civile ne Shqiperi”, “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes me qahajajte e tij Lulezim Basha, Flamur Noka, Monika Kryemadhi… brenda 12 oreve pas kushtrimit te Putinit shpallen “ Mosbindjen Civile” te “Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne saje te pandeshkueshmerise dhe paprekshemerise qe u ka siguruar Luigji i 14-te Sali Berisha.

  Flake per flake e njezeri ne rrugen e Putinit!

  Putini kukati “ filloi lufta civile ne Shqiperi”… Kukuvajkat e Moskes ne Tirane shpallen dhe neser fillojne “ mosbindjen civile” ne Shqiperi! Cfare bie ne sy ne qendrimin e medias shqiptare dhe gazetareve te mirenjohur tashme si “kazani”!? Te gjitha kanalet televizive dhe gazetat e “Kazanit” jane renditur perkrah sponsoreve, tutoreve dhe oligarkeve politike te tyre me Sali Berishen dhe Like Floririn ne krye.
  Kanale televizive, te akuzuara me video e fakte konkrete tek “ Tema”e Mero Bazes “Report TV”, “ “Pamfleti” i Gjergj Zefit , “Dita”, “Shqiptarja.com”, Vizion Plus, Bedri Islami, Viktor Malaj, Skender Minxhozi, Ardian Thano…. dhe elita intelektuale e gazetarise shqiptare, …. per lidhje e sponosorizim nga Moska u bashkuan me padronet e tyre ne Tirane, Beograd e Moske. “Ora News”, me drejtore te pergjithshme nje “nuse” ruse te pronarit Ndroqi me Artur Zhejin eshte ne krye te listes.
  “News 24”. “Ballkan Web” e “Gazeta Shqiptare”e Mafias se Pogradecit dhe Gruevskit rus te Shkupit ….; Fatos Lubonja e Andi Bushati, Andi Bejtja e Armand Shkulaku, Cim Peka per te mos folur per RD-ne dhe “Integrimi” i “Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti aq bukur sot deputeti Ulsi Manja ne “News 24” u mbajne ison. Top Chanal me drejtorin e saj Ben Bibilushin, qe kurre as nuk eci dhe as nuk ka per te ecur vete, ishin zedhenesit dhe instruktoret e Bandes se Gangstereve duke derdhur krejt mllefin e deshtimit te paralajmeruar Libra-s se Blushit.
  ” Klani” ishte as mish as peshk, por si gjithnje hileqar ne pritje te nderrimit te drejtimit te eres per tu kthyer ne origjine kur u be grusht rreth Sali Berishes e Lulezim Bashes kunder protestes se 21 janarit 2011, armeve kimike dhe kunder Reformes ne Drejtesi e Vetingut, pro Cadres ….
  Informim i njeanshem, dizinformim, fake news ala RIA, GRU, ala Sali Berisha, ala Vladimir Putin per nxitje trazirash e mosbindje civile eshte thelbi i ologarkeve mediatike ne sherbim te oligarkeve politike te Sali Berishes dhe Like Floririt, i cili eshte mjeshtri i uzurpimit e kontrollit te medias .

  Zemra e shtetit eshte prej ligji !

  Jo rastesisht zgjodha trazirat me te renda qytetare te shekullit te 20 –te ne nenen boterore te demokracise, te mikut dhe aleatit me te madh te shqiptareve dhe Shqiperise, me 29 prill 1992 .
  Pjesa e pare e kesaj analize nuk eshte krijim imi eshte thjesht perkthim i permbledhur nga Google bashke me fotot qe e shoqerojne.
  Vetem atehere kur u harxhuan te gjitha mjetet demokratike te Bashkise se qytetit te Los Anxhelosit, kur nuk dhane rezultat nderhyrja e Gardes Kombetare te Guvernatorit te Kalifornise shtetit me te madh te Shteteve te Bashkuara te Amerikes, vetem pasi u bllokuan autostradet kombetare dhe u rrezikua rendi , qetesia dhe jeta e shtetasve amerikane dhe bizneseve te tyre , Presidenti i Amerikes e njekohesisht miku i madh i shqiptareve te Kosoves dhe Shqiperise. Xhorxh H. Bush urdheroi ushtrine dhe agjencite ligjzbatuese federale te rivendosnin rendin,
  Brenda tri oreve kryeqyteti Boteror i Kinematografise, i Hollivudit dhe Oskareve ra ne qetesi. Ligji dhe fuqia e tij hyjnore mbrojti dhe rivendosi demokracine e cenuar e te kercenuar me zjarr e me hekur. Shteti e ka zemren prej guri, kane thene romaket e lashte!
  Sot shteti e ka zemren prej celiku special qe eshte ligji dhe drejtesia ndaj kujtdo qe e dhunon dhe shkel sadopak ate!

  Vigjilence … syceltesi !

  Askush nuk eshte as i pandeshkueshem dhe as i paprekshem prej tij. Aq me pak Sali Berisha dhe Banda e tij qe kane nje Himalaje me krime deri kunder njerezimit mbi kurrizin e tyre!
  Po te keni dyshime po i kujtoj kolegun e tij te aferave te pista te helikoptereve sakate qe u blene prej tij sa frengu pulen nga, Sarkozin dhe shtetin e tij, Francen qe coi ne gijotine shembelltyren e Sali Berishes, Luigjin e 14-te dhe “Ligji jam une” i tij !
  Sarkozi eshte ne burg sot per nje afer korruptive elektorale prej 70 milione eurosh qe i kishte dhuruar Muamar Kadafi i Libise, shume me e vogel se vetem Rapiscani 250 milionesh i Sali Berishes dhe Mafias se tij krejt jashte kontrollit “. Per te fshehur gjurmet e veta te pista, Sarkozi urdheroi ekzekutimin e tij barbar dhe te te birit ne kundershtim me kerkesen e amerikaneve per ta nxjerre para gjyqit.
  A nuk eshte vetem ky fakt nje kushtrim ndaj cdo shqiptari per vigjilence, per syceltesi per te qendruar larg bandes se gangstereve te Tiranes qe e rrenuan, shketerruan dhe zhbene shtetin shqiptar me shume se 13 here ne 13 vjet sundimi te tyre!
  Mos bini viktime e banditeve, gangstereve, mafiozeve politike e familjare te Tiranes!
  Mos beni mercenarin dhe zjarrvenesin e “revolucionit” Bolshevik te Sali Vladimir Stalinit dhe te Lulezim Vladimir Putinit e Mona Cizmes !
  Drejtesia ligji vonon por nuk harron !
  As nuk do te harroje kurre !
  Mos u beni mish per topin e kusareve dhe vrasesve seriale tuaj dhe plackitesve te gjakut e djerses suaj !

  Reply to this comment
 29. Alban Dega May 16, 04:01

  Begin LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

  Reply to this comment
 30. Alban May 16, 04:02

  From: Alban Dega
  Date: January 24, 2018 at 3:21:13 AM EDT

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

  Reply to this comment
 31. ALBAN DEGA May 16, 04:04

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  TEK BLLOKU….. TEK LALEZI !?

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek bloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim