Sondazhi/ Popullariteti i Trump bie në nivelin më të ulët

August 31, 2018 23:02

Sondazhi/ Popullariteti i Trump bie në nivelin më të ulët

 

Gati dy muaj larg zgjedhjeve të mesmandatit, Donald Trump ka rënë në nivelin më të ulët të pëlqimit gjatë presidencës së tij, me rreth 60% të personave që nuk janë dakord me performancën e tij si president.

Vetëm 36% e personave të pyetur mbështetin manjatin, sipas një sondazhi të zhvilluar nga ABC dhe “Washington Post” dhe të publikuar sot.

Megjithatë ky sondazh është realizuar mes datave 26 dhe 29 gushtit, një javë pas dënimit të Paul Manafort, ish-shefi i fushatës elektorale të Trump-it dhe të Michael Cohen, ish-avokati i tij personal.

Në fund, 49% e të anketuarve mendon se Kongresi duhet të fillojë procedurën e shkarkimit të Trump, ndërsa 46% janë kundër.

a.s/dita

August 31, 2018 23:02
Komento

1 Koment

  1. Amerikani September 1, 13:39

    Pa dyshim qe keshtu do ndodhte! Nuk ka si ndodh ndryshe.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*