“Ndriçimi festiv i Tiranës këtë fundvit, sukses kundër otomanizmit të derivjetshëm”

December 13, 2015 19:06

“Ndriçimi festiv i Tiranës këtë fundvit, sukses kundër otomanizmit të derivjetshëm”

Spartak Ngjela ka vlerësuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, për zbukurimet e Tiranës.

Ai thotë se Veliaj e ka flakur tutje mjedisin arab dhe otoman që e kishte lënë Basha.

“E pashë me interes dhe kënaqësi ndriçimin festiv të Tiranës sonte…ishe i bukur…por më impresionues ishte fakti që kryetari Velia e kishte “flakur” krejt nga mjedisi karakterin arab të ndriçimit festiv që ishte deri vjet. Sukses kundër otomanizmit, është kjo arritje. Kryetari i ri duhet ta kthejë në sistem shrrënjosjen e karakterit oriental të Tiranës. A do ta bëjë dot?”, shkruan Ngjela.

December 13, 2015 19:06
Komento

12 Komente

 1. Paqesori December 13, 19:18

  UUUUAAAAA, LABI :

  O rreshter, t’u thaftë dora

  Si s’u bëre një herë burrë

  Dekoron një kriminel

  Me emrin e lartë flamur.

  Reply to this comment
  • Xhimi December 14, 03:44

   Bie dakord me Ngjelen. Veliaj ka bere nje pune te mrekullushme. Tani hapi tjeter duhet te jete qe hoxha qe pellet me altoparlant ne mes te Tiranes te ndalohet ta beje ate. Nuk jemi ne arabi qe te pellasin arabet ne mes te nje vendi europian. Ne shqiptaretv sollem krishterimin ne Europe me Perandorin Konstantini i Madh (me origjine ilire). E gjithe Iliria, perfshire Shqiperine, ka qene e krishtere. Otomanet i detyruan shqiptaret me shpate dhe zjarr per 500 vjet qe te ktheheshin ne myslimane. Vazhdo more djale puno per Shqiperine dhe jo per serbin si Sali qeni dhe Lul serbi qe donin qe ta prezantonin Shqiperine para Europes si myslimane. Faqja e zeze. Ne nuk na lidh asgje me barbaret e arabise.

   Reply to this comment
 2. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. December 13, 19:23

  Keshtu eshte kur nuk vidhet sic beri Lulushi, kunati i tij, xhuxhi Boza (Bozdo), plehra Pal Dajci, kapedani kriminel Florenc Hoxha, etj bajga te vendosur nga SHQUP-i ne Bashkine e vjedhur ne vota. Erioni ka ambicje, ate cfare ka thene po e realizon, te mirat e Tiranes po ja shijojne qytetaret e saj si te majte dhe te djathte.

  Reply to this comment
 3. Paqesori December 13, 19:23

  Ndjese juve te gazetes ….ju lodha !

  Reply to this comment
 4. xpa ule pak ritmin December 13, 19:25

  lul pordha………. pervec prametrave te vrasjes dhe tradhetise eshte dhe komik.

  e vetmja pune qe ju besua atij ishte torta e 100 vjetorit qe u kthye ne nje beteje me tenxhere,sahona,tepsia,qepshe,qese plasmasi deri ne shkeljen me kembe

  torta e bashes dhe masakrimi i saj

  Në sheshin “Skënderbej” është krijuar kaos nga qytetarët, të cilët shtyhen që të marrin një copë nga torta e Pavarësisë. Dëshira për të shijuar tortën po shoqërohet me tension, pasi qindra persona, sidomos të rinj, po shtyjnë njëri-tjetrin.

  Mësohet se një gruaje rreth të 40-ve i ka rënë të fikët nga dyndjet që ndodhin. Qytetarët janë turrur mbi tortë, duke treguar një babëzi të mjaft njerëzve, ca nga kurioziteti e ca me sa duket të paushqyer mirë për Ditën e Pavarësisë, pasi njerëz me qese e me tasa turren të marrin sa më shumë.

  Forcat policore u detyruan të ndërhyjnë, për të parandaluar adoleshentët dhe djemtë e rinj, të cilët u sulën mbi tortë si të babëzitur dhe po hanin me dorë, sa arritën deri atje, duke hipur dhe me këmbë mbi ëmbëlsirën. Ata që u dyndën mbi tortë ishin më të shumtët djem të rinj dhe ndoca gra me tepsi, të cilat merrnin tortën me vete. Të rinjtë nisin të gjuajnë me tortë. Disa të rinj kanë hipur mbi tortë dhe po godasin si me topa bore.

  basha do mbahet mend dhe per tramin e tij qe e ktheu ne k/bashkiak trap

  Reply to this comment
 5. Arben December 13, 19:59

  PO PARATE JA DHA GJE GJYSHJA, APO DO TU BJERE KOKES TREGETAREVE ME TAKSAT LOKALE NE JANAR??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  DHE TI O NGJELA QE U KENAQKERKE KAQ SHUME MUND TE KONTRIBUOJE EDHE ME PARATE E TUA PER KETE QELLIM “FISNIK”.

  VDIQ AJO PLAKA PARDJE PER 2 LEK DRITA QE JA NDERPREU OSHEEEEEEE.

  VELIAJ DRITAT DO TI PAGUAJE NGA PARATE E GJYSHES APO DO FUSI DOREN NE XHEPAT TANE?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. nuri December 13, 20:20

  Ngjela, .. ky legen nostalgjik i ish bllokut. A enderron vertete ky i marre se mje tjeter i marre ne krye te qeverise do ta beje me ne fund Ngjelen bllokmen. Veliaj eshte turpi i Tiranes dhe shqiptareve qe zoti i falte per ata qe kane zgjedhur qe nga 1945 e deri me sot.

  Reply to this comment
 7. bill right December 13, 23:44

  NUk kam asnje fjale te mire per Lul Bashen qe Tiranen e la hale per 4 vite…Keet vit shikoj shume fasade, dhe pak rruge te rregulluara, gropa te mbushura etj…qofsha i gabuar..

  Reply to this comment
 8. nini December 14, 07:58

  ngjela nje pederast i lindur pleher greke.

  Reply to this comment
 9. Edi December 14, 11:11

  Sikur, makar, të kishim edhe ca orientalizam të tjera në Tiranë, nuk do të ishte aspak keq. Kështu do të ndikonin në rritjen e turizmit. Nuk të vjen njeri në Tiranë për të parë drita pariziene.

  Reply to this comment
 10. orienti December 14, 13:24

  -..mendoj se Velia punon mire ,sepse duhet punuar dhe jo se i shpall lufte dikujt..Duhen larguar mentalitete te tilla.Velia eshte nje politikan qe i sherben se ardhmes dhe kete e ben me pune e jo me propagande.z Taqi me mendjen tende nuk afrohen njerez per pune,por formohen” armiq”
  ..populli yne kerkon bashkim me bashkepunim….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim