Skenari misterioz i protestës së opozitës, nis në 11:00, s’dihet sa zgjat

May 24, 2018 15:29

Skenari misterioz i protestës së opozitës, nis në 11:00, s’dihet sa zgjat

Partia Demokratike ka dorëzuar kërkesën në Policinë e Tiranës për protestën e 26-majit. Burime për mediat nga Policia e kryeqytetit thanë se në kërkesën e Partisë Demokratike theksohet se protesta fillon ditën e shtunë në orën 11:00, në Bulevardin “Dëshmorët e kombit”.

Por PD nuk ka përcaktuar kohën se kur do të mbyllet kjo protestë dhe në kërkesë është shënuar vetëm orari I fillimit të saj. Duket se opozita planifikon që protesta të zgjasë disa ditë. Një skenar që përflitet prej disa ditësh, por zyrtarisht PD e ka mbajtur të fshehtë planin e protestës.

Në njoftimin që i është bërë Policisë thuhet vetëm orari I fillimit të protestës dhe vendi ku do zhvillohet. Në këtë mënyrë Partia Demokratike tregon se ka në plan të zhvillojë një protestë pa limit kohor.

Ndërkohë prej disa ditësh policia e Tiranës ka filluar marrjen e masave për protestën e së shtunës. Burime nga radhët e uniformave Blu thanë se pritet të angazhohen forcat e rendit, Forcat Shqiponja dhe Renea për këtë protestë, por numri i efektivëve që do angazhohen do përcaktohet ditën e premte.

Mbrëmjen e së premtes Policia e Tiranës do të kalojë në gatishmëri për protestën e Partisë Demokratike. Protestuesit pritet të vijnë nga Sheshi Shqiponja dhe Rruga e Elbasanit, prandaj ditën e shtunë do të bllokohet qarkullimi në një sërë aksesh rrugore, përveç Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

o.j/dita

May 24, 2018 15:29
Komento

9 Komente

 1. kasem gahinji May 24, 16:19

  ne ligjin per protestat dhe manifestimet percaktohet qarte si kerkese:-data koha (ora e fillimit dhe mbarimit),vendi,organizatori pergjegjes(jo vetem si force politike,por dhe personat qe mbajne pergjegjesi)kohe te pacaktuar nuk ka.ashtu si edhe vendi i cili caktohet nga policia.ata,pd,mund te kerkojne te bllokojne tiranen,por cenohet liria dhe e drejta e banoreve te tjere te cileve nuk iu intereson protesta .aq me teper kur krijohen shqetesime psikologjike dhe fizike.kush mban pergjegjesi per to?ligji percakton qe organizatoret detyrohen te mbajne rregull dhe kontrollojne me pergjegjesi situaten dhe mbajne pergjegjesi per cdo gje.ne deklarimet e monalikes dhe lulush berishes,thuhet se ata nuk mbajne pergjegjesi per cka mund te ndodhe,0ra paralajmerohet dhuna dhe pershkallezimi,ne perputhje me pjesmarrjen edhe ngrefosja dhe kohezgjatja.ndaj nuk percaktohet koha.duhet bere kujdes,paraajmerimet jane bere,keshtu duhet te reagoje edhe policia(ekuivalence ne kerkese dhe cdo komunikim me organizatoret ta beje publike)

  Reply to this comment
  • Cane May 24, 19:06

   Thyejani kembet genjeshtarit dhe grabitesit te lindur plakut Dogsboru dhe neser do te linde nje dite e re dhe me paqe per Shqiperine dhe shqiptaret kudo qe jane.

   Reply to this comment
 2. Xha Teme May 24, 17:43

  PD tashme ka hyre ne histori si parti kriminale dhe do te vazhdoje te ndeshkohet me vote nga shumica e shqiptareve derisa ky detashment te atrofizohet ne nje OJQ

  Reply to this comment
 3. XXXL May 24, 17:49

  E cuditeshme por e vertete, sa here kafshet dalin ga SHQUP-i ka mobilizim dhe gadishmeri Nr.1 per Policine, njesoj sikur te jete shtetrrethim apo situate lufte, ne fakte eshte situate lufte.
  Kriminelet Sali-Lulush & CO po bejne cmos deri ne fund per destabilitet qe Shqiperia ne Qershor nga vendet e BE te mos marri miratimin per daten e hapjes se negociatave.
  Qytetaret e ndershem shqiptare te rrethojne dhe clirojne SHQUP-in me 26 Majne ora 11, vetem keshtu i do mushka drute.
  Saliu se bashku me Sllobodanken te kapen e t’ju futet plumbi ne goje si Caushesku, keshtu Shqiperia do te jete e Pavarur, Demokratike dhe e gateshme per ne BE.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 25, 09:04

   Pse çuditeni dhe nxirni vrerin , dikur dhe ps ka bere proteste. Te mos pranosh protesten eshte njesoj si te mos pranosh demokracine, por diktaturen, gjithashtu me mendesine tënte enveriste, me shprehjen, plumb ne goje , nuk rregullon gje por prish “o trimi i maleve “.

   Reply to this comment
 4. Nje shqiptar May 24, 18:39

  Kjo opozite kujt i sherben? Shqiperise sigurisht jo. Keto jane dite qe populli yne shpreson qe te nise bisedimet me BE. Keto bisedime po i presim qe prej 28 vitesh dhe opozita gjen arsyen qe te ashpersoje duelin politik. Kujt i sherben?

  Reply to this comment
 5. lana May 24, 19:08

  Ata qe duan te marin pjese ne protesta jane nga ata qe skane punuar dhe dembela qe shenonin emrat nga PD dhe mirnin leket cdo muajpa vajtur ne pune sa ishte PDja ne pushtet dhe tani qe jane pa pune dhe pa leke se dembela jane mesuar e bertasin e cirren me te madhe.

  Reply to this comment
 6. fteri May 25, 07:04

  të rrinë në protestë gjithmonë ,vetëm të mos dëmtojnë asnjë pemë,lule dhe stola .Mezi u rregullua qendra e Tiranës nga taksat e shqipëtarve.Kujdes ,kujdes ju grupi destabilizues e luftënxitës të partikularizmit Lul Bash-Saliu-Munika k. se do të ndëshkoheni rëndë nga populli dhe nga ligji !!!!!

  Reply to this comment
 7. Meta May 25, 08:51

  SHQIPTARE! JO PROTESTES ANTISHQIPTARE,JO PROTESTES PER INTERESA TE KRIMINELEVE SALIH E BASHA ME KLANIN KRIMINAL,JO PROTESTES KUNDER SHQIPARISE NE BE,JO PROTESTES QE NDALON INTEGRIMIN E SHQIPRISE DHE SHQIPTAREVE.JO PROTESTEN PER LAKMI TE KRIMINELEVE E GENJEHSTAREVE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*