Sot i jepet lamtumira e fundit veprimtarit Adem Demaçi

July 28, 2018 08:01

Sot i jepet lamtumira e fundit veprimtarit Adem Demaçi

Këshilli Organizativ i ceremonisë së varrimit të veprimtarit Adem Demaçi, ka njoftuar se ceremonia do të mbahet sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, duke filluar nga ora 08:30.

Pas përfundimit të ceremonisë komemorative, kortezhi së bashku me qytetarët do të niset drejt varrezave të Velanisë, nga ora 11:00, kurse varrimi bëhet në ora 12:00 – raporton portali kosovar Telegrafi.

Ceremonia parashikon nderimet më të larta shtetërore.

Përveç krerëve shtetërore dhe institucionalë të Kosovës, pritet të marrin pjesë edhe politikanë nga Shqipëria.

Demaçi ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare,  të enjten, më 26 korrik, në shtëpinë e tij në Prishtinë.

n.s. / dita

 

July 28, 2018 08:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim