Sondazhet brenda PS-së nxjerrin Veliajn, të preferuarin për Tiranën

April 6, 2015 08:29

Sondazhet brenda PS-së nxjerrin Veliajn, të preferuarin për Tiranën

Ministri i Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj, duket afër kandidimit për Bashkinë e Tiranës.

Të paktën kështu rezulton nga sondazhet e kryera së fundmi brenda PS-së.

Në pyetjen se kë preferojnë për Bashkinë e Tiranës si kandidat, mes Erion Veliajt dhe Blendi Klosit raportohet se ka qenë Veliaj, ai që ka dalë fitues.

Megjithatë, vendimin përfundimtar pritet ta marrë Rama, i cili brenda kësaj jave do të shpallë kandidatët zyrtarë.

April 6, 2015 08:29
Komento

39 Komente

 1. TROJA April 6, 08:47

  Kete llapaqen do votoje Tirana?
  Tirana do votoje Gjergj Bojaxhiun.

  Reply to this comment
  • fatosi April 6, 09:43

   veliaj eshte kandidature serioze, nje nga ministrat me reformatore te kesaj qeverie

   Reply to this comment
  • beni April 6, 09:45

   zgjedhja me e mire per tiranen, sepse veliaj ka ditur te jene menaxhues i mire dhe novator ne gjerat qe ben. shikoni se si e solli nje ministri te mbaruar ne qender te vemendjes publike me reformat qe beri…dhe e gjitha kjo per 1 vit e gjysem

   Reply to this comment
 2. TEA April 6, 08:53

  kur dhe ku na qenka bere ky sondazh, mos eshte bere te ministria e punes????!!!!!!
  se vetem ata mund te votojne pe Erjon Veline per ta hequr qafe, ai eshte vec nje kalli bosh qe mban koken perpjete………………..ku shkuan sondazhet qe nxjerrin Pandeli Majkon ne krye????????????

  Reply to this comment
 3. tani April 6, 09:01

  Sondazhet nxjerrin vetem Pandeli Majkon ne krye. Por Rama nuk i duron dot socialistet e ndershem, por do keta femijet dhe femrat qe i komandon si zara me nji sms. Veliaj kur garoi me g99 nuk morri as nji perqind te votave me gjithe mbeshtetjen e madhe qe i dha Rama. Rama po e shkaterron partine socialiste, dhe duhet te largohet nje ore e me pare. Boll me kete politikan qe ben si socialist por nuk duron dot asnje socialist. Rama po e mbush partine me njerez pa asnje kontribut ne partine socialiste. Kurse ata qe kane kontribuar po hidhen rrugeve edhe pse qytetaret i preferojne sic duan Pandi Majkon. Une nuk i votoj me zarat e Edi Rames. Ka marre fund koha qe prej frikes nga Sali Berisha te votojme keta budallenje qe vendos Edi Rama.

  Reply to this comment
 4. "Horri i Bulevardit" April 6, 09:16

  Do ti sugjeroja Edi Rames dhe Ilir Metes, te ulen ne nje tryeze me zotin Gjergj Bojaxhiu, te bien dakort per planet qe PS ka ne vizionin e vet per Tiranen, projekte qe i do cdo qytetar, projekte qe i do edhe zoti Bojaxhiu.
  Mbeshtetja nga ana e maxhorances, ndaj nje kandidati te pavarur, qe ka treguar qe nuk shitet, qe nuk shantazhohet, do ti jape mazhorances,nje fitore ne syte e shqiptareve dhe ne ate nderkombetare.
  Mendojeni njehere kete propozim, zoternj te mazhorances, se vlerat e mira, nuk duhet ti hedhim poshte, vetem pse zoti Bojaxhi, ishte ne krahun e kundert.

  Reply to this comment
  • ali April 6, 09:43

   Te lumte “Horri i Bulevardit” me pelqen idea jote.
   Gjergji eshte nje kandidat qe do te mbeshtetet nga votuesit e dyja kraheve te politikes, por ai do te kete rezultat pozitiv vetem nese ka mbeshtje nga Partite e medha !

   Reply to this comment
  • Koco April 6, 10:15

   Mendim e sugjerim shume konstruktiv , kandidat gjithe perfshites , ky kryefjala eshte aftesia , integriteti , atdhe dashuria . Ky mbase do jete kandidati qe i duhet me shume gjithe Tiranes dhe Shqiperise , jo militante dhe ekstremiste te cilet krijojne alergji , sikurese bije fjale per te perfolurin e P D Ristanin renqethese , ne se ndryshe mendoj se zoti Majko eshte njeri i devotshem , i cili gezon edhe popullaritet dhe mbeshtetje edhe nderkombetare , Ketu nuk ka vend per pazare midis zotit Rama me Meten ? i cili per hir te se vertetes eshte njeri me precedente dhe as nuk mund te barazohet me integritetin dhe vyrtytet e zotit Majko i cili i duhet me shume se kush ketij vendi me kete politike te konfliktuar . Ndryshe perse te mos zgjidhej nje Intelektual nga shoqeria civile apo nga bota akademike dhe konkretisht zoti Paskal Milo a dikush tjeter . Veliaj te vazhdoje atje ku eshte , ka kohe edhe per me pas ta mbylle kete mandat .

   Reply to this comment
 5. Socialisti April 6, 09:20

  Erjon Veliaj nuk hyn tek te preferuarit e mi,nuk do I jepje kurre voten,eshte shume fals dhe I merzitshem.

  Reply to this comment
 6. Landi April 6, 09:23

  Amoma me kto modele as mish e.as peshk, nuk done besoja kurr qe ky kallam qe s’di asgje e svlen asgje vec faktit qe e mbeshtet Rama te jet alternativa per nje Tiran ndryshe kur dihet fare mire qe ai esht njesoj si Basha qe vetem buzqesh dhe sja ka haberin per asgje. Thon qe ka porosit edhe posterat SKANDAL, Nga njera ane me mire qe te pakten ate dite te ikim jasht Tirane e mos ta ndyjm doren

  Reply to this comment
 7. ali April 6, 09:34

  Me vjen keq qe forca politike me moderne ne vend, te na dale me nje varferi te tille kandidaturash ! Duhen me shume kandidate mundesisht edhe nga shoqeria civile ! Sa per sondazhin eshte e qarte qe ne mendjen e kryeministrit eshte Erion Veliaj, nese deshton ne zgjedhje sigurisht do te jete edhe deshtim i madh i kryeministrit ! E rendesishme eshte qe kushdo kandidat qe te fitoje te bashkpunoje ngushte me qeverine per kryeqytetin ! Nje marrdhenie e tille bipolare si ne politike PS-SHQUP ashtu edhe midis bashkise e qeverise nuk na duhet fare !

  Reply to this comment
 8. DREJTESIA April 6, 09:34

  Figura e Pandeli Majkos eshte shume me lart se ajo e Erjon Veliaj. Pandeli Majko ne keto 25 vjet muk eshte lakuar kurre per korrupsion apo afera te pista,prandaj eshte nje figure konkuruese.

  Reply to this comment
 9. metlaj April 6, 09:34

  ASGJE NUK SHKATEROHET ME NJE TE GODITUR KESHTU QE SOCIALISTET E VERTET DUHET TELUFTOJNE TE PASTROJNE PARTINE NGA QIBANET E RAMES TE CILET PO LUFTOJNETA SHKATEROJNE PS DUKE ZGJEDHUR NJEREZ NEPER KOMUNA QE PRISHIN VLERAT E VERTEA TE PS TANI KRAHASOJME DY FIGURAT ZOTI MAJKO ESHTE NGA TE PARET E LEVIZJES PER DEMOKRACI DHE E PERCAKTOJ KONTRIBUTIN E TIJ VETEM NE PS KURSE VOGELUSHI ERION U FUTE TANI DUKE TRADHETUARE IDEALET E TIJ SI OKRYETARE I MJAFTIT QE NE TE VERTET ISHTE NJE I BETUAR PER REZIMIN E QEVERISE NANO QE E KA MARRE SHTETI NE DITET ME TE VESHTIRA ZOTI MAJKO KA DREJTUARE NE DITE TE VESHTIRA DHE SI KRYEMINISTER KA DITUR TE DREJTOJ ME REZULTATE dhe shqiperia ka qene me e qete se ruan ekulibret edjathte me te majten dhe perkrahje te faktorit te jashtem kurse VELIJA me diploma te pa vertetuara plotesisht si dhe me nje karakter te servilit dhe te koruptuar si ne rastin e akandeve per krijmin e ambjenteve festive per ardhjen e papes shpenzimet prej sheiku per martese me justifikime qesharake isigurte se dhe shume simpatizante te PS nuk do ta votojne se shqiptare kane nje shprehje O BALO TE HENGERT TENJA SE E KE TE KEQN BRENDA

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" April 6, 09:47

   O djalka i fatos nanos, mos u merzit se kendej nga krahu i Rames, ju vune ferren, shekoni andje nga krahi i salliut, se jeni te mirpritur, e ka mik ideali tosin tuaj.
   Rames i hani mune, ju fatosat e tosit.

   Reply to this comment
 10. Gripostad April 6, 09:37

  Totalisht dakort me ty Socialist. Larg Erjon Velise dhe shpurres qe e perkrah. Nese doni Kryetar Bashkie te vellane e tij, votojeni, ne te kundert jepjani Gjergj Bojaxhiut.

  Reply to this comment
 11. I drejti April 6, 09:55

  haha jane sulur te punesuarit e erjonit te bejne propagande ne internet. haha por kane guxim te forte kur thojne qe veliaj me i mire se majko. Kete te fundit e votojn dhe te pd. Jepi veliaj hajduti beje propagande beje, se lesht e currit do marresh me 23 qershor. Une jam socialist por per pd nuk votoj kurre se jane mashtruese, 4 vjete e shkatruan tiranen. me mire pa votim ose bojaxhiun nqs ka propagram serioz.

  Reply to this comment
 12. Landi April 6, 10:14

  Ha ha ha ha….figura me e kuotuar ne PS se aty jemi e skemi kuptu gje, ne cilen PS? ate te G99 apo ate te Mjaftit, ju te gazetave lerini kto budalliqe se kuotimet duken edhe on line dhe i kemi pare se si kann qene. Po ishte per parti vetem Majko po ishte per tekniciene eshte Albana Dhimitrin, te tjerret jane thjesht zara

  Reply to this comment
 13. ela April 6, 10:16

  Veliaj njeshi fare. Po doni Tiranen qyetet serish duhet te votoni Veliaj.

  Reply to this comment
 14. anonim April 6, 10:32

  me Veliajn, kalliun bosh do ta lini Tiranen. Iku koha e ketyre qe vetem dalin ne televizor dhe nuk ia thone per pune fare. E pate 4 vjet kalliun bosh ne Tirane, Bashen, njelloj jane

  Reply to this comment
  • LORA April 6, 11:51

   Ndaj te njejtin mendim me ju,anonim.
   Keqardhje nese E.Veliaj kandidohet nga e Majta per Bashkine e Tiranes.

   Reply to this comment
 15. rilindasi April 6, 11:18

  si luli si veliaj, te dy jane te rinj ,kane mbaruar mastera ne hollande ,jane te paafte dhe te tredhur poltikisht.

  Reply to this comment
 16. Kris 1 April 6, 11:50

  Bravo Ramstek,
  Veliaj mund ta ndryshoje Tiranen.E ka mamane te pasur!

  Reply to this comment
 17. Viktor April 6, 12:03

  Po te kisha perballe Majkos kandidatin e pavarur Bojaxhiu do te mendohesha per ke te votoja,por perballe Veliajt do te votoja pa dyshim Bojaxhiun.Ndersa per cdo kandidat te forcave te tjera nuk do merrja mundimin ti krahesoja me Bojaxhiun.

  Reply to this comment
 18. Bocari April 6, 12:49

  Te nderuar komentues, nuk ju kuptoj se si mund te diskutoni akoma per pinjollet politikane. Ata neqoftese nuk jane veprimtare ne krimin kundra Shqiperise, jane zara ne duart e ketyre veprimtareve. Nqs. do kishin dhe 1% burreri do ishin larguar nga politika dhe do kishin mbajtur qendrim ndaj realitetit. Mos u ankoni per politikanet qe i zgjidhni vet me naivitet dhe driteshkurtesi.

  Populli ka per detyre ne keto zgjedhje te votoje per asnje kandidat qe ka lidhje me politiken dhe qe nuk ka bere deklarimin e pasurise. Vetem keshtu ka nje lloje shprese qe te shpetojme nga kthetrat e politikes korrupte.

  Reply to this comment
 19. ela April 6, 12:56

  Veliaj per Tiranen = Mandati I KATERT I Rames si kryebashkiak.
  Veliaj nuk eshte gje tjeter vetem se nje i nenshtruar i RAMES.
  Tirana do mbaj mend si turpin e ketij qyteti dy kryetaret Basha e Rama.
  Basha i hengri edhe edhe pak gjelberim qe i kishte lene Rama Tiranes. Me lejet tek Liqeni dhe shkaterrimin e lulishtes ngjitur me SHQUP-in firmosi fundin e karrieres se tij deshtake politike.
  Rama e trajtoi Tiranen si cifligun e Kristaqit. I la trashegimi disa kulla te shemtuara shumekateshe dhe nje infrastukture skandaloze.
  Tiranes i duhet nje intelektual dhe administrator i pavaruar nga oligarket e politikes Rama & Meta & Berisha.
  Votat tona per Gjergji Bojaxhoi!!!!!!

  Reply to this comment
 20. Aleko Gjoka April 6, 13:06

  Sondazhi brenda partise nuk eshte me i forte se sohdazhi qe jepet jashte partise nepermjet gjithe formave,dhe qe duket se me favorit dhe me i pershtatshem eshte Pandeli Majko,lejini ato sondazhe brenda partise se jane te implikuara midis tyre,do votojne qytetaret qe kane simpati dhe mbeshtetjen per Majkon dhe nuk do te votojne simpatizantet e atyre qe jane brenda partise e qe jane shume,shume ,shume here me shume se sondazhet e aryre brenda partise…!!?? Atehere le te vendos Partia dhe ndeshkimi do jete per partine,por populli e shumica e votuesve do ta pesojne e do ta ndjejne vendimin jo te drejte te partise…….!!!???

  Reply to this comment
 21. ada April 6, 13:06

  I bej thirrje Rames te vendose per kandidat per kryetar bashkie TAK MUHEDININ, alias Taku tarallaku i PDIU-se.
  Ai eshte tirons safi, çun artist.
  Me kete kandidature do firmoste turpin e politikes se tij te “Ripjelljes se qelbesirave” te politikes shqiptare.
  Nqs Taku nuk do pranonte, atehere thirrja kalon per BAMIR TOPIN, alias Bamka “horr i bulevardit”. Ai eshte safi katunar tirone.

  Reply to this comment
 22. meri April 6, 13:22

  Veliaj, ky ish-Mjaftist me duar te gjata, do ishte deshtim i plote i te majtes dhe Rilindjes se Rama ekzibicionistit.
  Tirana nuk ka nevoje per njerez bosh, njerez qe pozojne perpara kamerave e aparateve fotografike dhe nuk e kane idene cdo te thote pune.
  Tirana ka nevoje per njerez realisht te shkolluar, e jo pseudo studente qe ne nje vit qendrimi ne Amerike kane mbaruar universitetin e masterin bashke???!!!

  Reply to this comment
 23. I.Troplini April 6, 13:23

  Sondazhet brenda PS?

  Diku pata lexuar nje rrjesht, qe me la mbresa. Mos beso asnje sondazh qe nuk e ke manipuluar vete.
  Erioni eshte djale i urte, djale simpatik. Edhe kur ia shan gruan Edi, ne syte e gjysmes se Tiranes,,,,ai nuk ndihet. “Kandidate” te tille, i nevojiten bajraktarit. A i nevojiten Tiranes dhe tiranasve, tipa te tille,,,,,,,kujt i plasi menderja?

  Reply to this comment
 24. fantazma Bismark April 6, 13:35

  JA KE VOTOJ UNE SIPAS RADHES:
  -Te paren gruan e Majkos qe 25 vjet ka sakrifikuar per te shoqin te drejtonte ‘monarkine’ zogun dhe florine e te ndiste qirinj per kishen e xhamine.
  -Te dyten Moniken qe 25 vjet tere pasurine e harxhoj per like florine e Shqiperine.
  -Te treten Xhoanen qe sakrifikoi tere rinine ti ngrohte k…Nano Bixhosxhine.
  -Te katerten Lirine qe me ‘fondacionet’ e Rezart Taçlline i solli vendit roberine.
  -Te pesten Odeta Nishanlline qe ketij vendi i sollen roberine
  -TE FUNDIT TERE IDJOTAT KOMENTUES E ALABAKERINE QE MENDOJNE ME SHUME PER KETA KRRIMINELE E JO PER FAMILJEN E SHQIPERINE!

  Reply to this comment
 25. fshatari. pafshat April 6, 13:43

  Veliaj eshte fiks fare per Tiranen. Blendi eshte pak flegmatik, ndonese eshte me i paster si karakter.
  Nen kujdesin e RAMES, veliaj do te mund ti jape, me vrullin e vet rionor, vendin e duhur Bashkise se munguar prej 4 vitesh per qytetaret kryeqytetas, si dhe mund te behet modeli i punes per bashkite e tjera – te qeverisura deri tani nga “feudalet” socialiste. Pa llogaritur ato … e PD. Them fudale sepse: jane te shendoshe, me barkun te goja, qeflinj te neveritshem edhe per femren me te menjanuar, dembele klasik, qylaxhinj, intrigante, pozante te shtirur, mitmarres, tarafxhinj dhe me e keqja – injorante shembullore.
  Quick: thoni emrin e nje kryebashkiaku qe e keni pare me liber ne dore, OSE, te pakten, duke kaluar afer godines se bibliotekes se qytetit!?.

  Reply to this comment
  • Landi April 6, 13:58

   nga gjuha dukesh qe merresh me projekte per rinine (fshatare) , sidoqofte nese PS nuk ju pelqen pse nuk ndejtet nen siglen G99 dhe ta kishit ndritur me idet tuaja brlilanbte dhe rinore kte vend barkaliqesh. Si mund ti thoni puntor nje njeriu qe ska bo asnje pun ne jeten e tij te thekur prej militanti dallaverexhi per kauza totalisht mediatike dhe ne asnje rast produktive, si ka mundesi qe kte te paarsimuar ta quani manaxher kur ska asnje lloj profili manaxherial apo teknokrat, ai eshte thjesht nje njeri si cdo kush tjeter qe kur perzgjidhet mundohet te bej sikur ben dicka por qe ne realitet ai eshte thjesht nje femij i perkedhelur me endra te bukura aq sa edhe dasmen e beri ne keshtjell mbasi kishte pare nje ender me princ

   Reply to this comment
 26. Sondazhi i Rames April 6, 14:13

  Per mua vetem nje dhe vetem nje kandidat duhet te nxjerre PS per Tiranen

  PANDELI MAJKO

  Me nje karriere te shkelqyer, patriot, me integritet e personalitet, figure e paster dhe shume i dashur nga populli shqiptar ne te dyanet e kufirit.

  Reply to this comment
 27. Socialist i lodhur po jo i cmendur April 6, 14:49

  Jam vetem per Majkon, Rama ta provoje nje here me Veline, dhe ka per ta pare se ku do jete te nesermen e zgjedhjeve……..

  Reply to this comment
 28. Edi April 6, 15:49

  Mos këtë gomarin se do ta humbni Tiranën.

  Reply to this comment
 29. M A R K O April 6, 16:05

  Mire do te ishte Nard Noka, fjale pak, kandar,vizionar…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim