Nata e parë e Eurovizionit, Jonida Maliqi performon e 14-ta në natën e dytë

May 14, 2019 17:55

Nata e parë e Eurovizionit, Jonida Maliqi performon e 14-ta në natën e dytë

Sonte në mbrëmje do të jetë nata e parë e festivalit ‘Eurovizion Song Contest 2019’ që organizohet në Tel Aviv të Izraelit.

Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të performojë e 14-ta në natën e dytë të festivalit.

‘Ktheju Tokës’ është kënga e Jonidës që flet për të gjithë ata që janë larguar nga atdheu i tyre.

Ky festival do të zhvillohet në tre netë, ndërsa zbulohet se në natën e parë të festivalit do të konkurojnë 17 shtete: Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Slovenia, Republika Çeke, Hungaria, Bjellorusia, Serbia, Belgjika, Gjeorgjia, Austria, Islanda, Estonia, Portugalia, Greqia dhe San Marino.

v.l/ Dita

May 14, 2019 17:55
Komento

2 Komente

  1. Armandi May 15, 08:03

    Suksese !

    Reply to this comment
  2. cubeli May 15, 11:09

    Te dhjefsha fustanin me mut.Edhe prisni te fitoj cmim kjo pacavure, qe ne vend te fokusohet te talenti muzikor, shkon e ben reklame per gay and lesbian.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*