Skënder Gjinushi: S’e kemi tradhtuar kurrë PS-në, edhe pse kishim 7 deputetë

March 30, 2015 08:25

Skënder Gjinushi: S’e kemi tradhtuar kurrë PS-në, edhe pse kishim 7 deputetë

Kreu i PDS-së, Skënder Gjinushi, thotë se për zgjedhjet e 21 qershorit po punon për krijimin e një grupimi elektoral jashtë koalicionit të PS-së.

Ai thotë se PS nuk ka zbatuar asnjë marrëveshje të firmosur para zgjedhjeve të 23 qershorit.

Duke folur për “Panorama”, Gjinushi thotë se partia e tij nuk e ka tradhtuar kurrë PS-në.

Madje, edhe në 2005-n, kur kjo parti kishte shtatë deputetë.

PS dhe PDS kanë një histori të gjatë bashkëpunimi të patradhtueshëm.

Në 2005, kur PS doli në opozitë, PDS qendroi në opozitë me PS-në dhe bëri opozitë me të për 7 vite, pavarësisht se atëherë kishim shtatë deputetë.

Ndërsa Berisha qeverisi me ish-opozitarët e majtë.

E nisi me Agrarët dhe e mbylli me LSI-në”, thotë Gjinushi.

March 30, 2015 08:25
Komento

11 Komente

 1. Lul March 30, 08:35

  Hey more sh. Skeder kure mund te besojme se ai popul do dalin nga kthetraf tuaja…..jeni bere te neveritshem deri ne qelizen e fundit.

  Reply to this comment
 2. tanih March 30, 08:49

  Te gjithe ata qe kane e kane njohur Edi Ramen e dine qe ai eshte i pabese dhe ja fut mbas kraheve. Keshtu beri edhe kesaj rradhe me te gjithe qe kishte ne 21 janar. Por kesaj rradhe Rama po i kthen shpinen edhe Socialisteve te thjeshte nderkohe qe lsija dhe g 99 kane fituar gjithe pushtetin dhe vendet e punes. Prandaj duhet nje koalicion i ri PA RAMEN, METEN, BERISHEN, BASHEN, te cilet jane te gjithe njelloj dhe ja e kane poshteruar elektoratin e majte. Socialistet jane lene ne rruge nga Rama prandaj duhet te mblidhen ne nje koalicion te ri.

  Reply to this comment
 3. Spin March 30, 09:15

  Shpresoj qe Edi Rama ti qendroje besnik aleateve te tille. Inteligjencen e zotit Gjinushi nuk e ka asnje politikan tjeter. Kjo shpjegon edhe furine e sharjeve pa fund qe leshojne personalisht ndaj zotit Gjinushi te gjithe te kompelksuarit e SRB-it. Ndoshta Rama merr ndonje keshille nga LSI ose nga nderkombetaret qe ngaterrojne te thatin nga i njomi. Nuk i shkon e tille arrogance me aleated e vet me besnike. Ky eshte naivitet.

  Reply to this comment
 4. Ai burri March 30, 09:57

  Rama keto zgjedhje te pergatitet mire, te pije ilacet dhe gjerat e tjera qe pi, se do te marre nje grusht qe nuk e ka provuar kurre.

  Mosmirenjohja eshte vesi me i ndyre, dhe mosmirenjohesin nuk e do askush. Per rrjedhoje mosmirenjohesi Rama do te mesoje se sa e duan ate personalisht socialistet. Kjo do te jete nje goditje personale per Ramen dhe ate grusht plehrash qe e mbajne ate ne pushtet ne PS.

  Largimi dhe braktisja e elektoratit nga nje grup pasanikesh qe tallen me varferine e te tjereve, do te shperblehet po me braktisje. Ti bejne llogarite mire.

  Reply to this comment
 5. Bocari March 30, 10:04

  E si mund ta tradhetoje djali babane e tij shpirteror ?
  Megjithese besoj se keta lloje skane patur kurre ideal, sepse komunistat ose mbeten perjete besnik te idealit ose kane qene qe ne fillim mashtrues karrieriste, besoj se Gjinushi &Co ben pjese te keta te fundit, dhe te tille ngelen deri ne fund. Lloj i peshtire. Mjer ata qe u shkojne nga mbrapa.

  Reply to this comment
 6. Hëm... March 30, 11:07

  politika ka nevoje per sadopak dinjitet ndaj bejeni fakt kete koalicion qe te shpetoni me kete rast edhe Ramen nga LSI. Edhe ju keni kusuret tuaja kur bere aleance me Salen ne fillimvitet 90 qe perkuan me ato deme qe iu bene ketij vendi deri arrestimin e Nanos por prej vitesh ke deshmuar korrektese politike dhe nuk keni gjetur te njejten korrektese prej PS. Rama ben shume gabim (ne rastin e mire) apo poshtersi (rasti qe nuk e urojme) kur injoron sensibilitetet ne elektorat qe jane perballur me nje opozite te gjate ndaj Berishes por fakti qe gjeti gjuhen me LSI, edhe pas asaj c’ka ndodhi me 21 janar, te le te dyshosh. Ngjela, Zogaj, Gjinushi, Milo etj nuk jane emra te pervecem por personazhe qe ngjizen shpresen dhe entuziazmin kaq vite ne opozite pa te cilet Rama do mbetej i vetmuar dhe rrezikonte te largohej nga lidershipi i PS. Apo kalova lumin, te dhj…. kalin

  Reply to this comment
  • bbb March 30, 13:15

   Keshtu e ka rama vertete…i la me gisht ne goje politikane kalibri si Ngjela, Zogaj, Gjinushi, Milo etj

   Reply to this comment
 7. bbb March 30, 13:14

  Gjithe horrat e Saliut dhjesin ne breke nga Gjinushi. Ai flet drejte, sakte dhe pa maska

  Reply to this comment
 8. Perashiani March 30, 14:43

  Une nuk kuptoj pse PSD dhe PDS dhe partita e tjera te majta lihen jashte koalicionit,ndersa nga ana tjeter vendoset koalicioni me PDIU.Kjo eshte teoria e maksimalizimit te votave.Teori e themeluar nga strateget shqiptare.

  Reply to this comment
 9. miroo March 30, 16:14

  tradhetove tani ne pleqeri , po meret ne parti dritan prifti. ti ke qene armiku i L.S.I qe ne krye te heres, ruaje nderin moj plake ………ska dal kot shpreja , sa e mbajti bari vesen ….aq e mbajti …besen.

  Reply to this comment
  • bbb March 30, 18:16

   Po cilin tradhtoi more? Thirrini pak trurit…Ne fakt eshte Rama tradhetoi sepse tashme eshte ne kolacion eshte me patericat e Saliut sci i quante ai para 2013sLSI +Partia Came

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*