Sot tryeza e OSBE-së për reformën zgjedhore, merr pjesë dhe opozita

September 25, 2019 08:06

Sot tryeza e OSBE-së për reformën zgjedhore, merr pjesë dhe opozita

OSBE do të mbajë sot tryezën për reformën zgjedhore. Konferenca me temë “Të mohuar nga sistemi: ngritja e një sistemi gjithëpërfshirës për mbrojtjen e demokracisë” pritet të nisë në orën 09:30.

Ambasadori, Bernd Borchardt, kryetar i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri dhe dy bashkëkryetarët e komisionit për reformën zgjedhore Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari do të mbajnë fjalën hyrëse.

Pjesë e tryezës do të jetë dhe opozita e bashkuar e cila do të përfaqësohet në nivel teknik nga Ivi Kaso, Muharrem Caka dhe Arjan Madhi.

o.j/dita

September 25, 2019 08:06
Komento

1 Koment

  1. tori September 25, 08:24

    Ish opozita qe do ulet ne tryeze perfaqesohet nga njerez pavler e integritet.Ato kot vijne ne tryeze.Jam I bindur se ato vijne per ndonje fjalim anti Rama e jo per reformen zgjedhore

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim