Spartak Ngjela: Blushi ishte nën nivelin e detit dhe tani u bë protagonist

March 18, 2016 10:40

Spartak Ngjela: Blushi ishte nën nivelin e detit dhe tani u bë protagonist

Spartak Ngjela thotë se Ben Blushi ka gjetur rastin për t’u bërë protagonist me debatin për zgjedhjen e kreut të PS-së, pasi deri më tani ai nuk kishte asnjë ndikim në opinion publik.

Pas kritikave dhe debatave që ka hapur, Ngjela thotë se atij tashmë i janë rritur kreditet.

“Këtu problemi shtrohet politikisht,  ka diçka që Blushi ka kapur rastin dhe kërkon të dalë protagonist.

Pyetja bëhet Blushi ku ishte?

Blushi ishte nën nivelin e detit, ishte me kuota nën 0.

E vetmja gjë që spikat është protagonizmi i Blushit, është novacion.

Ishte parti e ngrirë, nuk kishte zëra intelektiv, befas del një protagonist, i cili është kapur me procedure.

Nuk është e kotë, sepse demokraci do të thotë procedure.

Mesa shoh unë këtij i janë rritur, i ka aksionet në rritje si politikan, me faktin që thotë Rama nuk do të bëjë zgjedhje”, ka thënë Ngjela në emisionin e Ylli Rakipit.

Megjithatë, sipas tij, Blushi nuk ka bërë asnjë betejë politike dhe shpesh ka qenë në rezonancë me opozitën.

“Blushi nuk ka bërë asnjë betejë politike, ka qenë gazetar. Ai kishte të njëjtën rezonancë me opozitën. Problemi është që aktualisht ai gjeti kauzën e tij dhe po e fiton”, thotë Ngjela.

March 18, 2016 10:40
Komento

1 Koment

 1. LORA March 18, 12:24

  Protagonizmi I blush-dalzotes-nano-kurves e paska marre nen nivelin e detit edhe takun ,me gjithe aksionet politike te tij.
  “Moj kasolle ku na mblodhe”,do te ishte me e pershtatshme per kete aradhe politikejsh qe sillen si kurvat rreth vetes,,,,ne nje boshllek hajvanesh dhe turperues per logjiken dhe moralin human.
  Ne fakt ,jane mbledhur te tere ,protagonistet e 25 vjeteve te fundit te krethemeljes se shtetit te shqiptareve,ne kasollen e intrigave kunder reformes se shumpritur qilizme ne drejtesi nga dominanca e shoqerise se shqetesuar shqiptare,,,,tuj “derdh” ca lote dashurie statutore.
  TUNG.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*