Soreca takon Hahn: Shqipëria duhet të përqendrohet tek reformat

September 5, 2019 08:18

Soreca takon Hahn: Shqipëria duhet të përqendrohet tek reformat

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me komisionerin Johannes Hahn.

Takimin e ka njoftuar vetë ambasadori në një postim në Twitter, ndërsa shprehet se e ka informuar komisionerin mbi zhvillimet e fundit politike në Shqipëri.

Soreca shton më tej se në funksion të vendimit të tetorit për çështjen e negociatave Shqipëria duhet të vazhdojë të përqëndrohet tek reformat.

“Kënaqësi të informoja Komisionerin @JHahnEU për zhvillimet më të fundit të situatës politike në #Albania. Në funksion të vendimit të tetorit @EUClaimil për hapjen e negociatave, është thelbësore që të vazhdojë të përqendrohet në ofrimin e procesit të reformës.#EUforAlbania.”

j.l./ dita

September 5, 2019 08:18
Komento

1 Koment

  1. Claus September 5, 09:41

    Cfare komisioneri???
    Ai ka marre rruget.
    Le ti fuse stomakut ndonje Schnitzel ne ndonje Hütte te Austrise dhe te kujtoje ditet e bardha me cubat e korruptuar te Ballkanit

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim