Artani: SMS-të e Berishës? Sa njerëz më thonë “bravo” mua…Zheji: Lojë hakerash

February 2, 2014 16:27

Artani: SMS-të e Berishës? Sa njerëz më thonë “bravo” mua…Zheji: Lojë hakerash

Janë dashur disa ditë që dy protagonistët e ngjarjes me SMS-të e Berishës e Nanos në TV Klan, Artan Hoxha e Artur Zheji të reagojnë pas publikimit të tyre. Duke folur për të përditshmen GSH, Artan Hoxha thotë se nuk ka asnjë çudi, pasi atij i thonë shumë njerëz “bravo”.

“Sa njerëz më thonë mua ‘bravo’…, kjo s’tregon asgjë”,shprehet Hoxha. Marr mesazhe në çdo emision nga njerëz të ndryshëm, është mëse normale”.

berisha-sms

Ndërsa Artur Zheji thotë se nuk beson që SMS që i ka ardhur të jetë nga Nano. “Ishte një mesazh që unë mora dhe nuk e kam marrë nga personi që thuhet në media. Nuk besoj se z. Nano merret me të tilla mesazhe gjatë emisioneve. Duhet të jetë një lojë e bukur e hakerave, po dikush u nxitua ta publikonte. Është e drejta e tyre”, shprehet Zheji.

sms-zheji1

February 2, 2014 16:27
Komento

93 Komente

 1. yp xhixhi January 31, 12:35

  Ore Zheji po pamjet janë transmetuar nga Tv Klan dhe janë ritransmetuar nga News 24 dhe nga to kuptohet qartë se kujt i përkasin celularët ku fokusohet kamera.

  Kurse në celularin e Artanit, një pronar shkolle private, ish-zyrtar që u kandidua dhe u ç’kandidua brenda 12 orëve gjatë krizës presidenciale para zgjedhjes së Nishanit, por qe prezantojhet ne studiot e Klan si analist nga mediat, nuk ka vetëm mesazhe “bravo” me autoresi Berishen dhe dhendrrin e tij.

  Dhe ne presim qe keta te thone te verteten neper studio televizve. Keta genjejne si gomari ne miser

  Reply to this comment
  • donika January 31, 14:24

   Nuk e kane problem te genjejne njesoj sic genjen Berisha, Nano, dhe te tjeret… Sa turp. Cfare vendin e keni katandisur ate Shqiperi te gjore.
   Mallkuar qofshi dhe ju dalshin tek femijet tuaj, ato qe vuajne femijet e varfer te Shqiperise per shkak te korruptimit tuaj moral dhe financiar

   Reply to this comment
   • zeni January 31, 23:00

    Fatkeqesisht nuk kemi shembur asgje.Keta dy kriminele u bene miliardere duke vrare shqiptare dhe nuk u ka hyre gjemb ne kembe deri me sot. Rama duhet ta kuptoje se populli votoi per ndryshim.Dhe ndryshim eshte dhenia fund pandeshkueshmerise.Berisha e Nano jane jashteqitja e kombit tone dhe duhet te jene pas hekurave te burgut.

    Reply to this comment
    • A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku February 2, 18:07

     O moj Shqip ni çka t’ka gjet…
     Tos Nanon e bon synet.
     Tos Nano tash e meriton ie te kandidoj prap per President??
     Bujari osht me dore te thare dhe ti o Tos tani je me Car te çarre??
     Vallai Bilai e meriton.
     Tash je i parrezikshem dhe mundet qi grate te veshin pa frik fare,minifund ne Presidence
     Por Xhoi, e shkreta tash oshte shume e shqetsume qe burri i saj e ka Penisin e çarre.
     Ajo e priste veshur bukur ne dhomen e gjumit te Villes se re,kurse Tosi, si Berluskoni, mastrubonte para televizorit duke i dergu mesazhe Zheles,ne emisionin Opinion,..jo Zhelefines jo,Tur Zheles
     Ah mor Tos Pijaneci..ça i bone vedit,..si thot ajo kanga…
     “Tash mundesh vetem me ja pa,se ..rin e ke te ça”.
     Kesaj i thone hall ta kesh gruen e re ,dhe hall te te çajne …,kta djemt e rinj qi jon bo Ministra.
     Belaje e modhe e ka gjet Tosin-Johnny Walkerin, ja çane .arin,tash ne prag te Andropauzes??
     Ajo per vedi oshte ne pike te lulzimi,jo te Lul Bashes,jo se ai osht Hollandez komplet.

     Reply to this comment
  • HADES January 31, 18:17

   Ku e kane problem te genjejne keta. Keta jane burrecer qe jane mesuar te cajne ne jete vetem duke lepire. Shembulli me i keq per brezin e ri te gazetareve dhe per brezin e ri ne pergjithesi.
   Trishtim i madh te perfaqesojne njerez te tille eliten e vendit ne politike e media. Sa keq 🙁

   Reply to this comment
  • antonio February 1, 17:27

   Mire,qe tek “KLAN-i” keta palo anal-iste kane HALENE e tyre,po TOP-CHANNEL-i A NUK KA TURP,qe therret ne studiot e veta NJEREZ KAQ PA DINJITET E TE PESHTIRE si Henri Cili,Artan Hoxha??

   Reply to this comment
  • Toni February 1, 21:32

   BiG LiKE !

   Reply to this comment
  • guri shabani February 2, 17:00

   Bravo i thone gomarit kur del nga balta dhe artani si spiun qe eshte e pranon kete epitet.

   Reply to this comment
   • mira February 3, 10:04

    shume shume bukur,pak e sakt.thote nje fjale popullore

    Reply to this comment
   • ivani imadh February 3, 11:47

    edhe une ate mendim kisha po ce do qe mu ndrua mendia se ky se ka hak as gomar po qen rugesh. Se edhe pse Berisha ne kohen e zgjedhjes per president e dergoi me skorte drejt saj e hodhi ruges si qen te zgjebosur e ky prape besnik deri ne ngordhje do i qendroje.Prandaj do i pershtatej me mire fjalia BRAVO O QEN I ZGJEBOSUR

    Reply to this comment
  • mira February 3, 09:58

   MOS ka turp A.HOXHA,ai eka henger turpin me buke derisa e hypen dhe e zbriten nga makina si te ishte qese plehrash.

   Reply to this comment
 2. gjergji January 31, 12:35

  Zoti Hoxha ne celularin tuaj nga ajo qe shihet ne pamje, duken edhe mesazhe te dhendrrit te Berishes qe ju orienton cfare duhet te thoni.
  Keshtu qe ju zoteri genjeni ne versionin tuaj. Sigurisht qe nuk e keni problem te genjeni, kjo nuk shkakton ndonje vuajtje te personi juaj.
  Po ndoshta edhe juve jua kane shtuar hakerat mesazhet e Malltezit 🙂

  Reply to this comment
 3. wtfisthis January 31, 13:10

  Ja si inkurajohet propoganda dhe corentimi i opinionit publik nga te paguarit e Berishes.

  Reply to this comment
  • LORA January 31, 14:30

   Corientimi i opinionit publik?!?!?!
   I ke mendte ti lale?????Kori i ketyre k.rvave po vajton derrmen qe moren ,tok me shefin brekedhjere,ne 23 qershor nga opinioni i vertete publik shqiptar,,,,,,,,,,,,,,,,,,jo nga opinioni i studiove te fevzi-k.rves.
   Nuk i shef qe po cirren si kor korbash te etura per kocka??????
   Tash u duhet te ulin kurrizin e tyre te punojne; jo te pordhonen me brockullitje studiosh te shterpezuara.

   Reply to this comment
   • wtfisthis January 31, 17:44

    Nuk po flas per corentim te opinionit publik, por per propoganden qe perdorin per corentim te opinionit publik 🙂

    Reply to this comment
 4. zeku January 31, 13:13

  Inkurajim per te mos u stepur ne ham-hum-et opinioniste…sikur i zoti ndersen qente ndaj kalimtarit.

  Ham-hum!…Dhe me pas vjen nxjerrja e llapes dhe lepirja e te zot, i cili nis e ngrefoset me shume , se nuk kam lehur une por qente te kane zbuluar, dhe keta qene jane te pavarur,opinioniste, zeshprehes te opinionit. Ham-hum !

  Dhe i zoti (berisha & coo) nxjerr nga torba publike ca kocka te tejlepira per t’i cytur ne lehje te tjera dobiprurese.

  Ata ‘haaam’ dhe ai ‘gaaam’ ! Ne nga syte kembet ! Dhe sa ?!

  Sa t’ja beje ky pushtet ‘baaaaammm’,nese nuk e ka ‘barutin’ te lagur.

  Baaammm!

  Reply to this comment
 5. kalemi January 31, 13:14

  Kam nje verejtje per zotin Fevziu.
  Ky Artani eshte nje ish-zyrtar i rendomte i Berishes, qe tani ka hapur nje universitet privat. PSe quhet analist ky njeriu dhe ngaterroni edhe publikun me terma te tille??
  A ka punuar ne media ndonjehere ky Artani?
  Cfare eshte nje analist ne Shqiperi? Po komuniteti i gazetareve cfare mendon per kete?

  Reply to this comment
  • DREAM January 31, 22:47

   Ja tha aq troq ,sa me troq nuk behet
   I tha qe ka ber 27 vrasje dhe asnjeher nuk eshte denuar .E pra ,ktu troq fare ju tregoi qe jane fajet e tyre qe po korrigjojne keta .Pastaj kto mesazhe po tregojne qarte dhe troq qe ju ka ikur mendja fare ,po ju vene shoket ne burg ,…po ju vjen radha .

   Saimir , buzeqesh ,buzeqesh mor minister ,gjithmone buzeqesh .Ti je dhe yll i bukur , ti jua hoqe mendjen ktyre dhe grave te ktyre ,dhendurreve eunuke
   vajza hajdute e me njolle dhe djem vrases niper e mbesa me llapen jashte .
   Te gjithe para mesazheve …dhe kur ti ke ne goje statistika e rezultate …ata tregojne se cfare kane ne goje vete .Buzeqesh !

   Reply to this comment
 6. Hesapxhiu January 31, 13:20

  Turp per ato studio telivizive qe pranojne keto plehera-analistesh.
  Cfare mund te pritet nga spiunu kandidat per president,ky eshte turpi i shoqerise

  Reply to this comment
 7. Nena vlonjate January 31, 13:27

  Te nderuar miq
  Edhe ne shtepite tona, mbreme na ra ne sy dhe e kuptuam qe analistet me se shumti si Artan Hoxha perdoren nga ish kryeministri, familjaret dhe klani i tij per te disinformuar popullin duke hedhur poshte perpjekjet qe po bejne policia e shtetit. U krijua nje pamje si te ishte Telecomi.
  Duket haptazi se si ky TV eshte komplet dashakeqes dhe i korruptuar. Ne si teleshikues na terhoqi vemendjen ky fakt. Edhe drejtuesi i emisionit Bledi Fevziu eshte i shitur tek ky klan sepse nuk njeh respekt per kedo qe eshte i majte, aq me teper nje ministeri duke i nderprere fjalen sipas interesave te tyre dhe urdherave qe i kane dhene.
  Njekohesisht ndoqem paralel edhe emisionin tek Sokol Balla me nje ndryshim te madh duke i trajtuar si te majte dhe te djathte njesoj dhe me nje gjuhe komunikimi me se njerezore.
  Mendoj qe njerezit jane ne gjendje te ndajne te miren e njerezise nga e keqja e saj.

  Reply to this comment
  • raimondi Vlonjati February 1, 18:00

   Nga menyra si flet duket qe je e politizuar ne ekstrem , se ti mburr ata qe jane pro PS-se dhe shan ata qe jane pro PD-se

   Porse ne Vlore jane gjysma me PD-ne, biles tani kane nxjerre edhe nje kenge vlonjatet ku i bejne thirje Sales te vije prape ne pushtet

   Ndaj duke qene se nuk je e drejte fare , nuk meriton te kesh emrin Nena Vlonjate,, por ndryshohe vendos ndonje emer tjeter , ok ?

   Reply to this comment
  • Shkëmbi i Kavajës February 3, 09:09

   Nëna vlonjate, s’e ka fajin Blendi Fevziu, se ai asht mercenar i Salës.Fajin e ka ministri që, duke e ditë këtë shkon në emision dhe ndodhet përballë njerëzve më të neveritshëm të medias.Asnjë ministër e funksionar i lartë s’duhet të bëhet viktimë e këtyre emisioneve keqdashëse që i shërbejnë vetëm kryepushtit të shqiptarëve.

   Reply to this comment
 8. tani January 31, 13:36

  Sajmiri të mos debatojë fare me këta anal-lista
  Po deshën të mbrojnë ndonjë emër, le ta bëjnë pasi një person të arrestohet, pastaj do të dalë që keta nuk i njohin fare këta persona të arrestuar. Nuk e kuptoj pse kohët e fundit u ka filluar t’ju djegë ca si shumë apo po ju ngushtohet rrethi. Nuk ka kocka për tu lëpirë për të tërë kështu që bëni një garë kush leh më bukur.

  Reply to this comment
 9. Malo January 31, 13:38

  Artan Hoxha eshte nje sahanlepires e sharlatan servil i Sles. Ky zvaranik eshte bere si piojaku i fshatit ne TV dhe pa piken e turpit kundrshton per çdo gje. Mreme ishte bere analist piolicie dhe paraqitej si sherlokomsi shqiptar i mbeshtetur edhe nga djaluci Bushatlli. Kjo lloje letyre njerzore qe e heqin veten analist e intelektuale nuk duhen degjuar se ndotin ekranin e TV. Ka plot njerez me integritet qe mund ta perfaqesojne PD ne debate te arsyeshme dhe mbi bazen e analizave llogjike e objektive. Si si jane bandat, se si do zhvillohen situatat, se sa te afte jane specialistet e policise do e tregoje koha. Por duhet te jemi te qart se edhe ne emrimet e reja ne polici ,qe ishin te domosdoshme, ka persona qe jane vendosun ne vende qe nuk u takon. Por ske çi bene, kjo eshte jeta jone. Laj thaj keta jane edhe Demokratet edhe Socialistet e njejta pjelle njerezore.

  Reply to this comment
 10. Naerofsh sali berisha mbreti shqiperis. January 31, 13:51

  Analistet e b.thes.zagaret e saliut e te nanos jan hedhur ne veprim kunder qeveris ashtu sine teren me krimi ashtu e neper ekranet e tv perkra sales me ca pseoanalist qe cdo gje mund te jen por analist nuk jan.

  Reply to this comment
 11. miri January 31, 13:56

  b.th lepirseve……..u thone cupa cups.

  Reply to this comment
 12. Naftetar Vjeter January 31, 14:16

  Cudia do ishte po te mos kombinonin keta dy qe jane pergjegjsit kryesor per te gjitha ci ka ndodhur Shqiperis dhe Shqiptareve njeri kendoten buzuqeve te Greqise kur mbyteshi njeres tjetri vrau ne 21 janar dhe sa cudira te tjera kane ber se bashku keta duhet te japin llogari te dy per gjithe zullumet qe kane bere.

  Reply to this comment
 13. ardi January 31, 14:18

  JAM DAKORT ME PETRON, KETA JANE B.THISTE

  Reply to this comment
 14. TJ January 31, 14:38

  Shikoni keta analiste “bir kurvash”.Analiste per gjithcka se prapa tyre qendron mafiozi Nano dhe Berisha e&Co.Keta analiste qe e kane vendin ne burg bashke me Nanon dhe berishianet.Na kujtohet se si shiteshin ndihmat nga Fatos Nanon,Gerdecin e Zenit te babit. Keta , Fevziu dhe bajga te tjera jane poshtersia berishiane.Por Artan Hoxha, Artur Zheji,andi Bushati, “Panorama” jane jashteqitja e berishes.

  Reply to this comment
 15. Horri i Bulevardit January 31, 14:57

  Kjo eshte gje e mire, qe shqiptaret te shofin se cfare pseudoanalistesh shkojne te Korani ne tv KLAN.

  Reply to this comment
 16. Nexhi January 31, 15:17

  Analistet e mbremshem jane ca sahanlepires te saliut qe nuk shofin me shume se hunda e vet,qe hiqen esnafe po ,ane ca plera ,funderrina te shoqerise dhe paguhen nga Saliu me paret tona te grabitura nga keta palo politikane
  M

  Reply to this comment
 17. bishtpalla January 31, 15:27

  Te dy monstrat qe drejtojne mafien ne Shqiperi…..Keta te dy e duan nje kallep dinamite dhe ai qe ti vrase te shpallet hero…..Po nuk u zhduken keta….zvar ka per tu terhequr ky vende..

  Reply to this comment
 18. Vëzhguesi F. January 31, 15:36

  Nje emision deshtak me njerez deshtak , gazetaruce pa kurrefare integriteti, servile dhe puthadore, sherbertore te katrahures dhe bashekpunetor felliqesish.
  Nje atakim i drejtperdrejte ndaj punes dhe perpjekjeve te nje institucioni dhe strukturave te tij, deri dje te kapur totalisht, poredhe sot ne segmente te caktuara nga kthetrat e krimit dhe te mafies.
  Nje veprimi i gabuar i ministrit te brendshem, qe tregoi se eshte ende larg te qenit ne postin qe i eshte besuar.
  Ai eshte minister politik dhe jo teknicien, detyre te cilen mori persiper te bente ne ate mjedis te felliqur, duke rene ne kurthin e llafazaneve bythelepires sharlatane dhe megafone te padroneve te tyre.
  Bledi Fevziu, tregoi dhe nje here ne menyre te plote dhe pa kurrefare maske se eshte nje marionete e bindur e politikes destruktive, e asaj politike qe e mbuloi me para per sherbimet propogandistike ne favor te krimeve te saj.
  Ai nuk eshte gazetar, aq me pak analist dhe jo me i paanshem. Ai eshte nje kalemxhi oborresh te felliqura, ku inskenohen krimet dhe trajnohen kriminelet nga ata politik deri tek ata ordiner.
  Artan Hoxha, nje pseudo gazetar, jo vetem nje sherbetor i bindur, jo vetem nje servil i shpifur, por dhe nje sinonim dhe mbeshtetes pa rezerva i te keqes, krimit dhe korrupsionit, hajduteve, vrasesve dhe gjithfare ligesie. Nje monster qe synonte postin e presidentit te republikes!
  Te ftuarit e tjere ne rolin e analistit, miq te dikurshem dhe niper te bllokmeneve, sherbetor te çdo oborri politik qe u afron kocka per te lepire, mbase te interesuar per çdo gje por vetem jo per mbarevajtjen dhe forcimin e shtetit, kameleon qe te ngjalin neveri dhe te bejne te nxjerresh zorret kur i degjon.

  Reply to this comment
  • OKB- SHBA February 2, 07:35

   Vezhguesi F
   Ju jeni kryetari i kooperatives buqesore te bashkuar Myzeqeja-Nena Parti!
   Degjoni Nastradinin se ai e thote te verteten!

   Reply to this comment
 19. DIANA January 31, 16:08

  e c’prisni nga artan hoxha …agjent i sigurimit qe student….te dy vellezerit genti e tani njeri me zyze e tjetri pa syze njeri ne juridik e tjetri ne sferat e qarkullimit….te dy u emruan njeri ne ministrinee drejtesise e tjetri ne albtransport …nena punonte ne komitet qendror….njeri i albtransport na u be businessman i madh ne meksike e tjetri analist e prtedent per president……dhe ka ftyre tan hoxha te shaje komunizmin…..e c’mban kjo bote ….sa te ndelikuara e komplikuara jane gjerat……

  Reply to this comment
  • taulant January 31, 16:55

   O diana e ke gabim! Tan hoxha nuk ka vella! E ngaterro me ndonje tjeter qe e ke pas fiksim.

   Reply to this comment
   • DIANA January 31, 23:25

    ndoshta edhe e kam gabim por …po sa per fiksim te garantoj qe jo se ate tan qe ngartarroj une nuk ia vlente barra qirrane me u fiksu. mgjth taulant faleminderit per korigjimin dhe kerkoj falje nese kam lenduar njeri.

    Reply to this comment
 20. DENI January 31, 17:35

  si analistet qe vinin ne emisione me triko lesh dhie dhe tani jane bere me versace jane njelloj me keta plehra poiltikane …………………….

  Reply to this comment
 21. pelivan January 31, 17:40

  Mare me shkurtime nga poema humoristike: ” EH,CME KE ZHGENJYER MOR TOS BREDHARAKU!….. (Ishte Viti !998.) Kur nisi dhe mbaroj grushti, i paster, i shtetit Salihist.

  PJESA E DYTE.

  “…Nentedhjet’ e teta…
  Saliu NERON!
  Kerkon koke turku,
  per nje bythe fron!

  Ndersa vendi digjej,
  Tosi yne ja mbathka!
  I zoti shtepise,
  Harron ke la mbrapa…

  I qepet salushi
  se ja dinte vrimat…
  Mirpo trimi yne,
  i pat lene opingat…

  Ku nuk e kerkuan,
  (Qofte edhe te vdekur)
  Mirpo ujku yne,
  paskej qene dhe lepur!

  Fluturoka Nano,
  (Mbrapa, la vec gjemen)
  Si dikur Zogolli,
  me tridhjet’ e nenten…

  Dhe e mbaka frymen
  ne Maqedoni,
  Si s’degjon me krisma
  e hedhka mbi sy….

  Pa t’u ngul ne fqinje
  ha e pi,si Ducja…
  Aty,thane jargosej…
  edhe me do kucka….

  Epo,elbete,
  Pse t’a bejme hasha,
  Ka vajt nano princi…
  Nip nga Ali Pasha!

  PJESA E TRETE

  Ketej sosialistet,
  bere perra-perra…
  Pa t’i vu xha Sala,
  perpara,si berra!

  Edhe,si Cikllpoi
  qe thone,me nje sy…
  Hante per cdo vakt,
  mengjarash,nga dy!…

  ” Se Sala, te ha!”
  Thosh nje mik imi,
  Sala s’di shaka,
  Nxine,si stalini…

  Nejse,se u zgjata
  me kot me Salin,
  Se ky do gjykohet,
  Vec me Perendine…
  …………………….
  Mbaron grusht i shtetit
  S’ka me dhe kerbac!
  Te shkretet majtiste,
  mblidhen prap bashke!

  Dhe ashtu verbuar,
  kerkonin evlatin!
  Prap,s’e mohuan,
  Nano pergjeratin…

  Ja,ardhka dhe Nano,
  (Mbrapa nje taborr),
  Dyfeku pas dasmes,
  kercet sa nje p….

  Punet,sic i dini…
  vane pacavure!
  Dy te kullarisur,
  dy mije pa poture!

  Pa qendroj sa deshi,
  Nano,gur oxhaku!
  Gjersa u vithis,
  a ra vet nga pragu!

  Ra a e gremisen!
  kete, mire s’e dim!
  Thone,do pesh-peshe,
  coc be me Salin…

  Nejse,dha dorheqje,
  Si burrat qemoti…
  Edhe,na vjen Rama,
  si dhurat nga Zoti…

  Nje djalosh azgan
  dhe i burreruar,
  qe mbas vetes mbane,
  te rinje,te shkolluar…

  Pa t’i futet punes,
  Ky djal sua lisi
  sa,qeron dhe bajgat,
  qe pat lene varizi…

  tash qe djemte punojne
  dhe s’jane me ne prove,
  na vjen ish Veqili
  e peshtyn ne corve!…

  Na i teket Tosit,
  Te zere prap qoshen!
  Ndersa ne gezuam,
  qe hoqem H…
  ………………………
  PJESA E SHTATE.

  … Nje keshille te fundit
  Tosit, mikut tim!…
  Ta vere dhe ne b…
  mjaft,ta kete kujtim.

  Ik e mos humb kohe,
  Ke nusen te re…
  Dhe kjo gjeraqine,
  do te kesh dhe nge…

  Me thane e ke zgjedhur,
  Bash raki lehone….
  Hajt,me trashegime,
  Zenc dhe nje te njome….

  Dhe ngjafte me te jemen,
  kurrsesi me ty!
  Se kush dreqin merret
  dhe me Nanon Dy,(2)

  Reply to this comment
 22. gege January 31, 18:04

  Po ky Artan hoxha a u mor vesh nga te gjithe se ka qene spiun i sigurimit? Si nuk i vjen turp kur del ne televizor?A nuk ishte ky nje nga themeluesit e PD dhe kryetar i pd Durres? A nuk tregon kjo katerciprisht se PPPPPPPDDDDDDDD e formuan dhe po e udheheqin sigurimsat e Ramiz Alise e agjentet U D B serbe ?

  Reply to this comment
 23. tomsojeri January 31, 18:06

  Mjer ne kush na drejton dhe mjer ne per ata qe shofim te na sqarojn gjendjen e situaten !Zaten sot arma e pushtetareve jan kto mediat e peshtira njerzish te peshtir lakej e b.lepirsa qe telekomandohen nga celularet per te na servirur “gjellen” ne tavolinat e tyre ! Po cdo mor Saimir e bie ne gracka hienash e gjarperijsh ! Ri e bej punen pa llafe se ajo duket vet e ska nevoj te grish sallat te prishur ! Cpun ke ti aty or z. minister qe akoma nuk di se kush esht i bardh e kush i zi nga te gjith ata plehra kur dihet ma kryeplehu Fe-ziu cfar i ka ajo tull nen te ! Mos haro qe ke nje pozicion qe vetem heshtja dhe distancimi nga kto “konserva”te prishura qe te rrethojn jan sekreti suksesit ! Mos zbrit ne nivelin e tyre qe jan pjes e krimit dhe mafjes qe po cirret ne parlament per te minimizuar punen e sektorit qe ti mbulon! Aty ku ndjem gezim qe te themi nje bravo te madhe ta kurdisen shpejt e shpejt te te nxjerin lug boshe !!!Kujdes se je i ri dhe ke te besh me ustallar te vjeter e te rahur 23 vjecare ne uj e ne uthull ! Le te behet mesim e mos u genje me ato pordhet “transparenc e demokraci” se ato i vendos gjykata kur prokuroria dhe hetusia te ken ber punen e saj pa qen nevoja te trumbetoj rjedhen e procesit hetimor…….

  Reply to this comment
 24. LABINOTFUSHA January 31, 18:08

  Bravo “Vezhguesi F” kaq mjafton se po percahemi si shqiptare. Kjo eshte loja e vjeter e serbit dhe grekut nepermjet sherbetoreve te tyre brenda vendit. Keta kane vetem nje fund,por nese pushteti mbahet fort me pune,jo neper media te felliqura.

  Reply to this comment
 25. TIFOZI January 31, 18:09

  Z. RAMA! NDOSHTA NJE MILION SHQIPTARET TE PARAGJYKOJME PER QENDRIME TE BUTA NDAJ BERISHES , POR E KUPTOJME HALLIN E MADH QE KE TE MERRESH ME KETO PLEHERA KU INFEKSIONI ESHTE I THELLE. JU LUTEM SHPEJTOMI REFORMAT. MOS I LEJONI KETO PLEHERA TA NDOTIN ME SHUME VENDIN TONE.

  Reply to this comment
 26. petro January 31, 18:17

  +qeveria duhet te abandanoje emisionin opinion sepse pjesemarja ne te iriton shikuesit
  ose gazetaret duhet te perzgjidhen nga me seriozet

  Reply to this comment
 27. "BALASHI" January 31, 19:00

  Emisioni “Opinion” duhet te bojkotohet, veç te tjerave, sepse ka vjedhur taksapaguesit shqiptar. Ministri nuk duhet te behet pre e ketyre mostrave…

  Reply to this comment
 28. shpatar January 31, 19:23

  Nuk dua ti fuse ne nje kallep por analistat dhe zedhensat jane gojrat e helmuara qe perdorin politikanet e Kupoles .Kam vite qe i kuptoje keta te shitur qe duan te disinformojne realitetin e politikberjes jo vetem me shkrime neper gazeta,deklarata por dhe ne ekranet e Tv .Me habit nje fakte.Gazetat ose Tv duan lajme .Por harrojne qe keto lajme te helmuara shkaterrojne cdo gje ne luften per triumfin e demokracise ne Shqiperi .
  Pa i bere kompliment gazetes Dita ,Tema , Ship si dhe Top Stori i S.Balles konstatoje se jane me real dhe edukative me informacjonin dhe analizat qe i behet gjendjes ne Shqiperi .Ka analiste shume te mire si Nazarko,Minxhozi ,Dervishi,Stefani,Cipa e ndonje tjeter qe kane vullnetin te shpalosin me pasterti ate cka qendron si majtas e Djathtas .
  Ka nje semundje e kopjuar nga vendet Evropjane. Tv i Djathte ,i Majte,i nje politikani ,i nje biznesmeni ne cdo qytet si dhe gazeta te te njejtes forme te varura e te paverura qe sebashku perbejne pushtetin e katert .Ne Evrope keto funksjonojne sipas standarteve qe ata kane.Ka shume pak raste qe ndikojne negativishte.Te jene per intersa personale ku reklamat zene vendin me te rendesishem pas lajmit politike .Tek ne Tv perdoret per interesat e nje grupi te caktuar qe eshte ne pushtet ose ne opozite.Nuk u sherbejne qytetarve sipas bindjeve politike por i nxisin per kundervenje e protesta .Keto ekrane i kane pushtuar politkanet ,analistat ne sherbin te tyre ,zedhensat qe shkembejne replika pa mbarin dhe nuk nxjerrin gje ne drite .Akuzojne njeri tjetrin dhe askush nuk do te pranoje pergjegjsite .Kjo u duk qarte dje ne Top Stori te S.Balles .Opozita akuzoje Policine per paaftesi dhe politizim te saje ndersa perfaqsuesit te Mazhorances kunder akuza per gjendjen e sigurise ne vend te shkaktuar nga qeverisja e shkuar . Pika mbi I nuk u vu .Ngelet qe ne teleshikuesit apo lexuesit te marim vete vendim se cila duhet te qendroje duke bere rolin e kopetentit ose te gjukatsit pa vlere .

  Reply to this comment
 29. Juglindori nga Korça January 31, 19:29

  Gazetaret e mbremshem ishin hijena te verteta dhe Saimiri kishte te bente me pese provokatore e lapashane te frymezuar e nxitur nepermjet SMS-ve nga plehrat e Kombit , Nano , Berisha e te tjere . Sidoqofte , pergjigjet dhe spiegimet e Saimir Tahirit , qe eshte nje njeri puntor e i apasionuar ndaj detyres se re , nuk m’u duken te keqia , po te kemi parasysh disproporcionin 5 me 1 .

  Reply to this comment
 30. gimcja January 31, 19:39

  dava plerash si nano e berisha na can me ner by….n dhe kto palo analiste fytyra te konsumuara e dale bojesh

  Reply to this comment
 31. ARGITA January 31, 19:44

  NUK KUPTOJME QEVERINE SI SHKON NE EMISIONIN E TE KORUTUARVE TE KLANIT ,VETE RAMA THOTE TE FALA SANDRIT. KY SANDRI KA MARE LEKE TE PADREJTA NGA TAKSA PAGUESIT SHQIPTARE ,NIK KUPTOJME DHE KETE QEVERI E KA KORUPTUAR I KORUPTUARI FRANGAJ ,O POPULL O POPULL KUNT TI BESOJME

  Reply to this comment
 32. naim January 31, 20:01

  nuk e kuptoj cfare mund te thot nje pseudoanaliste qe shkon ne nje emision i quajtuar se ai me mire ta emertosh fushteelektorale , e para se nuk jane ekspert te fushes qe diskutojne por si ai qe deklaronte qe nuk e njoh kete fushe por ti e ke gabim,edyta e kani pare ndonje te shkoj i pergatitur se cfare do te diskutoj qe ndoshta do te jet percues i ideve e projekteve me pozitive por ata jane si dehur pa pire,e fund se kane kuptuar producent e ketyre programeve qe nuk ka njeri durim ti degjoj kete spekullant qe te bejne qejfin pguesit e tjera………..

  Reply to this comment
 33. Gramoz January 31, 20:02

  NUK E KUPTOJ MINISTRIN TAHIRI KUR SHKON NE TV KLAN .KY TV SPONCORIZOHET NGA FAZLLICET DHE I SHERBEN FILOSERBEVE KU KA MARE RETH 30 MILION DOLLARE NGA REKLAMAT NGA ISH MINISTRI IMAMI ,NDERSA ANALISTE ARTAN HOXHA,ARTUR ZHEJI DHE ANDI BUSHATI JANE SAHANLEPIRES TE CORBES FAZLLIC..

  Reply to this comment
 34. Fredi January 31, 20:33

  Dy Ish Kryeministra,dhe kater “Kapo Analista”nuk ja dolen dot me ate “Cunak”.
  Sa poshte ka rene Katundi.Qartesohet,se kush na ka drejtuar.

  Reply to this comment
 35. Geri January 31, 21:21

  Dihet publikishte se Artan Hoxha,ka qene bashkpunore i sigurimit te shtetit qe vitin e 3 -i te shkolles se meseme ne qytetin e Durresit.
  Artani eshte vene sherbim per spiunimin e shokeve te tij dhe te mesueseve.
  Ai ishte zgjedhur nga radhet e nxenesave si bp qe sic quhej per mbrojtjen e intelegjence rinise nga ndikimet e huaja kapitaliste rrevizioniste
  ,Artani,nuk ka qene bashkpuntore me detyrim por bashkpuntore me baza vullentare e patriotike i cili ne menyre vullentare ka informuar rregullishte sigurimin e shtetit.
  Artani ka dhene informacione sigurimit te shtetit edhe gjate periudhes ssi studnete.Miratimi i shkolles dhe i bursa Universitare eshte bere me propozim te Deges se Brendeshme,Komitetit te Partise se Durresit. Artani,ka raportuar me pseudonim.

  dore shkrimet e tij kane qene ne dosjen e tij te punes se tij si bashkpuntore deri ne gusht shtator te vitit 1993.
  Nga raportimet shume interesante kane qene informacionet qe Tan Hoxha,ka dhene per lidhjet familjare dhe miqesore te tij.
  Kjo figure ky kameleon,kjo bishe me lekure njeriu,ky njeri ordinere edhe ne moral te dyshimte edhe ne familje.bene analistin sot per te mbrojtur te drejtat dhe lirite e qytetareve dhe me e keqja kerkon llogari per format dhe metodat,per menyre e marrjes dhe grumbullimit te informacionit nga policia sot duke e krahasuar me format dhe metodat qe ka perdorur ai dhe sigurimi i shtetit me rrjetin informativ sekrete.
  Se cila eshte figura e tij dhe moralitetii i ketij njeriu dihet pas 1994 e deri me sot si e ka peredorur politika dhe Sali Bersiha kete bashkpuntore te Sigurimit,Minister,kandidsate per Presidentet etj
  Pse se bashkpuntori i dekospiruar perpiqet qe aktivitetin e tij ta mbroje e jusifikoje perpara publikut nga nje bashkpuntore kriminel tjeter i dekospiruar.Kjo eshte politika sot .Kjo eshte media jone sot keta jane analistet tane sot. Ky eshte turpi dhe shkatterrimi moral shoqerise tone .

  Reply to this comment
 36. OKB-SHBA January 31, 21:29

  Ministri Tahiri duhet te perkrahet dhe te mos shahet dhe dekurajohet, sepse eshte e vetmja drite ne erresiren qe la Sali Berisha me Kulicajt e tij. Gabimi nuk eshte i Saimir Tahirit, por totalisht i Edi Rames qe per t’u treguar liberal pa arsye llogjike, futi ULKUN ne vathen e deleve dhe u ferkoi koken Kulicajve, Ajazeve dhe banditeve te tjere te Saliut ne vend qe menjehere te NDESHKONTE

  vrastaret
  kusaret
  hileqaret

  sic kishin bere pothuaj te gjitha vendet e tjera te rajonit. Ndofta i depresionuar nga deshtimi ne sferen e reformave roze ekonomike, Edi Rama mbase kerkoi te paraqitej me evropian se sa duhej, qe ne gjuhe popullore do te thote me “fanatik se Papa”. Dhe ketu gaboi rende. Prandaj kursesi nuk duhet fajesuar nevriku Saimiri qe po perpiqet me bandeitet e Saliut qe Edvini ne vend t’u vinte prangat i tha: “Bujrum! Te roni vete!” Keto gabime Edvini i ka bere edhe ne te kaluaren, por tani bejne me teper zarar. I pare liksht para elektoratit te vet Edi Rama u perpoq qe gabimet e tij trashanike me policine dhe Kulicajt e saj t’i korigjoje me premtime enveriste per festime madheshtore te 29 nentorit te ZI qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet tona me shprese se fanatiket enveriste do t’i falin RLINDJEN e tij imagjinare qe doli se ishte nje vere ne uje dhe se varferimi ekonomik i shqytareve ka dale qarte se nuk ka te ndalur. Prandaj edhe ministri Saimiri eshte i fundit qe duhet te kritikohet dhe te sulmohet sepse askush ne vendin e tij nuk do te bente me shume me kulcedren perballe qe quhet Sali Berisha. Atehere pse nuk e ndeshkon Edi Rama Sali Berishen sic beri Kroacia fqinje, por ben te paditurin si Jezu Krishti Meshirues? Per kete gje le te tregojme pak histori:

  Kjo qe po perjeton sot Shqypnia ka ndodhur ne vitet 1930 ne SHBA, kur Al Kapone me bomba dhe atentate kishte shtene ne dore Cikagon industriale qe ishte ate kohe 10 here me shume se Tirana. Kaq shume kishte korruptuar pushtetin dhe policine saqe nuk kishte asnje force qe ta ndalonte drejt marrjes krejt te pushtetit politik ne SHBA. Por ja qe amerikanet gjeten forca dhe Presidenti dergoi nje agjent te fshehte me emerin Eliot Nes qe me zgjuarsi ja arriti ta prangoste Kaponen vetem per mospagim tatimesh ne shtet.Agjenti i FBI-se Nes nuk priti si Edi Rama vendimin e Gjykates, por e kercenoi gjykatesin per te nderruar trupin gjykes qe Kaonja kishte korruptuar me pare dhe ja arriti te fitonte me krimin. Ky eshte shembelli me i qarte se kur LIDERAT kane vullnet per te luftuar krimin mund ta arrine ate me cfaredo lloje menyre. Ne historine e SHBA njihet gjithashtu “KERCENIMI I RUZVELTIT” per gjykatesit kushtetues qe beri te mundur miratimin e amendamenteve te nevojshme per perballimin e krizes ekonomike. Ka shume raste te tjera ne Boten Demokratike kur LIDERAT nuk kane vepruar me mjete demokratike ne momentedecizive per Vatanin.

  KU NDODHEN SHQYPTARET?

  Ne nje udhekryq me shume kalime dhe nuk dine se ke rruge te zgjedhin. Pse keshtu? Kjo eshte ceshtja.

  Reply to this comment
  • VF LP February 2, 07:32

   @ OKB-SHBA
   Paske dale nga psikiatria ?
   Kujdes hilaçet sidomos Haloperidolin.
   Sa po kalon koha behesh akoma me shume delirant,.. violinist, propozime per te pase sradivaruiu , perkthyes i gjohes frenge etj

   Reply to this comment
 37. MARKO January 31, 23:19

  Emisioni “OPINION” emision i perdale, me personazhe prostituash me ne krye Artan Spiunin. Gjithsesi na “shton” te vjellat e na liron nga gazrat….

  Reply to this comment
 38. baba nga durrsi February 1, 01:34

  Ka dicka qe duhet pranuar,qe ministri TAHIRI me shume la pershtypjen se kishte shkuar aty me shume si exponent i PS sesa si funksionar apo minister qeverie! I drejte konstatimi qe ishte ne strofkullen e uqerve por nuk duhej te binte ne kurthet e tyre. Ne disa momente humbiste dhe fillin e arsyes ose zgjatej shume deri ne perseritje ose ne propagande dhe kjo nuk krijon kredibilitet apo seriozitet ! Nga ato qe kam pare e degjuar ne evrope jan te pakta rastet qe ministrat e brendshem rrijne cdo dite studiove te TV sic ben ky i yni nje dite tek news 24,tjetren tek top-channel,me pas tek tv-klan etj etj! Kam 19 vjet qe shetis boten dhe ju siguroj qe te pakten ne gjermani,austri,zvicer,itali, nuk ndodh keshtu . Ne vende tjera nuk dij cfar ndodh por jam i mendimit qe posti qe mbulon eshte delikat dhe shume serioz dhe i perjashton lloqet e shumta neper TV dhe habitet kur thote qe del sekreti i hetimit! Po nejte dite nate radiove dhe tv do llapesh se s,ben! Me e arsyeshme do ishte te dergonte nje zedhenes me ide e platforme te qarte e te flase me te nevojshmen! Shifni ILIR METEN, flet por s,thote asgje….

  Reply to this comment
 39. prenge sherri February 1, 05:51

  tani analisteve te tipit zheje dhe hoxha nuk u ka mbetur asgje tjeter vetem tu jaipn grate e tyre sali babes e tos marmallates.

  Reply to this comment
 40. Grava February 1, 06:59

  More e ka thene mire Petro! Pike

  Reply to this comment
 41. sopiqoti February 1, 09:22

  Sa po vete dhe emisioni “OPINION” po degradon.Dhe kjo per faktin qe ne tema te rendesishme shohim po ato fytyra “Analistesh” qe jo vetem nuk tregojne se jane analiste te vertete por partiake te thekur>E cfar pret nga Artan Hoxha qe na eshte bere si burri i nenes duke e pare cdo nate neper tv me ate ironin etij te peshtire. Pa le se kush eshte,nje “fuks” dhe ky fuks na del te na japi ment.Ka plot njerez te mencur qe Fevziu mund ti ftoj ne emisio.Fevziu do bej mire te dali nga ai kafaz dhe te shkoje ne Lazarat te bej nje emision jo me analiste por me lazaratasit.

  Reply to this comment
 42. Labinot Fusha February 1, 09:26

  Te lumte goja “Pelivan”.

  Reply to this comment
 43. Studenti. February 1, 10:00

  Ne teorite mbi subjektet e komunikimit publik thuhet se eshte opinionist ai, qe thote ate qe mendon per ate qe sheh e degjon.Analist eshte ai qe faktet e parashtruara i dimensionon, i shqyrton, duke perdorur gjashte instrumentet e logjikes formale(kohen, vendin, menyren, sasine,shkakun, qellimin) te cilat i krahason dhe argumentet e perdorura per vertetesine e tyre i provon.Pasi i analizon perberesit i sintetizon dhe i parashtron. Analistet tane jane bere zeri i fshehte i partive, “te lidhur aty ku pikon”,disa prej te cileve jane “ngurtesuar” duke u fshehur gjithemone nen te njejtin veladon.

  Reply to this comment
 44. Aliu nga Selenic February 1, 10:17

  Tregohet nje histori me Nastradinin.! (Po jo kete Nastradinin ton qe shkruan ketu pore me Nastradinin origjinal.
  ja si thuhet.:

  Duke ecur Nastradini pa dy vajza qe po mundeshin me njera tjeteren. Nastradini u ndal pak dhe po shikon. pastaj filloi te xhevesh rrobat ne brez e poshte.!
  Njerzit aty po shikoni dhe e pyeten. C`po ben keshtu o Nastradin.?
  Nastradini.-Po heqe rrobat qe te jem gati.
  Po perse Gati Nastradit.?
  Po ja njera nga keto dy vajzat do ta rrezoi per toke shoqen, keshtu qe une thote- Nastardii te jem Gati.?
  Njerzit u habiten.
  Vall edhe Nano me kete ardhje po shikon ndeshjen PD-Ps dhe po behet Gati si Nastradini.?

  Reply to this comment
 45. ODOAKER February 1, 12:28

  Na intereson te shohim debate ne TV ku analistet te vejne ” me shpatulla pas muri ” politikanin cilido qofte, e ai pastaj te tregoje zotesi ti pergjigjet. Por nuk eshte ne detyre ai analist qe behet pale me ministrin e biseda shkon vaj ku i bien fyellit me nje vrime te dy palet. Analisti e gazetari ka detyrim te beje pyetjet me te thekshme e ne pastaj te vleresojme kapacitetin e politikanit e jo te kerkojme qe gazetari te laje e te lyeje Ministrin qe nuk di te pergjigjet.

  Reply to this comment
 46. amaneti February 1, 12:30

  Aman se na vdiqet! Ben i pordh Nano e ju shpejt ne faqe te pare, ço i sms, vuuu ne foto te madhe, ble supervile e na e plas syve ( si shume te tjere, mos harrojme), e ju i shtoni dhe nje foto te bukur…..Tani me thoni nje cike kush i jep hapsire e vemendje ” mumies”?! Ju pra!
  Nano i co sms gjith dynjas, e kujt po i plas? Eshte i shthurur nga goja, ouuuu, sa cudi!!!
  Une Opinionin nuk e shoh! Nuk shoh ne pergjithesi opinionet, deri sa te gjej nje tv te pavarur ( eshte eufemizem ) deri njefare mase, te jemi realiste edhe pse e di qe do pres gjate. Te gjithe marrin mesazhe nga te gjithe, cfare ben ti eshte puna jote. Gazetaret? Jane si gjith te tjeret. Cmimi i fundit Pulitzer ju hoq autorit sepse kishte fallsifikuar foton.
  Ah, per ate tjetrin etj, skam kohe me humb

  Reply to this comment
 47. kameramani February 1, 12:32

  shikoni se q,legena kanqeverisur shqiperine.

  Reply to this comment
 48. nasruddin February 1, 14:12

  NJE DICITURE ME E GODITUR SE AJO E AHMET AOGUT.

  Kush eshte KOMUNISTI dhe kush eshte SPECIALISTI? Besoj se nuk eshte veshtire te dallohet. Mungon vetem fotografia e USTAIT te madh Enver Hoxha qe nga Ferri ne Sharre terrheq dhe konadon FIJET e kukllave te tij ne politike dhe media.

  Reply to this comment
 49. Andi February 1, 14:56

  Neveri!! DEGJENERIM.

  Reply to this comment
 50. fidaho February 1, 15:42

  Pisa burra !
  Legena gazetare !
  Pederasta analista !
  Vemje publike ne bordello opinion !

  Reply to this comment
 51. nick February 1, 15:45

  po ndoqe krimbin,ai tek plehu do te çoje…Nuk e kuptoj pse njerezit ndjekin kete Fevziun dhe kete emision,kopje te shpifur te Bruno Vespes.Fevziu eshte nje sofist i jargavitur gjer ne neveri,pse”lexoni”kete jargavitje kur ka nje det me libra dhe reportazhe,njeqind here me me vlere?Ia vlen nje dokumentar per pinguinet ne Antarktide,tek e fundit meson nje gje te re.Fajin per kete gjendje mizerje e kemi vete,nuk zgjedhim te lexojme nje liber sidokudo,por ndjekim etshem,si ne amok se çfare do thoje Laçkua i celularit,kur s’na ha mortja!Kam gjetur nje vjershe ne internet,per keta te gjithediturit e teatrit te kukullave,pershendes Sokratin:

  Sofistët e 21 janarit

  Shqyejnë egërsirat në bulevardin e Dëshmorëve,
  në studion e Klanit shpjegojnë burrat larushë.
  Këta nxjerrin gjuhën jashtë televizorëve,
  bërtasin dhe mohojnë me sytë e kuq – prush.

  Përjashta ne dalim, të gjithë në bordurë,
  të përbuzim Klanin, sofistët e djallit…
  Është vakt’ i zagarëve me vaj në fytyrë
  që kafshojnë për së dyti në ditën e hallit.

  Shqyejnë egërsirat…Njësoj dhe Klan-orët;
  Sekush bën të vetën me zell e dëshirë.
  Tashmë shtijnë me plumba nga televizorët
  sofistët e djallit, njësoj të pështirë.

  shkurt 2011

  Reply to this comment
 52. lili February 1, 17:23

  Nuk ndryshojne shume keta anali-ste me anal-istet e dites,sicili per Padronin e vêt shane tjetrit sic e deshmon dosja e dites per Zogut.
  Idem si majtas si djathtas,nje mut!

  Reply to this comment
 53. davidi February 1, 18:09

  studio e fevzo idiotit duhet bojkotuar nga te tere, mbrapa eshte e kote te ankohesh sepse s’mund te dalesh i paperlyer kur hyn ne gjiriz, sidomos ne ate te pushtit frangaj e kompani

  Reply to this comment
 54. qerosi February 1, 18:55

  keta e kan hallall tritolin legenat plherat

  Reply to this comment
 55. Kasem Pilafi February 1, 22:52

  1 -Kot e ka Nano qe permend K…..se ate e ka vetem per te bere shurren. Sa burre eshte se sa potence ka e di ajo Xhoja e bukur qe po sharron….se nuk ka kush ti vadite baçen…Kjo ndodh kur e ke burrin si kurve.
  2- Sa per Sali idiotin e Artur Zhejin cfare te themi e ka shitur b…i dyti dhe ja ka blere i pari, se Saliu ne 20 vjet mbajti prane vetes vetes vetem bythlepires dhe debila.
  3- Sa per pseudodhendrrin qeros, ate Malltezin, ai eshte debil fare. Ai nuk e di se tere Shqiperia i thote dhender i Saliut Lul Bashes e nuk e njeh per dhenderr Malltozin qe ben punen e Lolos….me brire.

  Reply to this comment
 56. S.p. February 2, 00:21

  Zoti Artan Hoxha, bashkepuntor i Sigurimit te Shtetit i terhequr mbi baza vullnetare, patriotike e revolucionare, kandidat per “President” qe e zbriten nga makina kur do vinte ne parlament , tamam si ato plerat qe hidhen ne kazanet e rruges.
  Zoti Artur Zhej, mullai i madh i ish “TVt Arberia” dhe TVSH, “specialist i ngjarjeve te 21 janarit”, bythlepires i pushtetarve te shkuar.
  Zoti Henri Cili, fshatari i demokratizuar i PD i cili duhet pare se parate e kujt pastron, se vetem analist e gazetare nuk eshte ky legen.
  Zoti Andi Bushati, nje “tartabiqe” qe kerkon te kafshoje ku te gjeje, vetem per ti dhene rendesi vehtes e per ti futur ndonje lek xhepit se tashme lengu i trurit i eshte thare dhe nuk ka se cfare te percjelle me tek teleshikuesi dhe “qorri” i gazetes “Panorama”, qe nuk i ka mbetur asnje shenje edukate qytetare dhe jo me gazetareske duke kujtur se gazetari mund te pyesi cfare te doje dhe te thote cfare te doje ndaj nje ministri apo politikani.
  Keta jane sazexhinjte e demokracise se Sali Berishes dhe Fatos Nanos.Keta jane si ata minjte e kanaleve te ujrave te zeza, qe hane dhe lepijne cdo gje qe ju del perpara.
  Keta te vetshpallur analiste nga njeri-tjetri, nuk duhen vlersuar e respektuar nga asnje qeveritare, deputet e politikane te mazhorances sepse jane kthyer ne njerezit me te urryer te ekraneve qe i servirin per te plotesuar kohen dhe per te bere pis organizmat e ndryshme shtetrore.
  Nuk e kuptoj sepse duhet te veje Ministri i Brendshem zoti Tahiri dhe te jape llogari para tyre, kur tashme ata njihen mire nga te gjithe se cfare perfaqesojne ne gazetari.

  Reply to this comment
 57. Vlonjat jam une February 2, 08:00

  Ti Rajmond kellira mbylle ate hale dhe mos i mba ne goje nenat Vlonjate, se po te martoje librin e shtepise ku i ke dhe ku si ke

  Reply to this comment
 58. sopiqoti February 2, 09:24

  Kaq poshte u ka rene dinjiteti njerezor Artan Hoxhes,Naim(enri)Cilit dhe Artur Zheit? Mos merni me guximin te dilni ne ekrane Tv se jeni jashte qenies tuaj si analiste por jeni megafone te Saliut e te Fatosit.Nuk e kuptoj si mund te pranoje Artur Zhei cilesimin “lacko” qe i ben Fatos Nano,nje pijanec dhe goje cthurur.

  Reply to this comment
 59. O moj shqypni e mjera shqypni February 2, 09:33

  Populli votoi per rilindjen.
  Rilindjen e Krimit!

  Reply to this comment
 60. Gramoz February 2, 11:10

  TV KLAN DHE ABC NEWS TE DREJTUAR NGA ALEKSANDER FRANGAJ JANE TE SPONCORIZUARE NGA UTBASHET TE FAZLLICIT DHE UTBASHIT BERISHA KU I DHA 30 MILION DOLLARE DOLLARE NGA REKLAMAT NGA ARBEN IMAMI NDERSA ANALISTET ARTAN HOXHA,ARTUR ZHEJI BLENDI FEJZIU JANE VEGLAT E UTBASHEVE DHE FILOGREKEVE SALI BERISHA DHE FATOS NANO,KETA DUHEN TE ZHDUKEN NGA FAQJA E DHEUT SEPSE KERKOJNE DESTABILIZIMIN E KOMBIT SHQIPETAR ,POR ME KEQ ISHTE TEK ZONA E LIRA ME GAZETAR ARIAN CANI KU I BENTE ELEZHE ILIR METES KU MACJA E TIJ SASHA HANTE KARKALECA DHE PESHK KUR POPULLI SHQIPETAR ESHTE NE MJERIM TE PLOTE POR BLOKU ILIR METES KA BERE HATANE NE VJEDHJEN E PASURISE KOMBETARE NE VJEDHJEN E FLORIRIT SHQIPETAR DHE VIDIO META-PRIFTI KU U VRANE 4 SHQIPETARE KU LSI E KA KTHYER NE NDERMARJE E PUNESIMIT..

  Reply to this comment
 61. labia February 2, 16:50

  Me bukur se e ke qendisur more Pelivan sa ska ku te shkoj….Ata jane prostituta ne politik,prostita ne familje,prostitua ne jete…..Akoma metaztazat nuk jane qeruar e bashke me ta edhe keta anliste te ndyre….Per kete duheshin paguar ata te kallepit…

  Reply to this comment
 62. Jozi February 2, 16:55

  Artur Zheji qe je nje cop gomar kete na ika then vet Tosi po me kete thenje qe ke ber i ke ven vulen mos fol me je ber nje cop bebelin

  Reply to this comment
 63. Horri i Bulevardit February 2, 18:23

  Kolege komentues, me kane humbur dy komente, ju lutem, kush ti gjeje, eshte i lutur te mi ktheje, ose mund ti leje tek dera e zotit Thano, ne qofte se ka frike.
  Me nderime

  Horri i Bulevardit

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi February 2, 22:13

   “Horri i b…”? E di une ku perfunduan komentet tuaj? Por mos i kërko? Kishin shume barut dhe morën zjarr! Hajt bëj nja dy te tjere dhe futju c4 me telekomande! Ngushellime pér humbjen! Nderime horr!

   Reply to this comment
 64. qerosi February 2, 19:01

  te dy kurva jan plhera halet e mutit kan goj dhe flasin

  Reply to this comment
 65. ylviu February 2, 19:06

  vazhdo perseri me analzat e tua cinike se e pate se cju ndodhi me 23 qershor

  Reply to this comment
 66. ali February 2, 19:26

  Shikoni keto dy fytyra me siper , keta e shkaterruan Shqiperine per t’u pasuruar veten dhe
  bandat e tyre respektive ! Jane tradhetaret me te medhenj te popullit shqiptar ! Poshte
  binomi Berisha – Nano, Nano -Berisha. !!!!

  Reply to this comment
 67. MARKO February 2, 21:54

  REDAKSI! Besoj se gjithe komentet jane KARTOLINA me e bukur per emsionin “OPINION” te Fejziut. Cojani elektronikisht, ose me poste.

  Reply to this comment
 68. Pëllumb zaimi February 2, 22:07

  Sa shumë komente? E përse? Për shtepine e “pornografisë gazetareske” me pronar saliun! Dilni dhe blini tani videopornot te shtepia diskografike “opinion”? Vëmëndje e tepruar për nje tufë zagarësh të mbaruar!!??

  Reply to this comment
 69. luli February 3, 08:54

  keta analistet ne shqiperi jan plerat me te medha

  Reply to this comment
 70. Artan February 3, 09:39

  Pershendetje te gjithe komentuesve. Dua te shkruaj vetem nje fjali. Nuka ja vlen qe te meremi me keta lloj monstrash televizive. Jane nje llum qe njerezit shplajne syte cdo jave.
  Nuk e di por jane teper te neveritshem.

  Reply to this comment
 71. pellazguZAKINTHO February 3, 12:02

  O SAHAN LEPIRSA[1. HOXHA FUKS.2 ZHEI MALAKAS.I KERKOVI NDJESE KRISI AVGJITIT KRISTO PAPES DUKE ITHEN .DHE UN VORIO EPIRIOT JAM [NDIQ WWWXRISIAVGJI,GR] 3 FEVZO NUK EDI POR KETU NE GR AS EDHE 1 MUAJ S;HANTE BUK VARJA ELEKTRIK BLU 4 ULODHA VARI HEBET KTYNE PLLLLLLLLLLLLEEEEERRRRAAAAVVVEEEEEEE KLAN KOTI ONLY A1REPORT KOMENTUES SUKSESE

  Reply to this comment
 72. Silvia February 3, 14:29

  Opinionistet e mediave shqiptare sherbetore sahanlepires te oligarkise shqiptare ,te atyre qe kane sot tek ne pushtetin ekonomik e politik qe e perdorin vetem per interesat e tyre e jo te polullit e vendit.Ata jane Padronet ose paria dhe ne jemi skllever ose bujkrober qe duhet tu bindeve se perndryshe na heqin KAFSHATEN nga goja!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*