Ngjela parashikon trazira: Shqipëria të formojë sa më shpejt armatën e saj

October 18, 2018 18:33

Ngjela parashikon trazira: Shqipëria të formojë sa më shpejt armatën e saj

Avokati Spartak Ngjela në një status në “Facebook” shkruan se vetëm ushtria e Kosovës si armatë moderne dhe me 40 mijë ushtarë, i jep Kosovës njohjen nga Beogradi.

“Kosova sot e vendosi ngritjen e ushtrisë me 101 vota në Parlamentin e saj.”, shkruan ai duke hedhur idenë se edhe Shqipëria duhet sa më shpejt të formojë armatën e saj.

“E gjithë trazira në Ballkanin Perëndimor vjen nga fakti që të dy shtetet shqiptarë nuk kanë ushtritë e tyre.”, shkruan Ngjela.

 

v.l/Dita

October 18, 2018 18:33
Komento

15 Komente

 1. Arben October 18, 19:47

  Me duket se shtetet shqipetare I minon Europa kurve, sidomos Franca, per ti gllaberuar sa me kollaj

  Reply to this comment
  • Turqi=Serbi=Greqi. October 18, 23:03

   Shqiptaret i minoni ju turkoshanet e Anadollit.
   Ku u dashka te antaresohemi ne sipas teje ne Anadoll ?
   Po ore po ne Europe eshte e ardhmja jone si shqiptare te bashkuar.
   Na dashkeni ju neo osmanet te na perjashtoni shqiptaret e Krishtere nga te qenet shqiptar.
   Shqiptaret te Krishtere e Muslimane jane shqiptare dhe e ardhmja e tyre eshte Europa.
   Anadolli eshte per ju turkoshanet mbetje te pushtuesit otoman.
   Shqiperia e Kosova jane per shqiptaret pavaresisht besimit fetar.
   Sazexhinjte e te tjere si puna jote qe nuk lini rast pa hedhur helmin e ndasise fetare jeni te neveritshem.

   Reply to this comment
 2. Arbeni October 18, 19:56

  Spurdhjak Ngjala eshte ai qe “parashikoi” 13 000 te vrare ne 21 janar. Ka aftesi parashikuese ky ka, edhe per Sali Berishen kish parashikuar nja 3-4 mandate si kryeminister (kur i rrinte pas duke i lepire bythen)

  Reply to this comment
 3. fteri October 18, 20:23

  armatat Shqipëri ,Kosovë duhet të ishin ngritur e betonuar me kohë.

  Reply to this comment
 4. MH October 18, 20:30

  Arben

  Nuk i minon Europa po i minoj Berisha me direktivat e hershme te Sllobodan Milloshevicit tue e lane sigurin kombetare nen pushtimin serb me shoqata gjuetaresh.
  Nese do kishim nivelin teknik ushtarak me paisjen dhe sasin marramendese .Shqiperin nuk guxonte asnji shtet i Ballkanit te fuste hundet e duart brenda.Fal pisllekut kopilit Berisha parase te shkrumonte ushtrin sic e shkrumoj shpartalloj sigurimin fantastik te kohes se monizmit i cili pavarsisht ndryshimeve te sistemit do ishte perseri nji garanci e jashtzakonshme ne mbrojtje te interresave kombetare te popullit shqiptare qofte dhe te ati etnik.Sepse ne fund te fundit ai sigurim nuk mbronte partin por mbare popullin.Keshtu sot Shqiperia ka ngelun si trumcaK PA PUPLA.

  Reply to this comment
  • Turqi=Serbi=Greqi. October 18, 23:27

   I di Arbeni keto i di po keshtu ja do puna te flase si turkoshan anadollak e dum babist qe eshte. Keta turkoshane neo osman nuk e duan Shqiperine ne Europe por nen kembet e Erdoganit. Kujtojne se do ngjallin Kalifin e perandorise osmane te Erdogani.
   Kupton o MH se me cfare fantazma te mesjetes kemi te bejme?
   Keta nuk e duan Shqiperine e Kosoven ne Europe por saraj te Turqise.
   Per Arbenin edhe pse mban nje emer shqiptar, valla per te eshte turku jo i krishteri shqiptar.
   Arbeni nuk eshte per Komb or mik.
   Arbeni i ndan shqiptaret ne baze te besimit.
   Ne kete pike nuk ka faj. Kjo eshte doktrina fetare e tij.
   Por Shqiperia nuk mund te egzistoje pa harmoni fetare. Per 600 vjet osmanet, greket e serbet i kane percare shqiptaret mbi baza fetare, prandaj jemi mpakur keshtu sic jemi. Te ndare ne kater shtete.

   Reply to this comment
 5. ***** October 18, 20:47

  Shqypnia.!!??
  Me ke do e bej armaten?
  Me cicat e Oltes apo bolet e shaqes?

  Reply to this comment
 6. O avokat ku i gjen keto pallavra se shqiptaret gjithmon jane vrare me njeri tjeyrin se sa na ka vrare armiku October 18, 21:38

  Partizanet e mamurrast te saliut dhe pioneret e monikes kane filluar stervitjen dhe jane gati per vellavrasjen e radhes.
  Ne shtator fillon revolucioni i dhjetorit.
  Ne krye vjollca vokshi(mbesa e bijes dhe asim vokshit)cuni hipokritit fari bajga tankist imam bajalldija me mul sambistin e udb etj etj
  Kumandar saliu ne maje te piramide me varken e enverit…..

  Reply to this comment
 7. kto byth muter si ngjela e lubonja, ne kohen tone i shikonim si...karikatura . October 18, 23:19

  po pse, na cuat ne lufte dhe jo drejt europes ? kush e ka fajin ? po ti o karikatur “karakteristike”, pa karakter, cfar roli luan me trurin tend …karikatur???…

  Reply to this comment
 8. Amerikani October 18, 23:32

  Shqiperia do behet antare e BE shume shpejt.
  Shqiperia e Kosova do bashkohen shume shpejt.
  Europa po korrigjon gabimet e saj te shek. XIX dhe XX.
  Gjithçka do behet nen presjonin e mbrojtesit me te madh te shqiptareve SHBA.

  Reply to this comment
 9. Adih October 19, 00:12

  Zoti av Ngjela ,te drejte keni ju ,por ky eshte krip derri me buxhetin . Ky mer borxhe te reja ,per te lare borxhet e vjetra .Qe nga 13 qe hipi ky ne qeveri ,as edhe nje firme serjoze nuk ka investuar ne Shqiperi . Dhe ky kallami i gjat e ka zet ,per ta pyetur per kete problem .dhe e anashkalon broblemin e invesitoreve te huaj me nervozizem ?? Detyrat nuk i ka kryer ,ato 5 pikat qe ja ka lene detyre BE ,dhe dihet eshte ne embargo te plote nga perendimi. Dhe kjo bie mbi ne popullin te mjere e te pa perkrahur.
  Nderime dhe faleminderit Z Avokat Ngjela..

  Reply to this comment
 10. Albani October 19, 01:43

  Ky eshte i dale mendje !
  Mos ia vini re !
  Ashtu ia thote truri, por jo llogjika e ti. I duket vetja simur amerikanet i tregojne planet e fshehta te tyre .
  Me vjen keq per te. Edhe ju te tjereve meshirojeni Takun e Ngjelajve.

  Reply to this comment
 11. Jak Boston October 19, 02:28

  Misioni i Rames eshte vazhdimesia e statuskuose shqiptare qe do te thote mbrojtja e Nanos, Berishes, Metes dhe veten e tij, pa Shqiperise flaka le ti dale, boll qe komunistet hajduto-kriminelo-tradhetare te kene ne dore cdo gje ne ate vend.
  Vemjet e kuqe ishin ata qe ulen breket per jugosllavet, sovjetiket, kinezet dhe tani i kane ulur per perendimin, por me gojen e tyre te qelbur akoma vazhdojne propaganden komuniste ku ata qe ishin me perendimin qe ne fillim akoma konsiderohen tradhetare dhe vete komunistet qe kane kercyer hu me hu ne tre kontinente Europe, Azi dhe se fundmi Amerike na e mbajne veten patriote.
  Keta truthare nuk e dine se patriote internacionalist nuk mund te kete.

  Reply to this comment
 12. Eri October 19, 10:04

  Serbet e greket komentojne kunder av.Ngjeles.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim