Sot seanca për ish-ministrin Tahiri, mund të kërkojë gjykim të shkurtuar

March 26, 2019 09:07

Sot seanca për ish-ministrin Tahiri, mund të kërkojë gjykim të shkurtuar

Gjykata e Krimeve të Rënda do të zhvillojë sot seancë paraprake për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Pesë ditë më parë seanca u shty për shkak se organi i akuzës nuk kishte njoftuar të pandehurit e tjerë.

Avokati i Tahirit, Maksim Haxhia ka deklaruar se nëse vazhdon shtyrja e seancave do të detyrohet të kërkojë gjykim të shkurtuar.

Më 28 shkurt, Prokuroria për krime të Rënda mbylli hetimet dhe çoi dosjen e Sajmir Tahirit në gjykatë.

Vetë Tahiri kërkon pushimin e çështjes.

Ish-ministri është hetuar për dy akuza, trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim, në formë të posaçme të grupit të strukturuar kriminal, si dhe korrupsionin pasiv të funksionarëve të lartë shtetëror.

Në lidhje me akuzën e parë, Prokuroria ngre dyshimet se Tahiri ka qenë në dijeni të veprimtarisë kriminale të Moisi Habilajt dhe të gjithë anëtarëve të tjerë të kësaj bande dhe ka siguruar paprekshmërinë e veprimtarisë kriminale të tyre.

o.j/dita

March 26, 2019 09:07
Komento

9 Komente

 1. 56 rroga shtesë dhe 1.000.000 rroçka mangut... March 26, 10:13

  Kush do te vere bast me….lesh te krehur parlamentar… se pas shkeljes se afateve ligjore nga… komisioni i varur i moskualifikimit (KVM), ish-krahu i djathte i kryemisrit do dale jo vetem i palagur fare-fare, por mund te marre dhe ndonje dem(?)shperblim aq te majmur, sa qe mund t’i barazosh kollaj me nje milion shuplakarroga pensionistesh?

  Reply to this comment
 2. shqiptari March 26, 10:21

  nuk e gjen gje saje se i ka vidjot gati per ramen meten dhe barishen se lulin se pjerdh njeri do gjum saje qorri do dali i paster si rakia ball kazani puk e par te na rroi partia

  Reply to this comment
 3. bart72 March 26, 10:58

  Saje Qori burgun koke trashi Tepelenes hahhahhahaRama Drogaxhiu Lekat hahahahahah ha forza Rilindja

  Reply to this comment
  • Tani March 26, 11:51

   Haaaa sa mut hake ti nuk ta merrka njeri.Psikopat I semure qe I rruan topet sajes sa here I lexon emrin.Masturbohu o pederast se pa para e ke.Tahirin aty do e kesh perdite si lis.Shiko me sy e plas me zemer.

   Reply to this comment
 4. Spectrum March 26, 11:52

  Tahiri eshte i pafajshem punoi me profesonializem ne dy ceshtje delikate duket se eshte njeriu i perendimit e stisen ngjarjen se arrestoi nipin e xhaxhit Enver

  Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku March 26, 14:39

  Gjykimi i shkurtuar kerkohet vetem neqoftese pranohet faji sipas akuzes.

  Reply to this comment
 6. Adih March 26, 15:26

  Duhet te shkoje si deshmitar e dhe Edi Rama , ka qene shefi i saje qorrit..

  Reply to this comment
 7. Adih March 26, 15:26

  Duhet te shkoje si deshmitar ne gjygj e dhe Edi Rama , ka qene shefi i saje qorrit..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*