Skënderbeu shpallet kampion

May 18, 2016 18:57

Skënderbeu shpallet kampion

Skuadra e Skënderbeut është shpallur kampion i Shqipërisë për të gjashtin vit rradhazi pas fitores së arritur në Vlorë kundër Flamurtarit me rezultatin 0-2.

Korcarët e nisin vrullshëm takimin duke shënuar në fillimin e ndeshjes me anë të Latifit në minutën e 8-të.

Pjesa e parë përfundon 0-1 dhe “Ujqërit e Dëborës” shkojnë të qetë në dhomat e zhveshjes.

Më pas në fillimin e pjesës së dytë Skënderbeu gjen dhe golin e qetësisë. Në minutën e 50-të, Plaku dyfishon rezultatin dhe korcarët i afrohen titullit.

Ndërkohë në anën tjetër Partizani nuk ka shkuar më shumë se barazimi në Tiranë kundër Teutës. Golin për të kuqtë e shënoi Xhevair Sukaj në minutën e 36-të ndërsa për durrsakët shënoi Lamce në minutën e 73-të.

Skënderbeu u rendit i pari në kampionat nën kuotën e 79 pikëve i ndjekur nga Partizani në vendin e dytë me 75 pikë.

May 18, 2016 18:57
Komento

1 Koment

  1. tifozi May 19, 02:48

    Ndeshje te trukuara

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*