Soreca: Zbatimi i reformës, përmes magjistratëve të rinj

April 25, 2019 11:52

Soreca: Zbatimi i reformës, përmes magjistratëve të rinj

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka komentuar konkursin për pranime në Shkollën e Magjistraturës.

Në një postim në rrjetet sociale, Soreca shkruan se zbatimi i reformës në drejtësi kalon përmes përzgjedhjes së magjistratëve të rinj dhe të motivuar.

“249 kandidatë për 75 poste për gjyqtarë / prokurorë / këshilltarë morën pjesë dje në fazën e parë të përzgjedhjes për pranimin në vitin akademik 2019-2020 të Shkollës së Magjistraturës.

Zbatimi i reformës në drejtësi kalon edhe përmes zgjedhjes së magjistratëve të rinj të motivuar”, shkruan Soreca.

 

b.b/dita

April 25, 2019 11:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim