Skrapar, qëlloi në ajër, arrestohet 19-vjeçari

February 20, 2016 09:13

Skrapar, qëlloi në ajër, arrestohet 19-vjeçari

Një 19-vjeçar është ndaluar nga uniformat blu të Skraparit për shkak se ka qëlluar me arme zjarri në ajër.

Juxhino Ajasllari, banues në Skrapar, akuzohet për prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municione.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë në vendin e quajtur Kaloc, ndërsa pas hetimeve, Ajasllarit iu sekuestrua një armë zjarri tip automatik model 56, e cila është përdorur prej tij.

Po ashtu, policia sekuestroi edhe një krëhë automatiku, disa gëzhoja si dhe një fishek kalibër 7.62 mm.

February 20, 2016 09:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*