Spartak Braho takon Ismail Morinën në qeli

October 12, 2015 17:01

Spartak Braho takon Ismail Morinën në qeli

Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare Spartak Braho është takuar me Ismail Morinën ose i njohur ndryshe si Ballist Morina.

Burime nga policia bëjnë të ditur se takimi ka përfunduar para disa minutave.

Të njëjtat burime konfirmojnë faktin se Braho ka zgjedhur të ndajë gëzimin e kombëtares me njeriun që ngriti dronin në Beograd duke bërë krenar çdo shqiptar.

Edhe vetë Spartak Braho ka qenë në Beograd duke ndjekur direkt ndeshjen e kombëtares sonë me atë Serbe në stadiumin e Partizanit të Beogradit.

Ballist Morina aktualisht është i arrestuar.

October 12, 2015 17:01
Komento

20 Komente

 1. Agim Cani October 12, 17:03

  …mos e nxirni nga burgu kete agjent te UDB -se…

  Reply to this comment
  • Tarrasi October 12, 21:18

   Let denohet sa me shpejt (mundesisht brenda 48 oresh) dhe presidenti si burri i mire i (PD-se) qe eshte ta fali gjithashtu menjehere. Se fundi fundit vetem presidenti mund ta fali. Ligji eshte ligj te gjithe ata qe “falen” nga gjygjtaret falen nepermjet procesit gjygjesor me pallavra per popullin. Ketu eshte e veshtire te haen pallavrat (pus qe eshte i varfer i shkreti)

   Reply to this comment
 2. ne emer te popullit October 12, 17:09

  Liroheni menjehere kete HERO. Koha do tju tregoje se jeni ne nje rruge te gabuar.Ismail Morines ti jepet titulli HERO I POPULLIT.

  Reply to this comment
 3. Artan October 12, 17:12

  Pse e ka takuar? Duhet te kuptojme qe eshte ne burg pe armebajtje pa leje …me te cilen mund te kishte bere ndonje tragjedi!

  Reply to this comment
 4. FREDI October 12, 17:47

  ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????//

  Reply to this comment
  • bregdetari October 12, 20:39

   Pikepyetjet me lart jane shume domethenese> Edhe une pyes: C’pune ka nje deputet ne qelite e burgut. Morina eshte i arestuar nga policia per shkelje te ligjit shqiptar. Mos Braho ,me viziten ne qeli te Morines, kerkon te coj nje mesazh te autoritetet qe ta lirojne Ballistin? Ne se eshte keshtu, me falni,po . Ky nuk eshte shteti qe dua, jo vetem une po cdo shqiptar. Eshte fatkeqesi ta quash hero , cilido qofte ky, qe paska ngritur dronin ne Beograd. E pse? Pse duhej ngritur droni? Ne fund te fundit ai dron nuk eshte perputhshmnerisht i njejte me politiken shteterore, as me idene europiane te bashkimit kombetar. Brahua si shum i fut hundet ne…

   Reply to this comment
   • emer October 13, 07:22

    Pse duhej ngritur Flamuri ne by*ograd. Sepse serbet nuk deshen ta ngrene Flamurin tone se jane hale. Ngaqe s’kishte shqiptare dhe ju duk vetja te forte. Morina u tregoi se miliona serbe nuk ja dalin dot me 1 shqiptar. Se coi ne stadium dy Heronjte e Kombit. Ajo qe beri Morina ishte shume e bukur, po si c’do gje e bukur kushton para … dhe mbase edhe me shume kur ke te besh me hijena si serbet. Keshtu qe ishte me mire qe kete rradhe luanin e futen ne kafaz, se na duhen paret per stadiumin jo per avokate dhe per mafien e UEFAs. Po tani qe ndeshja mbaroi, Morinen duhet ta nxjerrin. Po qe per pistoleta, behen burgjet si sheshi “Nene Tereza”.

    Reply to this comment
 5. LILOLABJA October 12, 17:53

  Liroeni tre pkshin qe na çoi ne France!Pa trepikeshin e Ismail Morines ne sot do vazhdonim hidherimin e radhes!Ndaj behuni burra e lirojeni kete atdhetar qe vuri koken ne rrezik per flamurin shqipetar!Mos digjoni Irizet por lereni te lire kontribuesin qe i dha fitoren ne tavoline Shqiperise!Persa i perket armeve sekuestroiani dhe kaq ,pasi te gjithe e dime qe i ka mbajtur si malsor per te mos rene ne dore te krimineleve serbe pa u konfrontuar me ta!

  Reply to this comment
 6. shpatar October 12, 18:46

  Qe e arrestuan mire bene .Po nuk dim pse e mbajne brenda .Ju gjeten dy arme .Cudi e madhe. Nga 97 deri tani kane kaluar 18 vjete dhe armet e rrembyera nga populli jane poshte krevatve dhe mullarve me bar. Nuk ka veper penale .Sic u tha dhe per Fullanin .Nuk ka dore ne vjedhje. Gjukata e la te lire per munges provash .Bile do te demshperblehet se i eshte ulur personaliteti dhe cenuar jeta private .Diskutohet nja 250000 euro per tu riaftesuar .Morina si i quajtur trubulles i politikave nacionaliste rrezikohet ,qe per hire te kombit, ne syte e botes ,te lihet ne burg deri sa Shqiperia te hyje ne Evgrop .

  Reply to this comment
 7. Arben October 12, 19:00

  TAKIMI VJEN PASI NE TAKIMIN NE PRESIDENCE ME KOMBETAREN, LOJTARET E KANE PARASHTRUAR SI KERKESE TE TYRE LIRIMIN E TIJ.
  ILIR META U KA PREMTUAR TE SHIKOJE MUNDESINE PER KETE GJE.

  BALLISTI NDOSHTA DO TE LIROHET, POR NDOSHTA ESHTE EDHE ME MIRE PER TE TE RRIJE 2-3 VITE BRENDA, DHE SIDOQOFTE NE FUND TE FUNDIT U KAP ME DY PISTOLETA PA LEJE.

  A DO VEME NDJENJAT MBI LIGJIN DHE LLOGJIKEN????!!!!!!!!!!!!

  KJO NUK ESHTE CESHTJE E LEHTE.

  Reply to this comment
 8. SuloKapedani October 12, 19:13

  Nuk e meriton te dale nga burgu.Si te gjithe te tjeret meriton denim.Shqiperia nuk ka nevoje per ballista.Po spertaku ç’farè marrveshje ka bere?Te shohim ne ditet ne vijim por kjo nuk eshte diçka e mire,sidomos kur je i armatosur dhe i motorizuar mire.Turp per te gjithe ata qe brohorasin “ballist morina”.Emocione para kohe ashtu si me ndeshjen e serbise..

  Reply to this comment
 9. Lili October 12, 19:17

  Arrestimin e ballist moraines e ka kerkuar Beograd,prandaj veprojne Kurse per fullanin e ka kerkuar populi shqiptar prandaj na dhin ne krye!

  Reply to this comment
 10. profesionisti October 12, 19:42

  nderrojeni vendin Takut me Ballistin se keto te LSI i kane qejf heroizmat

  Reply to this comment
 11. Na bashkoj kenga popullore October 12, 19:53

  Nuk eshte faji i Ballistit po faji iShtetit leshit qe perdor nji te shkret per teka te veta te lirohet sa ma par fukaraja se ai na çoj ne ouropjanin 2016

  Reply to this comment
 12. Na bashkoj kenga popullore October 12, 19:54

  Nuk eshte faji i Ballistit po faji iShtetit leshit qe perdor nji te shkret per teka te veta, te lirohet sa ma par fukaraja se ai na çoj ne ouropjanin 2016

  Reply to this comment
 13. demo October 12, 20:30

  Qe nga viti 1941 atentatet dhe burgosjet ne Shqiperi behen me urdher te Beogradit.
  Ballist Morina i vetem, ja ka bere Serbise ate qe nuk ja ka bere i gjithe populli shqiptar.Sulovaret thone:Ja bori n`to! .Ballist Morina duhej te ishte sot ne shesh me popullin e fitores se madhe;Ne dekorimet e Kryeministrise.Mos kujtoni se drejtesia serbe e plepave do ta kaloje kollaj kete pune.EKIPI KOMBETAR I FUTBOLLIT,NUK NISET NE FRANCE PA BALLIST MORINEN!

  Reply to this comment
 14. semanjaku October 12, 21:43

  Ti qe shkruan artikullin mos fol ne emer te gjithe shqiptareve,,,me ate dronin ( deri tani e keni quajtur flamur ) ky me fytyr xhihadisti vuri ne rrezik jetet e djemeve te kombetares, njekohesisht hapi probleme politike me fqinjet, u kap me dy kobure ne bres dhe me 36 bileta fallco, ka 2 vjet pa shkuar ne familje duke patur edhe dy femije,,dhe ju doni ta beni hero,apo sic thoni na ka bere krenar. Nje grup shokesh themi qe mbi te te veproj ligji dhe vajtja e plakut Braho bie ere e keqe.

  Reply to this comment
 15. Dull October 13, 01:14

  Autoritet Shqipetare dulet ta lirojne me nje here ate hero to mos behen vgel e serbeve .

  Reply to this comment
 16. petrika October 14, 14:47

  Rrasti i ballist Morines eshte disi i vecante edhe po te lirohej,besoj se nuk do behej qameti.Deri diku ai e justifikon edhe armembajtjen pa leje.Te gjith e dime qe nuk eshte mire te shkelesh ligjin,por mendoj qe duhet bere ndonje perjashtim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim