Spektakël në “Niko Dovana”, Teuta e Partizani ndajnë nga një pikë

December 8, 2018 19:19

Spektakël në “Niko Dovana”, Teuta e Partizani ndajnë nga një pikë

U mbyll pa fitues sfida e zhvilluar në “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit, mes Teutës vendase dhe Partizanit kryesues të kampionatit.

Skuadra e Shkëmbit e nisi mjaft mirë sfidën, duke kaluar në avantazh që në minutën e 8′, me anë të fantazistit nga Kosova, Ron Gashi.

Nga ana tjetër, Partizani riktheu baraspeshën në minutën e 69′, pas golit të shënuar nga shqiptari i Maqedonisë, Jasir Asani.

Vlen të theksohet se 90-minutëshi i sotëm ishte nga më spektakolarët e parë ndonjëherë në takimet e Superiores, ndërsa Teuta ishte ajo që i shkoi më shumë pranë fitores.

Pas kësaj jave, Partizani mban kreun e renditjes me 35 pikë, 5 më tepër se Kukësi e Skënderbeu që e ndjekin, ndërsa Teuta zbret në vendin e 4-t me 29 pikë.

v.l/ Dita

December 8, 2018 19:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim