Ky është prokurori të cilin KLP e pyeti në veçanti mbi përgjimet e Bild

July 9, 2019 11:46

Ky është prokurori të cilin KLP e pyeti në veçanti mbi përgjimet e Bild

Ka mbaruar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë intervistimi i prokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj.

KLP e ka pyetur prokurorin për dosjet më të nxehta, ndër to dosjen, “Tahiri” dhe “339”.

EURALIUS dhe OPDATE e kanë pyetur prokurorin në veçanti për materialet e përgjimeve të publikuara nga gazeta “Bild”.

Prokurori është përgjigjur se përderisa Prokuroria për Krime të Rënda nuk ka patur një sektor të vetin për përgjimet, atëherë është e vështirë të përcaktohet nga kush kanë dal ato.

Një tjetër kandidat për SPAK, prokurori Behar Dibra nuk është paraqitur në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për të zhvilluar intervistën në kuadër të krijimit të SPAK.

Dibra ka dërguar pranë KLP-së edhe një letër me arsyet e mos paraqitjes. Sipas tij është i angazhuar me një proces gjyqësor.

Ai ka kërkuar nga KLP që t’i caktohet një datë tjetër për të dhënë intervistën për vlerësimin e tij për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion.

 

b.b/dita

July 9, 2019 11:46
Komento

10 Komente

 1. Goni July 9, 12:08

  Ky eshte per burg jo per Spak.

  Reply to this comment
 2. korçari July 9, 12:30

  Keta lloj malokesh duhen nxjere jashte sistemit pasi per ta ka rendesi vetem çfare mendon dh kerkon Salehu ,pra kane akoma mentalitet bajraktaresh apo kanunesh ,dhe me keta nuk shkohet ne Europe.

  Reply to this comment
 3. Talebani Bathores July 9, 15:37

  Ky eshte plehre prokuror i lidhur me talebanet e Vicidolit

  Reply to this comment
 4. Fak. Juridi July 9, 15:43

  Ky, Gjingjoni dhe gjithë soji i tyre, sot duhet të ishin në pranga, jo duke na bërë teatrin e pështirë të një sistemi gjoja të ri drejtësie me të njejtën mostra dhe me të njejtën mësues si vajza e Saliut dhe ajo e Fahriut.

  Reply to this comment
 5. fteri July 9, 16:19

  Ky është shëmbëlltyra e Saliut dhe krahu më raksinare i drejtësisë vjetër mafioze shiptare.

  Reply to this comment
 6. spata July 9, 16:20

  Do vije koha qe ky malok dhe Llalla do te zberthehen e do te dalin para Drejtesise .Llallen po e mbajne gjermanet mbasi ai ka shume materiale per pislleqet e qeverisjes se Berishes e Lulit . Se cfare kane ne koke keta gjermanet u duke nga perkrahja qe Bild i jep Pd .

  Reply to this comment
 7. ETHEM July 9, 17:27

  NESE KY FUTET NE SPAK KJO DO TE THOT SE SALIU,LIKJA,LULI..SHPETUAN NGA BURGU 100 %.SE KY ÇFAR THUHET NE MENGJES NE SPAK..DO I MARRI VESH SAKIU E KY NE DIXHITAL E MANDEJ NE BEOGRAD,MOAKE,ATHINE..
  -KY DUHET TE DENOHET SI SHPIFS TE GAZETARI GJERMAN I BILD.

  Reply to this comment
 8. Rita July 9, 18:30

  Âi qe ka dhene pergjimet tek gazetari i Bild-it duhet me u nderu me medalje sepse vetem keshtu e mesoi dhe bota hajnine e rregjimit Rame . Gati tre vjet ne sirtar e sa duhet te rrinin pa u gjykuar ??? Turpi e ndeshkimi: mbetet per autoret e pergjimeve e sa per popullin e ngrate eshte i mesuar te ule koken para gijotines .Kemi nje histori te kaluar e te “”lavdishme “” per kete fakt e me shume se nje komentues mohues e i pandergjegjshem e tregon dhe kriza politike e sotme pa zgjidhje se kemi te bejme me nje kalores te tipit Don Kishotjan qe nuk zbret nga kali para se te shpartalloje armiqte e tij fantazioze ,,,,,,,,,mullinjte e eres .I takon socialisteve te ngrihen e te pastrojne partine e tyre nga diktattori Rama ,te shkeputen nga e djeshma jo me llafe e lot krokodili dhe te ulin koken e kerkojne ndjese per krimet e te “”bemat “” e prinderve apo te gjysherve te tyre e jo te perpiqen t”i bejne heronj ne perkujtime e festa qe sot gjithkush qesh e qan njekohesisht per keto far udheheqesish qe kemi . Zgjidhja eshte tek vete PS ne se don te mbetet nje force politike aktive apo te renditet e fundit ne votimet e ardheshme .

  Reply to this comment
 9. benatia July 10, 20:14

  hajderrmataj,prokuror?!qe ne emer,pamje e sjellje te tij me detyren,te ben te mendosh derrin e eger,e kot nuk thone”derri do plumb”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim