Skënderbeu “rrit” nivelin e Superligës

February 19, 2016 12:38

Skënderbeu “rrit” nivelin e Superligës

Kampionati shqiptar fiton tre vende ne renditjen UEFA te ligave te Europes per sezonin 2015-2016.

Ne fakt, me piket e totalizuara nga Skenderbeu ne grupet e Europa League, kampionati i Superliges ka arritur te kaloje Maqedonine dhe Irlanden ne klasifikim dhe ndodhet ne vend te 39-te, teksa per sezonin 2014-2015 ndodhej ne vend te 42-te.

Jane 6625 pike, me shume se kurre, te mbledhur nga skuadrat kuqezi ne Europe (Partizani, Laçi, Kukesi dhe Skenderbeu)…

February 19, 2016 12:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*