Spanja emëron pasardhësin e Lopetegui

June 13, 2018 14:03

Spanja emëron pasardhësin e Lopetegui

 

Fernando Hierro do të jetë trajneri i ri i Spanjës.

Lajmi vjen pas shkarkimit Julen Lopetegui 1 ditë para Botërorit, pasi ky i fundit firmosi kontratë si trajneri i Real Madrid.

Hierro ka marrë përgjegjësinë për ekipin kombëtar spanjoll dhe do ta drejtojë në Kupën e Botës.

Emërimi i trajnerit të ri erdhi pasi Federata Spanjolle e Futbollit ka vendosur që të shkarkojë Julen Lopetegui pasi trajneri i kombëtares pranoi një ditë më parë për të drejtuar Real Madrid për 3 sezonet e ardhshme.

a.s/dita

June 13, 2018 14:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*