Spektakël dhe gola në supersfidën e mbrëmjes, Spanjë-Portugali

June 15, 2018 22:07

Spektakël dhe gola në supersfidën e mbrëmjes, Spanjë-Portugali

Portugalia dhe Spanja dhuruan spektakël në ndeshjen e mbrëmjes së ditës së dytë të Botërorit.

Takimi mes tyre ka përfunduar me barazimin 3-3, ku protagonisti kryesor ishte Cristiano Ronaldo me 3 gola.

Sulmuesi i Realit shënoi me 11-metërsh, me të majtën nga jashtë zone dhe me goditje dënimi, duke i dhuruar një pikë ekipit të tij.

Ndërkohë, për Spanjën shënuan dy herë Diego Costa dhe Nacho, i cili shënoi ndoshta golin më të bukur të takimit.

l.h/ dita

June 15, 2018 22:07
Komento

2 Komente

  1. stefan cole vlora June 15, 22:42

    Goli i Nachos me i bukur se goditja e denimit e Ronaldos? hajde mendje hajde

    Reply to this comment
  2. Syri i Shkodres June 16, 10:11

    Ronaldo ,per mua,duhet te denoheshe me karton te verdhene te dyja rastet! Stimulimi eshte i qarte ne rastin e penalltise ja ngjiti kemben e djathte Nachos qe u habit nga dhenia e penalltise dhe ne rastin e Pike qe u rezua para kohe! Pike as nuk e preku! Sar gjuajtjet ishin te klasit shume te larte qofte penalltia apo gjuajtja e denimit!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*