Është kjo SMS e Ambasadës Amerikane? Pollo: Akt i papranueshëm

July 21, 2016 14:03

Është kjo SMS e Ambasadës Amerikane? Pollo: Akt i papranueshëm

Nga vetë deputetët e Kuvendit ka rrjedhur informacioni se në celular u ka shkuar një sms nga Ambasada Amerikane që ka pak a shumë ka këtë përmbajtje:

“I nderuar zotëri (emri/mbiemri i deputetit). Ju presim në selinë e Ambasadës deri në orën 11: 00 për t’ju informuar për pasojat që do të keni nëse nuk votoni pro reformës në drejtësi. Ju falenderojmë për bashkëpunimin”.

Pas kësaj, ka reaguar Genc Pollo, si i pari deputet demokrat lidhur me sms-të në fjalë.

“Nëse sms e diplomatit autentike: një akt i papranueshëm; shkelje e vlerave euroatlantike. Madje edhe kontraproduktiv. Duhet refuzuar!!!”, shkruan Pollo.

July 21, 2016 14:03
Komento

17 Komente

 1. ismet July 21, 14:41

  O Pollo,kujdes,se do ti nxij america ato floket e kuqe

  Reply to this comment
 2. intelektuali July 21, 14:42

  GENC POLLO NJESOJ SI SPIUNI STEFANAQ POLLO DHE NJESOJ SI KRIMINELI ENVER HOXHA

  Po vetem Enver Hoxha shkruante libra dhe dacibao komuniste per Imperialistet amerikane more te gjore, servila komuniste te Sali Berishes dhe krimineleve enveriste qe ka mbledhur ne PD-ne e tij te felliqur.

  Po c’kujtoni se jeni ju more pisa komuniste te Partise se Punes qe keni dale te gjithe si gjela maje plehut pa piken e turpit o vemje dhe shushunja qe po shkaterroni Vatanin, njesoj si dikur do vite me pare beri enver Hoxha?

  Reply to this comment
  • raho July 21, 15:57

   Po çfare koqe intelektuali je ti, ti je koqe e koqe, ç’hyn enveri ne kete histori, po ai kishte 6 vjet qe kishte vdekur kur u krijua PD-ja.

   Reply to this comment
  • fteri July 21, 17:50

   ***** Intelektuali ! …,po të thërrasë me piskamë : Enveri është lartë e shumë largë ,aty ku ka banesën zoti , Enveri është shejti i shqiptarve dhe bamirsi i vegjëlisë
   ,edhe sot ai ndriçon si rubini në hapsirën e trazuar shqiptare ,është një katraurë e vërtetë ku njeriu ha njeriun, njeriu sot fle i varfër dhe ngrihesh milarder , kurse milarderi fle me dry të madhë të ndryshkur në zemër , lundron në bollokun e parave të pista dhe nesër i lexohet epitafi te koka ,burri po nuk gjeti grua mund të martohet edhe me burr,njeriu vret një njeriun dhe delë i pa fajshëm në gjykatë ,kjo raliteti sot !!! …….SHQIPËRISË sot në derë i ka mbetur vetëm ambalazhi si shtet , si njerëz ,edhe ti Intelektuali si qen pisanjos të është fiksuar përmendja kudo për keq emrin e E.Hoxhës ?,shpirti juaj të eshtë kthyer në amballazh që delë nga kazanat e plehrave që fukarejt mbulohen natën me të.
   Kurse lavdia dhe rrezatimi i E.Hoxhës kurrë nuk do shuhet mbi dhe mbi troje shqiptare ,se veprat e tijë janë të pa vdekshme .
   Kurse ti edhe njerëz si ti janë me neuroza në tru ,që urreni E.Hoxhën s,jeni gjë tjetër veç një karvan ambalazhesh njerzor e gjallesa të mbushura me ëndërra urrejtje e merimanga të zeza.
   Dhe unë sot po thërrasë me piskamë njeriun me nofkën : ” intelektuali ” ! që sot është vetëm një ambalazh pa jetë ,dhe po bëjë muhabet ose debat me një NJERI që në skutat dhe zgavrën e kokës e ka të mbushur me minjë,që përleshen njëri me tjetrin pra vuan nga komplekset e tmerreve e urrejtjes , menjë fjalë flas me një kokë kazan plehrash.
   Prandaj mundohesh kot ti dhe të tjerë ,me krahët e vrarë dhe kokën një ambalazh mbeturinash të mbushur me mijë t,i afrohesh zotit ,qiellit atje ku është shejti ,kurse ju jeni JUDA.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 3. info analitike July 21, 14:46

  Shoket e partise nuk flasin po sikur nje gje e tille te kishte ndodhur kur PS ishte ne opozite do te ishte bere nami e do te kishit shqyer lesherat nga urrejtja. Do te kishim pasur artikuj patriotike nga pararoja e partise Islami-Malaj-Beqiri e pse jo me pak garniture te Ibretit. Harruat se cfare ndodhin me Arvizun? Ah more shoke sa jua turbullon gjykimin dashuria per partine.

  Reply to this comment
 4. Euro Maloku July 21, 15:02

  HA!HA!HA!HA!HA!
  Ne te vertete teksti i SMS eshte:
  O mangi questa minestra o salti dalla finestra!

  Reply to this comment
 5. sala July 21, 15:17

  Pollo eshte si bufi(shpendi) qe shikon vetem naten

  Reply to this comment
 6. tomsojeri July 21, 15:48

  Ore kuqo i degjeneruar qe zyren e ministrit te arsimit e kishe ber bordello ! I pacip,hajdut,mashtrus qe shite tendera sate desh bytha ! Vec lek e sdoje tja dije kujt i sherben Te mbrojti i paudhi krimineli hajn se je faqezi me shum ftyra ! Imoral ne familje e ne shoqeri e don te na shesesh patriotizem or delemxhi i pabes ! Te zdrugoi Saliu e te beri si vetja !! mortja qe ste ha se na lodhe syt ! U fshifsh nga faqe Dheut ftyr e neveriteshme ,rrac e keqe …..

  Reply to this comment
 7. Mark ramy uk scotland irland July 21, 16:34

  O pollo. Votoni reformen vetem per hater te komentuesve. Se ngelen para kompjuterit me bebelina ne bythe se nuk shkojne dot ne banjo.
  Bejeni kete per nastrudinin plak dhe loren evpartise. Se jane shurruar dhe skane mundesi ti nderrojne bebelinat

  Reply to this comment
 8. Qarri i zigurit July 21, 16:49

  E pa besushme. Si ka mundesi ne demokraci te behet presion per voten pvaresisht nga rendesia e saj. Me duket genjeshter.

  Reply to this comment
 9. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... July 21, 17:06

  Per komentuesin toc “plaku koqe xhuxhumaku”, si nuk e di ti ate historine qe:
  “Kuqi me i mire ka qire baben e vet”.
  Ke dale ne mbrojtje te ndryshkut Pollo, qe e debuan nga shtepia gruaja e tij me gjithe 2 vajzat e tij.
  Kur ndryshku Pollo ishte Minister i Inovacionit dhe Teknologjise, zevendes kishte spiunin Visho Ajazi Lika, nuk guxonte asnje punonjese t’i shkonte ne zyre se u fuste duart me zorr (mos ka qene edhe jot moter) dhe ne momentin e fundit te largimit beri tender te paligjshem per kabllot Optike duke gllaberuar 30 milion euro.
  Per keto pislliqe dhe krime te kryera ne kohen e Dhendrit te Serbise Salehit dhe ate cfare po ben drejtesia sot duhet Reforma ne Drejtesi, ore toc.

  Reply to this comment
 10. Rigoni July 21, 23:21

  Enver Hoxha rron per sa kohe do te rroje dhe vetem shqiptari i fundit ne bote.Hani mut sa te fryheni ju plehu i kombit .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?