Skoci 1-0 Shqipëri, ndëshkohemi në nisje të pjesës së dytë

September 10, 2018 21:57

Po luhet në “Hampden Park” ndeshja mes Skocisë dhe Shqipërisë.

Kuqezinjtë vijnë në këtë takim, nga një fitore në shtëpi ndaj Izraelit në kuadër të Ligës së Kombeve, ndërsa skocezët vijnë nga një humbje 0-4 në miqësore ndaj Belgjikës.

Rezultati u mbyll barazimin në pjesën e parë të lojës, ndërsa në minutën e dytë të pjesës së dyti rezultati kaloi në favor të vendasve.

Steven Naismith ka shfrytëzuar mjaft një krosim nga e majta për të dërguar mes rrëmujës një top pas shpinës së Strakoshës, vetëm pak sekonda pas fillimit të pjesës së dytë.