“S’mund të ketë më makinë me dy timonë”, Vasili i jep një mesazh PS-së

May 31, 2017 12:53

“S’mund të ketë më makinë me dy timonë”, Vasili i jep një mesazh PS-së

 

Kreu i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili u është përgjigjur deklaratave të socialistëve se “nuk mund të ketë më makinë me dy timonë”, duke nënkuptuar kështu dhe të ardhmen koalicionin mes dy palëve.

Me anë të një statusi në faqen e tij të Facebook-ut, Vasili theksoi se këto teori i ka dëgjuar në 1994-ën kur mbahej referendumi i PD, ndërsa ka dhënë edhe një mesazh duke thënë se “fundi i makinave me një timon dhe pa frena ka qenë gjithmonë i njëjtë”.

MESAZHI I VASILIT

Tafmaja e makinës me një timon.

Po dëgjoj këtë teorinë e dy timonave. E kam dëgjuar edhe në 1994 kur mbahej referendumi për një timon në një makinë blu.

Fundi i makinave me një timon dhe pa frena ka qenë gjithmonë i njëjtë.

Populli është aty, më i vëmendshëm se në 1994.

 

May 31, 2017 12:53
Komento

11 Komente

 1. Dike Mullai May 31, 12:59

  Te besoj dhe te kuptoj o bir i Jorgji Vasilit !!!

  Reply to this comment
 2. MH May 31, 13:12

  Hiena,kryetar Partie i LSI.

  Reply to this comment
 3. shoferi pa patente May 31, 13:20

  Nuk mund te kerkosh te ngasesh makinen kur nuk ke as patente(vota)dhe as makine(program dhe kauze)

  Reply to this comment
 4. Sorkadhja May 31, 14:00

  Këto krahasime janë pavlerë,sepse makinat të gjitha janë.me një timon. Përjashtim bëjnë vetëm makinat e lkursebve për shofere të rinj
  Mëse e pramomi dhe vetë që jeni shoferë të rinj dhe të paaftë kërkoni dublantë si dikur me sovjetkët e më pas me kinezët
  Po hiqni forë nga këto kalamallëqe dhe merruni me programe partish që vertet të jenë të besueshme për tu raliizuar .Këto batuta i bëni kafeneve .Turp me çfarë niveli paraqiteni
  Sorkadhja

  Reply to this comment
 5. Fat man May 31, 15:17

  Po ne Gjermani makina drejtohet me tre timone o Vasil kokerrjepuri.
  PS fluturon me avion dhe jnuk perdor makine keshtu eshte programi saj, per te kapur kohen e humbur, ti do te ecesh avash qe te vjedhesh gjithe kohen.
  Avioni kerkon pervec pilotit te pare edhe nje ndihmes qe nuk mund te jete me LSI qe licenson jep tesera vetem per hajdute.
  Kushti i LSI per tu anetaresuar eshte te jesh hajdut te kesh bllok ne dore dhe te ndertosh me para droge si ne Sarande nga Escobari i Ballkanit, shiritin e pret Like Floriri.

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic May 31, 17:10

  KA ARDHURE KOHA QE LSI TA MBYLL PROGRAMIN E VET DHE TE SHPERBEHET.!

  LSI qe ne fillim u nis si Levizje e Skraparllijve te Inatosure e cila e motivoi pastaj me siglen e Injtegrimit, tani ka ardhur koha qe ta mbylle siparin e saj si forc politike . Kjo per keto arsye.
  1. Si forc politike e cila ne program kishte integrimin e vendit, duhet te themi se ne kete program nuk punoi vetem LSI pore te gjith forcat politike.
  Keshtu qe me VETNGUN shqiperis ju hapen dyert per tu integruar ne Bashkimin Evropian. Pjesa e mbetur mbulohet nga te gjith forcat e tjera politike keshtu qe LI eshte teper e pa nevojshme te jet me si forc politike.
  ShperberjA E SAJ ESHTE NJE DETYRE IMEDJATE e cila sado qe te vonohet vetem deme te medhe i ben vendit.
  Keshtu sic u mblodh si hibrite sa majtes dhe sa djathtas tani po ne ket rruge edhe duhet te shperbehet, pasi misioni i saj ka mbaruar ndonse me perplasje shume te medha , perplasje keto qe me shum jane interesat personale se ato te integrimi te vendit.
  2. LSI ne ter aktivitetin e vet eshte me teper nje parti hibrite se sa nje parti qe e thirri koha.
  Jo LSI nuk e thirri koha pore LSI i ra ne qafe kohes dhe shqiperise duke u ber barre e panevohshme dhe me shume ka shkatrruar se sa sa ka ndertuar.
  E$dhe sote shofim qe ne strategjin e saj tera problemet shfaqen si nje hipokrizi dhe aspak si nje nevoj e domosdoshme.
  Pranda LSI duhet te shperbehet nje ore e me pare.!
  3. Ne progamin e saj eshte hequr si forec e majte, pore ne realitet asnjehet nuk i eshte permbajtur atije programi. Intersat personale dhe karjerisete kan bere qe lavjerci i LSI te shkoi nga shkojn interesat karjeriste te kupoles se saje se sa interesat e vendit.
  4. Aqe sa hiqet si unifikuese e problemeve ne mes forcave te tjera politike ne fakte eshte munduar te perfitoi nga perplasje dhe me shume ka thelluar kontraditat se sa i ka unifikuar ato.
  Mbi keto baza une them qe LSI ashtu sice lindi jo si nevoi iperative per vendin pore thejshte per iteresa te ngushta karjeriste tanime duhet ta mbylle ket kapitur dhe te shperbehet ashtu sice edhe u ngrite.!

  Reply to this comment
  • NETI VJOSA May 31, 18:37

   I nderuar @Ali,
   Te pershendes,
   Nje koment b r i l a n t !…
   @Ali, ti je nder te paktet komentues qe flet me kembe ne toke, e me koken mbi shpatulla, perhere me argumenta!
   Edhe argumentat qe perdor ketu jane me se te drejta!
   LSI eshte nje hibrid i panevojshem, nje parti familjare!
   Interesat e elektoratit perfaqsohen me se miri nga Partite e medha , por dhe nga parti te vecanta!
   Megjithate, ne dore e kane shqiptaret me Voten e tyre!
   LSI me shume ka bere vota me matrapazlleqe!
   Pershendetje Aliu yne i mrekullueshem, i Blogut te DITA-s!
   Te kam ndjekur me vemendje qe tek Shekulli, kur kete gazete e beri Thano Kryeredaktori nje gazete te denje, por e shkaterroi Koco Matrapazi!…

   Reply to this comment
 7. labi May 31, 17:35

  Petrit “Stoli”, se keshtu e ke mbiemrin e vertete dhe jo Vasili, ne stol do mbetesh prap. Iu turret PS per te rrjepur pushtet e nuk keni bere asnje lek pune ne 4 vite pervec se keni vjedhur e keni ardhur verdalle neper qeveri. Min tuaj te transporteve nuk kane shktruar asnje cm rruge, ata te drejteise anje lek pune, ai i mjedisit ha fara e jep leje sipas qefit, ndersa neper institucioen varesie keni vetem kamikaze qe dine te vjedhin ne emer te partise me emrin e Lir Metes ne goje por per zor se mund te bejne ndonje lek pune. Tani lere kete punen e makines se nuk merr vesh ti nga ajo pune, po na thuaj ku e gjete ti dhe LSI pronen ne Jale qe ndertoni dhe financoni nje kamping qe cdo vere pret e percjell me mijera fakire te rinj qe i genjeni me nje eskursion dhe cmendni te gjithe pushuesit e jalit naten duke mbajtur peshqir te lagur ne koke nga zhurma Juaj. Kush Ju a dha ate prone ne jale? Kush e paguan qerane e asaj toke 10 mi metra katror? ne emer te kujt eshte biznesi te LSI apo tendin, apo te ndonje koke turku. tjetter. Fol o Petrit Stoli e mos na trego perrala me makine me dhjete timone. Keto tregoji popullit ne fushate. Bemat me prona neper shqiperi, abuzime me pushtetin dhe sjellien prej feudalesh ne cdo cep te shqiperise. I thauj Likes ti marre ata 5000 kalamanj qe sjell cdo vere e qelb jalin me parate e nuk e se kujt me autobuza OSUMI travel dhe ti coje tek sarajet e tij ne Lalz apo ne Skrapar.

  Reply to this comment
 8. Koci May 31, 23:45

  Cilja mor Cilja,
  Anon nga shkon bilja.

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic June 1, 01:05

  Ju faleminderit Nati Vjosa per vemendje qe u kushton komenteve te mia.
  Une vertet jam bashkudhtar me juve si tek Gazeta shqkulli kure ishte Thana e tani tek Dita po me Thanen ndersa shekullin e mpreferoi shum rrall pasi Kokethima e prishi Gazeten pore dhe shqiperise i dha mbrapshte qe kure e largoi Thanen dhe artikullin e pare redaksional qe beri si kryeredaktor i saje me ngulim kerkoi bashkim me Ilir Meten. Nje bumerag i madhe per Partin Socialiste , qe e mbajti ne preher kater vjet duke rrezikuar shpeshe here prej saje.
  Duke e pare rrezikshmerin e saje ku edhe ti mjafte mire ke argumentuar them qe kete redhe ajo do te dale jashte loje pasi hipokrizia e saj nuk munde te shkoj gjat.
  Ndaj dhe shqiptarve duhet tu argumentojme qe ata ti largohen kesaj se keqe qe me sofistiken e saj punon vetem per rrethin e vget familjare.
  Te falenderoi Neti dhe ndjehem mjafte mire qe jam bashkmudhtar me juve dhe nje pjesa mjafte vitale te kesaj Gazete te nderuar. Ju faleminderit.!

  Reply to this comment
 10. enverdjali June 1, 11:19

  Po nuk eshte ne doren tate o Tito !!! E ka ne dore faktori i huaj akoma se mesove !!!??? Do e besh shurren kur te thona ata Tito.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*