SPAK mbyll hetimet për grabitjen e 4.6 mln euro në Rinas, merren të pandehur 6 persona

June 12, 2020 11:31

SPAK mbyll hetimet për grabitjen e 4.6 mln euro në Rinas, merren të pandehur 6 persona

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka mbyllur hetimet për grabitjen e 4.6 mln eurove në Rinas në 9 prill 2019.

SPAK u ka komunikuar akuzën personave të arrestuar për këtë ngjarje dhe pritet që dosja të shkojë në gjykatë për seance paraprake.

Organi i akuzës ka marrë të pandehur, Eldi dhe Klemend Çala, Oltion Veselin, Elton Piklin, Renaldo Sulen, Alkond Bengasin. Ndersa per Ragip Hajdinin i njohur si daja nga Kosova i cili ndërroi jetë të martën në spitalin e Traumës do të pushojë akuza.

SPAK ka cilësuar si kreun e grupit kriminal Admir Muratin që u vra ditën e grabitjes gjatë përplasjes me arme me policinë. Ndërkohë në kërkim vazhdon të jetë Talo Çela, për të cilin ka mase sigurie në mungese. Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar, do të vendose nëse beshtja do të kalojë për gjykim, do të pushojë akuzën ose do ta kthejë për rihetim.

 

l.h/ dita

June 12, 2020 11:31
Komento

1 Koment

 1. alphade June 13, 01:48

  Po parate i gjetet apo shkuan te SHQUPI i “braces” Sali !
  Hajde SPAK,hajde ! Te gjithe i ka korruptuar Vicidolasi e
  Skraparlliu ! Kurre s’ka per te patur Drejtesi ne Shqiperi !
  A e more vesht o POPULL ….?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim