Sot, temperaturat deri në 30 gradë Celcius

April 24, 2018 08:34

Sot, temperaturat deri në 30 gradë Celcius

Kthjellimet vijojnë të dominojnë dhe të martën, teksa temperaturat pritet të shkojnë deri në 30 gradë Celcius maksimalja.

Sipas Meteoalb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin gjatë pjesës së parë të ditës ndërsa pasditja mbetet kryesisht me kthjellime në zonat Perëndimore por vranësira të shpeshta do të ketë pjesa më e madhe e vendit duke sjellë shira të izoluar në Veri dhe zonat Lindore.

Temperaturat e ajrit vijojnë me rritje të lehtë në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 8 në 29 – 30°C.

o.j/dita

April 24, 2018 08:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim