Spahiu: Ja përse nuk ka rrezik nga mbipërdorimi i Euro-s

March 5, 2018 14:27

Spahiu: Ja përse nuk ka rrezik nga mbipërdorimi i Euro-s

 

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu nuk e konsideron rrezik për ekonominë e vendit faktin e përdorimit në masë të Euro-s.

Në një postim në Facebook, Spahiu shprehet se rrezik mund të konsiderohet në këto momente investimet që bëhen përmes Bitcoin.

“Lexova një artikull për “rrezikun” që i kanoset ekonomisë nga gjoja mbipërdorimi i EURO-s.

Them që nuk ka asnjë rrezik, madje ekonomia jonë duhet të ketë vetëm një drejtim, atë të zëvendësimit të LEK-ut me EURO-n.

Janë mjaft vende të rajonit që e kanë bërë me kohë si proces.

Në këto ditë, alerti i vetëm i njerëzve të shkencës ekonomike për investitorë dhe ekonomi duhet të jetë rreziku i investimeve në Cryptocurrency, BITCOIN, si më e njohura”, shkruan Spahiu.

a.s/dita

 

March 5, 2018 14:27
Komento

1 Koment

  1. Gregor March 5, 19:45

    Po ti je Rot K i Like Floririt. Apo edhe ti do japesh mend per Euroizmin e ekonomise shqiptare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*