Skënderbeu ngre për herë të parë Kupën e Shqipërisë, Meta dorëzon trofeun

May 27, 2018 21:38

Skënderbeu ngre për herë të parë Kupën e Shqipërisë, Meta dorëzon trofeun

 

Skënderbeu ka fituar edhe trofeun e dytë më të rëndësishëm në vend, Kupën e Shqipërisë.

Në finalen ndaj Laçit, korçarët arritën suksesin vetëm falë një 11-metërshi në pjesën e dytë të takimit, të shndërruar në gol nga mesfushori Lilaj.

Pikërisht ky 11-metërsh shkaktoi shumë polemika, pasi faulli u shkaktua jashtë zonës nga mbrojtësi i Laçit.

Gjithsesi, laçianët nuk u dorëzuan dhe u hodhën në sulm për të gjetur golin e barazimit, ndërsa Gavazaj pati një mundësi mjaft të mirë për të dyfishuar rezultatin pas një kundërsulmi, por nuk arriti të dërgojë topin në rrjetën e portës së Selmanit.

Një tjetër gjest për t’u dënuar ishte edhe sjellja e tifozëve laçianë, që thyen dhe hodhën në fushë shumë prej stolave të “Elbasan Arenës”.

Medaljet u dhanë per ekipin korçar nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili ishte i ftuar special në këtë finale.

Skenderbeu kampion on Vidnews.

l.h/ dita

May 27, 2018 21:38
Komento

8 Komente

 1. Fat man May 27, 22:07

  Eshte e habiteshme, mos e beso po deshe, por eshte e vertete.
  Presidenti Hajdut Ilir Meta burri i baxhelles Monika Cizmja eshte i ftuar “SPECIAL”, per ti dhene Kupen e Shqiperise se varferuar, te vjedhur dhe te vrare, ekipit matrapaz “Skender-bet”.
  Edhe sot doli haptaz ne shesh shitblerja e ndeshjes nga FSHA qe drejtohet nga ilegali ne postin e vjedhur Armando qe rrjedh nga familje “Duka i Krimit” apo klani i Zemunit.
  Pafytyresia sot u shfaq me pamjen e Presidentit te Shqiperise jashte vullnetit dhe besimit te qytetareve..

  Reply to this comment
 2. Shefqet Cela May 27, 22:18

  TAMAM “PUNE PUNE PRESIDENCIALE”!
  I nderuari president, po mundohet, me ate çik takat politik qe ka, ti jape nje shtyse mjerane, partise politike te gruas se tije, dhe medemek zevendesit servil, deri ne neveri, te saje.

  Reply to this comment
 3. Oni May 27, 23:54

  Don me u duk popullor likepordha.A e kini vu re nuk len eveniment ku nuk i takon me fut hunden.Po e njeh mire populli ket kryhajdut.

  Reply to this comment
 4. Liri May 27, 23:55

  E pat ke lajmet? Kercen prifti nga belaja….

  Reply to this comment
 5. Toni May 28, 08:13

  Dje mbasdite u zhvilluan ndeshjet kthyese te fazes kualifikuese per kalimin nga Kategoria 4 ne Kategorine 3 te Gjermanise (6 skuadrat me te mira te 5 Kampionateve te Kategorise 4 lujne ne 3 cifte per te nxjerre 3 fitues). Stadiume te mbushura plot dhe dhjetra mijra njerez qe futen ne fusha per te festuar fituesit: 1860 München, Rostok dhe Uerdigen. Dhe ne darke i hedh nje sy finales se Kupes se Shqiperise. Me mjaftuan vetem disa sekonda. Ku e keni cuar futbollin qe dikur mbushte stadiumet e Shqiperise nga jugu ne veri, nga lindja ne perendim nga kategoria e pare deri ne te treten, o te mallkuar!

  Reply to this comment
 6. valentina May 28, 09:24

  Presidenti fshataro-hajdut me bythqiri i te gjithe koherave i shqipetareve, duke marre pjese ne te gjithe festat qe organizojne njerezit me te degjeneruar te ketij vendi u shet karshellek shqipetareve duke ju treguar se ju vodha, ju vrava ne emer te bllokut tim dhe ju nuk keni cfare te beni se kam mbeshtetjen e pederastit Edi Rama.

  Reply to this comment
 7. Baftjar Baftjar ti je gjithmone i pari! May 28, 09:32

  Presidenti Baftjari jep medalje tashme edhe ne Sport ! O zot o zot President i gjitheanshem edhe aty ku ska lidhje Baftjari eshte i pranishem. Baftjar Baftjar ti je gjithmone i par! O Baftjar ihidhe vallen si shejtan !

  Reply to this comment
 8. Vetem ne Shqiperi nuk merret vesh nga dalin leket qe paguhen lojtaret tranieret ?!!!!!!!! May 28, 09:37

  Stadiumet bosh sport pa kliente , pa burime financiare te mbeshteseve apo tifozeve ne stadium! Futboll piramid! Presidenti Ilir Floriri jep medalje si ja fut kau Peles!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*