Spartak Ngjela: Berisha duhet ta heqë Bashën, ndryshe PD në 2017-­n do humbasë edhe më thellë

July 1, 2015 09:21

Spartak Ngjela: Berisha duhet ta heqë Bashën, ndryshe PD në 2017-­n do humbasë edhe më thellë

Spartak Ngjela thotë se Lulzim Basha me shumë mundësi nuk do të jetë kryetar i Partisë Demokratike në 2017­-n.

Sipas tij, nëse Berisha e lë Bashën deri në zgjedhjet parlamentare, humbja e PD­së do të jetë edhe më thellë. Ngjela thotë se Basha nuk diti të bëjë fushatë dhe nuk pati asnjë fjalim frymëzues apo një program, që do të binte shqiptarët për të votuar PD-­në.

“Kryetari Basha nuk kishte elokuencë politike, nuk mbajti asnjë fjalim dhe nuk kishte asnjë program. Nuk tha asnjë fjalë pro apo kundër reformës territoriale, nuk tha asnjë fjalë në lidhje me pavarësinë e gjyqësorit, në kuadër të reformës që është duke u kryer dhe nuk kishte staf. Mbajti vetëm një fjalim sikur do bënte revolucion.

What kind of revolution? Do rrëzojmë hajdutët, do bëjmë këtë.. gjëra që nuk kishin lidhje. Ishte naiv dhe donte ta politizonte procesin zgjedhor. Duke e politizuar, shqiptarët e goditën më 21 qershor. Basha nuk pranohet politikisht. Kam përshtypjen se Basha nuk do jetë kryetar i PD deri në 2017. Nëse Berisha do ta mbajë, do pësojë disfatë më të thellë”, thotë Ngjela për gazetën Sot.

July 1, 2015 09:21
Komento

10 Komente

 1. Tradita July 1, 09:29

  bravo! na kujtove Namik Vehbi Fadile Hotin. Sa po i ngjan o Spartak.

  Reply to this comment
 2. cifja July 1, 10:11

  mendim te drejte , pune te mire do te bente po ta zevendesonte more taku, po me ke ta zevendesoje, nuk ka kush a zevendesoje.

  Reply to this comment
 3. Selma July 1, 10:38

  Bravo Ngjela,edhe une keshtu mendoj ne vitin 2017 do pesoje nje disfate te tmerrshme.
  Eshte nje papagall I neveritshem,nuk motivon dhe nuk ke deshire fare te degjosh brockullat e tij.

  Reply to this comment
 4. Sala July 1, 10:38

  Eshte njeri koti pa vision,pa bote e pa ide,eshte kaush bosh.

  Reply to this comment
 5. aty July 1, 11:36

  Ore ky Spartaku e di qe xhaxhi ENVER ka vdekur, apo Saliu i duket si Enveri dhe ketu ka te drejte komunist ishin qe te dy.O z.Spartak tani jemi ne demokraci e cfare demokracie ku se merr vesh i pari te dytin ku bishti eshte me i rende se sqepari , ku hajduti e krimineli bejne namin e shteti ligjor ben leshin.PD nqs eshte parti e zonja te beje primarje kush fiton kryetar, jo vet vendos vet vulos, te pakten kete gje elemtare duhet ta beje e jovte gjithe sahanlepires e pa byth.

  Reply to this comment
 6. . July 1, 12:11

  Viktor Hygo kur shkroi romanin-`Njeriu qe qesh`,kishte nder mend Bashen.

  Reply to this comment
 7. ermal dumi July 1, 13:24

  Zorragjiu Ngjela. Na parcelizon ne fashatare dhe qytetare. Ik o plere e politikes politike. Te ka ngelur vetem mbiemri ne shpine. Turp per ty e legen.

  Reply to this comment
 8. D O K L E A T I July 1, 13:48

  Perseri Patetine Demokratike dashka te shpetonte Berisha, Josephina, Edi Paloka…………..

  Reply to this comment
 9. shqipja July 1, 15:23

  ka ardhur koha qe jo vetem bashuqi e berici por e gjithe pd te largohet .
  ka parti te tjera e shqiptare te vertete qe duhen te afrohen e te bejne parti te forte opozitare.
  a mund te besohet zozefine dizinjatorja,genc ruli.pollos,bodes,muli nuli laraskave te pd qe ciren kur flasin grifshes duma,i gjithe grupi . nuk ka politikane por sharlatane qe bene cfare deshen me shqiptaret e shqiperine.vetem burgu i pret keta .
  ore harova a e piu kafen dr halimi me ramen apo ju kthye prape spitalit .

  Reply to this comment
 10. ben July 1, 17:17

  Nje gje e ka kap Ngjela,qe Basha s’ben.Basha nuk ka asgje qe duhet te kete nje lider.Sa te jete Basha,Ps-ja tall bythen.Nuk e kuptoj se cfare ka pa Sala tek Luli,eshte me se i zakonshem,me nivel intelekti mesatar.Maksimumi,Luli ben per ndonje shef,me 2-3 vete nen hyqem. Nuk ka kapacitet lideri fare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*