Ski shtrigash

January 24, 2013 15:12

Ski shtrigash

Një grup femrash të veshura si shtriga, duke rrëshqitur me ski në dëborën e maleve të Zvicrës. Tradita njihet si Hexenabfarht dhe garueset që “fluturojnë” me ski dhe jo me fshesa ndiqen nga shumë tifozë të sportit të bardhësive

 

 

January 24, 2013 15:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*