Sondazhet fundosin Trump-in

November 27, 2018 08:56

Sondazhet fundosin Trump-in

Gjashtë në dhjetë amerikan nuk aprovojnë punën që Donald Trump bën si president, sipas sondazhit të fundit të Gallupit.

Ka një vit që kur popullariteti negativ i Trumpit nuk ka kapur 60%. 

Gallup bën matje të përjavshme të popullaritet të presidentëve.

Në të kaluarën, Obama për shembull e ka pasur rreth 45% “approval rating” mesatare dhe kur nuk ka shkuar poshtë 40%, siç ka ndodhur me Trump. 

Javën e kaluar 45% e amerikanëve aprovonin politikat e Trump kurse këtë javë ai ka rënë për 4 pikë.

l.h/ dita

November 27, 2018 08:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim