Spiropali: E kemi dorën e zgjatur tek opozita

February 28, 2019 23:00

Spiropali: E kemi dorën e zgjatur tek opozita

Edhe pse opozita ka djegur mandatet për t’u dorëhequr nga Kuvendi, ministrja Elisa Spiropali gjatë diskutimit në emisionin “Opinion” në Tv Klan, tha se pavarësisht asaj që thonë ndërkombëtarët, mazhoranca e ka dorën e zgjatur tek opozita.

Pavarësisht asaj që thonë eurodeputetë ne e kemi dorën e zgjatur tek opozita, ja ku janë institucionet, sheshi, mejdani, ja ku janë zgjedhjet, hajdeni bëjeni, po tani mund ta bëni dhe ju (media)se opozita ka dalën në arrati. Opozita ka hequr dorë nga një detyrim”.

Sipas Spiropalit opozita ka nevojë për riformatim.

Në një vend që kërkon të funksionojë, të vuajnë krizën e tyre, ose ti kthehen mejdanit, të vinë të tjerët. Opozita nuk është pronë që ta lë babai me tapi, opozita është vokacion, është qëndrim është një mënyrë për të gjetur një alternative qeverisëse. Opozia ka nevojë për riformatim”, tha minsitrja Spiropali.

v.l/ Dita

February 28, 2019 23:00
Komento

11 Komente

 1. Komunist i Penduar Thellë February 28, 23:18

  Eh, kur flet per mejdan edhe kjo shurreuthulla hajdute.

  Reply to this comment
 2. Sali Zehere Kar-axhic March 1, 02:14

  Por edhe maxhotrances nuk ja u ka lene babai me tapi Pushtetin, keni dale me voten e qytetareve.
  Zgjatjen e dores e bejne QYTETARET dhe ata e kane bere ne zgjedhje duke zgjatur doren ne kutine e votomit, te tjerat jane llogje kavaje.
  Merruni me hallet e popullit dhe jo te Saliut, Lulushit, Mediut, Shkerdhenit, Monikes, Like Bllokut e plot krimineleve dhe hajduteve te tjere, me keta ka pune vetem DREJTESIA dhe Burgu 313.

  Reply to this comment
 3. kris 1 March 1, 02:31

  Po qahen plakat NE leme
  Vaj neno vaj moj nene
  Me fustanin dy pellembe
  Vaj neno vaj moj nene
  Te Gjatin e mbajne NE dhembe
  Vaj neno vaj moj nene

  Reply to this comment
 4. mirel March 1, 02:50

  Aty mbaje doren Spidho,,te “opozita”

  Reply to this comment
 5. Arben March 1, 06:23

  Ja ke pare shpaten skenderbeut,.kohet e fundit

  Reply to this comment
 6. intelektuali March 1, 09:05

  PO KETA RILINDASIT E EDVINIT SIKUR I KTHYEN BYTHEN OPOZITES, PSE TANI I ZGJASIN DOREN?

  pastaj:

  Kjo Skenderbesha e BOSIT sikur deklaroi e gezuar se do te kursenin shume leka nga pagat e deputeteve te opozites, c’ne tani lepin gelboqen qe ke hedhur?

  sepse:

  Me thene te drejten me shume per riformatim ka maxhoranca e Edvin Droges qe e ka mbushur Parlamentin me kriminela vrastare alla “frroku dhe Vellezerit e tij” dhe vuri ne krye te parlamentit nje Gerdalle gjakatare te Enverit, si Gramoz Ruci,

  por:

  EMEROI PER MAREDHNIET ME PRALAMENTIN NJE HAJDUTE MAKABER TE DOGANAVE DHE TE FONDEVE PUBLIKE SI SKENDERBESHA SPIROPALI

  Reply to this comment
 7. asd March 1, 09:59

  E ke shtrire doren? Mbaje kaush.

  Reply to this comment
 8. kokepalari March 1, 17:38

  ne fakt ju e keni doren te gjate si rilindas kjo eshte e vertete!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*