Spahiu: Janë ulur të ardhurat, më mirë ta japin qeverinë me PPP!

May 21, 2018 12:45

Spahiu: Janë ulur të ardhurat, më mirë ta japin qeverinë me PPP!

Deputeti i LSI-së dhe njëherësh anëtari i Komisionit të Ekonomisë, Përparim Spahiu, bëri me dije nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook se janë ulur të ardhurat për buxhetin e shtetit.

“Të ardhurat e mbledhura nga Tatimi mbi Fitimin u ulën me 13.4 për qind duke qenë 15 milionë dollarë më pak”, shkruan Spahiu duke ironizuar përkundrejt qeverisë.

Deputeti shkruan se qeveria gjendet në dilemë falë masave të saj të ndërrmarra, dhe për këtë arsye ai propozon një masë tjetër për to: dhënien e qeverisjes me PPP.

Më poshtë statusi i plotë:

s.a/dita

May 21, 2018 12:45
Komento

1 Koment

  1. juri May 21, 13:26

    sa ishe ti ne pushtet u ngriten te ardhurat , po vetem per ty jo per njerezit . nuk ju vjen turp qe genjeni keshu hapur , se nuk ju njohin njerezit se kush jeni dhe nuk e dine se cafre beni

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*