Sot seanca e fundit e Kuvendit, ligji i Magjistraturës ende pa konsensus

July 23, 2018 09:36

Sot seanca e fundit e Kuvendit, ligji i Magjistraturës ende pa konsensus

Seanca e fundit e Kuvendit për këtë sesion pritet të zhvillohet sot, ndërsa në rendin e ditës është parashikuar edhe votimi i projektligjit për statusin e prokurorëve dhe gjyqtarëve, që njihet ndryshe si ligji i magjistratëve.

Ky projektligj mjaft i diskutuar është shtyrë në seancën e kaluar, pasi ka hasur kontestim nga opozita.

Që të miratohet, kërkohen 84 vota dhe për këtë arsye mazhoranca i ka bërë thirrje LSI-së që ta votojnë së bashku. Por kjo e fundit deri më tani ka deklaruar mos dakordësi për propozimin e socialistëve.

Opozita konteston edhe dy projektligje të tjera, sikurse është ai për ndryshimet në Kodin Rrugor dhe Ajror.

s.a/dita

July 23, 2018 09:36
Komento

1 Koment

  1. Kris 1 July 23, 11:28

    Do pushojne baballaret me vajzat e kombit neper azi.Pas pushimeve seksi do na cojne ne europe

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*