“S’më vjen mirë për koret në stadium “Rama ik, por…” Gregor Rama: Xhaja im ka zgjedhur ideologjinë, unë do mbaj identitetin, kurse baba është jashtë loje

December 5, 2020 09:16

“S’më vjen mirë për koret në stadium “Rama ik, por…” Gregor Rama: Xhaja im ka zgjedhur ideologjinë, unë do mbaj identitetin, kurse baba është jashtë loje

Derbi Tirana-Partizani ishte tema e emisionit sportiv “Pasó”, ku në një lidhje telefonike ishte edhe djali i kryeministrit Edi Rama, Gregori, ose Greu si e thërrasin shkurt miqtë.

Në rrëfimin e tij, ai ka treguar tre arsye se përse është tifoz me skuadrën e Tiranës, edhe pse xhaxhai i tij Olsi Rama është drejtor i përgjithshëm i Partizanit.

“E para, Tirana është persekutuar 50 vjet nga Ministria e Mbrojtjes dhe e Brendshme, e dyta Tirana është identitet dhe nuk është ideologji dhe meqenëse xhaja im ka zgjedhur ideologjinë, unë do të mbaj identitetin, se ‘baba’ është jashtë loje, ngaqë Dinamon e mori lumi…. (qesh) dhe e treta se pse jam me Tiranën është se më pëlqejnë lojtarët e huaj të veshur me fanellën bardheblu.”

I pyetur se çfarë mendimi ka për ata që thërrasin “Rama ik”, Gregu u shpreh se jetojmë në demokraci dhe se të gjithë kanë të drejtë të shprehin mendimin e tyre.

“Nuk më vjen mirë, por duhet ta pranojmë që jemi në demokraci, këtë ja them edhe vetes edhe shokëve të mi. Mendimi është i lirë…,”-shtoi ai.

o.j/dita

December 5, 2020 09:16

Njoftim

Njoftim

Njoftim