Mbi 20 të larguar nga MEPJ, Cakaj: Janë krushqi dhe klane

March 26, 2019 12:39

Mbi 20 të larguar nga MEPJ, Cakaj: Janë krushqi dhe klane

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka vendosur të largojë 20 punonjës nga ministria.

Sipas tij, një pjesë tjetër e të prekurve nga kjo reformë në MEPJ, do të transferohen.

Ne e kemi gati thirrjen publike për vakancat e krijuara nga kjo valë pastrimi. Shqipëria nuk është e krushqive dhe e klaneve, por e njerëzve të dalluar”,  tha Cakaj.

b.b/dita

March 26, 2019 12:39
Komento

16 Komente

 1. anticensurë25642654 March 26, 12:46

  e para
  ky nuk është ministër në detyrë,por zv/ministër me kompetecat e dhëna nga vjerri,fallco!!
  e dyta
  nëse vjerri e bëri “ministër”,eruditin e leshit,atëherë “përse përmënd litarin në shtëpinë e të varurit”,”Shqipëria nuk është e krushqive dhe e klaneve,”!!
  mirë që ha mut o cakë,por të paktën mos e trego!!
  o këlysh i vënë në atë post nga qëni i madh,përse e krruan me letër zumpare!!
  ke plot arsye që mund të thuash për pushimet nga puna,përse përdor atë më të keqen??
  dituria e tepërt i ka këto kundërindikacione!!flet budallallëqe me tonelata!!

  Reply to this comment
 2. Aladini me eskorte March 26, 12:47

  Hahahaa
  Shqiperia nuk eshte e krushqive dhe klaneve – thote djali.
  Shqiperia o eshte e krushqive dbe e klaneve, ose nuk eshte fare Shqiperi.
  Thuaje cope qe duhen hapur vende per çèrra si puna jote, pa leri parrullat alla Edvin qe çelen e vyshken brenda javès

  Reply to this comment
 3. mirel March 26, 12:50

  Kllouni ne detyre flet ne emer te Krushkut, dhe me gjuhen e Krushkut. Sa shume ka avancuar, nga belbezimet poetike deri te muhabetet e krushqve te perzene.
  Turku i vogel po rritet, ka filluar ta nxjerri koken nga brekushet e Ramutit

  Reply to this comment
 4. Precizim March 26, 13:12

  Gazeta DITA.

  Ju lutem korigjoni termin. Nuk njeh Kushtetuta e RSH apo ligjet e tjera ne kete fushe termin Ministri ne Detyre.
  Minister i Ministrise se EPJ eshte Edi Rama.
  Posti i personit te cilit po i referoheni eshte Zevendesminister i Ministrise per EPJ.

  Reply to this comment
 5. Lili March 26, 13:12

  O per Hajr , se na mbyti akrabaleku neper ambasadat!
  Nje fshise te mire duhet se prape na rikthehet dhendri i kocos e bija e kot e K

  Reply to this comment
 6. MH March 26, 13:34

  Si ka mundesi qe ish ministri i jashtem z.Bushati te kete mbajtur 20 veta dhe punet i shkonin mire.Deklarat e gjatojes ne pretekstin e shkarkimit.
  Gjatoja: E shkarkova se punonte mire,kishte suksese ne punen qe bente.
  Tashti diplomati i ri veshtire ti gjesh detyren qe mban sepse asht mjafte e ngatrrume.Ta quajsh minister me detyre zv minister paksi veshtire.Mirpo gezon kopetenca ministrit ultimatum direktive nga piktor gjatoja.Cudia me krijohet se si do i shenohet ne libreze te punes profesioni,detyra nga shefi i kuadrit dhe nerregjistrin themeltar te organikes ne kete ministri.

  Reply to this comment
 7. info analitike March 26, 13:38

  Eh te keqen e diplomacise “made in rilindja”. O shoke a te qeshim apo te qajme. Lum si ju qe tani do ta mbushi ministrine me kalamaj si vetja.
  Po statusin e nepunesit civil e kupton qy Gjinua i kriekaqolit apo hic! Poper parate qe do te paguajne taksapaguesit per te larguarit nga puna a do te mbaje pergjegjesi Gjinua apo kriekaqoli? Perpara shoke se marrezi te tjera ju presin!

  Reply to this comment
 8. mirel March 26, 13:48

  Thua te kene bere share ate poezine e kakes..?

  Reply to this comment
 9. Vasili March 26, 14:20

  I kerkoj falje ministrit Caka,qe dikur mosha e tij e re me eshte dukur si nje pengese per cilesine e punes.
  Mirpo kur e kam pare z. Caka si eshte prezantuar,ne zhurmatoren e injorances,ligesise dhe egersise primitive tek hani i frangaj-fevzi,mu imponua nje djalosh,shume me i pjekur per moshen qe kish,i qete,te folur me elegance dhe zgjuaresi pragmatiste qe permbante kulture dhe dije,nje europian par -exelente.
  Te shkaktonin humor perpjekjet e zvaranikeve per rreth ,qe kerkonin ti ngjiteshin ne trup,qe me pas binin te ngordhur dhe te zgerlaqur,ne syte e shikuesve.
  Keshilla ime eshte,qe kurre me mos te humbi kohe te merret me keto lloj ndyresirash ketej dhe andej kufirit.

  Reply to this comment
  • **** March 26, 14:30

   Budalla je ti?

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 26, 15:43

    vasua është i mënçur,vetëm se ato që shkruan na duken idiotësira ne të tjerëve!!
    lali,nuk kemi nivel ne të matemi me halet,malet dua të them!!
    vari hajdart se nuk ja vlen në të diskutosh në këtë vënd hajvanësh!!
    rroftë rama dhe në të sëmës shipëria e shqiptarët!!

    Reply to this comment
 10. Fredi March 26, 14:28

  Ate qe thote per klanet nuk ja hedh dot njeri poshte.Te verteten ka thene.

  Reply to this comment
 11. Pallavra March 26, 18:24

  Kesaj i thone: shan i dhjeri te permjerin.

  Klani i mehmetit do zvendesuar me ate te ramizit

  Reply to this comment
 12. Shtet rrumpalle March 26, 20:51

  Po cuca e Kadarese ku futet, te klanet apo te njerezit e dalluar?
  Me shume duhet te jete te figurat e shquata te diolomacise shqiptare, se si e dallume ka 6 muaj qe nuk komunikon me ambasasoren e kosoves ne nju jork . Mbase kshtu e ka orientimin nga Caka.
  Shtet rrumpall

  Reply to this comment
 13. poeti March 27, 01:58

  pirdh o mace pirdh …. qenin mos e zgjidh …..jo pirdh o mace pirdh jo …ehuuuu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim